Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy hullámos papagájom...

Van egy hullámos papagájom foglalkozok vele, reptetem nem, csesztetem stb. és amikor a suliban vagyok apukám van vele és ha hazajövök játszani akarok vele é erre ellenséges csípked meg ilyesmi apukámmal pedig elvan mitől van ez?

Figyelt kérdés
2015. febr. 12. 18:42
 1/7 A kérdező kommentje:
a veszző rossz helyre került " reptetem, nem csesztetem "
2015. febr. 12. 18:44
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert én személy szerint olyat nem hallottam hogy a jullámos papagájt reptetni kellene...
2015. febr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Talán azért mérges, mert magára hagytad. Ő nem tudja, hogy te iskolába jársz. Különben pedig jól csinálod, hogy repteted, mert akkor nem satnyulnak el a szárnyizmai. Erős marad, és az étvágya is jó lesz.
2015. febr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is elfogadom!
2015. febr. 12. 19:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért van ez mert egyáltalán NEM elég nekik csak emberi foglalkozás. Ha csak emberek veszik körül akkor unatkozik,magányos és sokféle viselkedésprobléma alakul ki(ez az egész amit írsz, ami nálatok folyik az is egy viselkedésprobléma). KELL nekik a fajtárs.


Normál esetben a papagájcsapatban ivaréréskor párt választanak akit védelmeznek és elkergetik a közeléből a többi hímet.

Az ő szemében jelenleg az apukád a párja és védi őt, elkergeti a vetélytársakat pl. téged. Társas lények így mindenképp választanak egy párt csak épp teljesen abnormális és viselkedésproblémákat okoz ha fajtárs hiányában egy ember lesz a párjuk mivel az ember nem tudja azt nyújtani nekik mint a fajtársuk.

Az ember nem tud vele hullámos papagáj hangokkal és hullámos papagáj testbeszéddel kommunikálni, az ember nem tud vele úgymond enyelegni úgy mint a hullámos papagájok szoktak egymás között, az ember nem tud napi 24 órában vele lenni, az ember nem tud vele együtt repülni és közben játszani, az ember nem tud vele együtt aludni a kalitkában, az ember nem tud vele együtt tollászkodni,stb,stb,stb. Tehát az ember egyszerűen alkalmatlan arra hogy teljes értékű társa legyen egy papagájnak mert a papagáj az papagáj míg az ember az ember, 2 teljesen különböző faj. Emiatt értelemszerűen mindenképp párban/fajtárssal kell őket tartani.

2 fajtárs folyamatosan figyeli egymást hogy mit csinál a másik és a másik ha elkezd enni akkor hirtelen ő is megéhezik és elmegy enni, ha a másik elkezd rágcsálni valamit akkor hirtelen ő is ugyanazt akarja rágcsálni,stb így motiválják egymást tehát sose unatkoznak és nem is magányosak mivel tökéletesen egy nyelvet beszélnek, sokféleképpen tudnak kommunikálni.

A papagájok vadállatok,nincsenek háziasítva így nem tudnak az emberhez alkalmazkodni, ugyanazt teszik,ugyanúgy viselkednek mint a vadonban tehát az embernek kell alkalmazkodnia hozzájuk, az embernek kell úgy alakítania az életét hogy az megfeleljen a papagájoknak.


A lényeg az hogy ha egészséges,boldog papagájt akarsz akkor vesztek mellé egy fajtársat mivel egyedül nem boldog és biztosítotok nekik mindent amire szükségük van(röviden:hatalmas kalitka/röpde, nem mérgező faágakból ülőrudak, természetes nem mérgező anyagokból készített szétrágható játékok, rendszeres fürdési lehetőség, változatos étrend, napozási lehetőség, változatos elfoglaltságok, ingergazdag környezet, sok kintlét a szobában, nem mérgező faágakból készített kiülők a szobában).

Boldog papagájok: [link]

2015. febr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
lehet,hogy nincs mindig kedve hozzád :)
2015. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
am. néha átviszem a testvéréhez a nagymamámhoz mert ha nem tudok vele foglalkozni akkor ott ő elvannak
2015. febr. 13. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!