Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vízszintes vagy függőleges...

Vízszintes vagy függőleges rácsú kalitka jó a hullámos papagájnak?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm szépen!! :) ;) :D

2014. dec. 22. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi jelentősége.
2014. dec. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De. Általában a vízszintes rácsozatúak rágcsálóketreceknek készültek. a madárkalitkák függőleges rácsozásúak. Ezt onnan tudom, hogy hörcsögnek vagy bárminek vettem ketrecet mindig vízszintesen volt a rács azt mondják azon könnyebben másznak felfelé.
2014. dec. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A rácsozás igenis fontos. Vízszintes rácsozású legyen, mert a függőleges rácsozásún a papagáj nem tud mászkálni. Ha vízszintes a rácsozás, akkor azt a felületet is ki tudja használni mozgásra. (Ha megijed, akkor is a rácsozásra repül fel. A kockás rácsozás is jó (nekem is olyan van), azon is meg tud kapaszkodni, a lényeg, hogy vízszintes rácsok is legyenek.)
2014. dec. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Persze, persze... nagyon fontos...


Azért majdnem mind függőleges mégis.


[link]

[link]

2014. dec. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2014. dec. 23. 09:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy sok olyan kalitkát árulnak, ami nem ideális madártartásra, még nem jelent semmit. Gömbakváriumot is árulnak, meg 2 literes "akváriumot" szerencsétlen bettáknak, noha azok sem alkalmasak haltartásra...
2014. dec. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hullámosnak, nimfának és hasonló kis fajoknak szerintem mindegy milyen a rács. Az enyémek ugyanolyan ügyesen közlekednek a függőlegesen is mint a vízszintesen, gyakran tudatosan kihasználják hogy a függőleges rácson nem kell mászniuk annyit mert lecsúszhatnak, csúszva gyorsabb és egyszerűbb mint mászva.


A nagyobb fajoknak akiknek nagyobb,terebélyesebb a farktolluk azt olvastam a vízszintes rácsozat nagyon szétszedi a farktollukat, azokat a kis szálakat amik "összeragadva" a tollat alkotják szétszedi a rács így ezerfelé áll.

2014. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!
2015. jan. 2. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!