Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 2 hullámos papagájom vn és az...

2 hullámos papagájom vn és az eggyik kicsit vad?

Figyelt kérdés
Sziasztok . Volt egy hullámos papagájom aki nagyon jól beilleszkedett de aztán hogy ne legyen szomorú vettem mellé egy másik madárkát . De a az nem illeszkedett még be teljesen . Probáltam neki kaját adni de félt ezért nem foglalkoztam vele csak annyira hogy szologattam a nevén meg ilyesmik . A másik madárral jól kijönnek de egy kicsit zavar hogy velem nem . Mit tegyek ?
2015. jan. 26. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Továbbra is foglalkozz velük. Amelyik madár már szelídebb azzal továbbra is ápold a kapcsolatodat, és így a párja talán észreveszi hogy nincs mitől félnie, te egy barát vagy lényegében. Az én papagájaim is hasonlóak. A tojó szelídebb, bár nem kézszelíd, de nekem megfelel ahogy van. Mellette a hím egy fél éve van itt, ő vadabb sokkal. Én csak annyira vágytam, hogy ha kiengedem őket repülni, tudjam hazavinni őket a ketrecbe vissza. Ez meg is valósult, egy botra rászállnak parancsra és a kalitka ajtajánál beröppennek a helyükre. Próbálgasd őket így tanítgatni. Kézből nekem nem jött be, nem szeretik ha nyúlkálok náluk.
2015. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Meg akarod etetni kézből amitől ő fél ezért inkább nem foglalkozol vele. Így nem is lesz szelíd. A szelídítés a bizalma elnyeréséről szól hogy megmutasd neki nem bántod, nem kell félnie. Ha nem foglalkozol vele mégis hogyan, miből tanulná meg hogy nem kell tőled félni. Nem fog csak úgy egyik nap szelíden ébredni.

Foglalkozz velük, etesd őket kézből,stb. A vadabb látni fogja ahogy a másik pl. a tenyeredből eszik és semmi rossz nem történik így fokozatosan felbátorodik és ő is eszegetni kezd a tenyeredből, megkönnyíti a szelídítést az hogy már van egy szelíd madarad.

2015. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!