Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik kalitka lenne jobb két...

Melyik kalitka lenne jobb két hullámos papagájnak, napi kiengedés mellett?

Figyelt kérdés

1,: H 61 x Sz 38 x M 53 cm

2,: H 61 x Sz 38 x M 88 cm

Ugyebár csak a magasságukban van különbség, de nem tudom mennyire használnák ki, s hogy megéri-e.



2015. febr. 14. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A 2. mindenképp jobb lenne :)) A madarak minél magasabban tudnak elhelyezkedni, annál jobban érzik magukat. Az én papagájaim ketrecében 4 rúd van és mindig a legfelsőn üldögélnek :)
2015. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én napi rendszerességgel reptetem a két hullámost és 60 x 40 x 60asom van.
2015. febr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget: )

Még várok válaszokat.

Egyébként 3.000 forint árkülönbség lenne a kettő között.

2015. febr. 14. 21:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyik se.

A kalitka magassága a legutolsó ami számít mivel nem fel-le mozognak,repülnek hanem vízszintesen és esetleg átlósan.

Tehát a kalitkák alapja 38x61cm ami kicsi. Van 60x36x60cm-es kalitkám amit egyébként csak alkalmi kalitkának használok szóval tudom miről írok. Tudom mennyire szomorú nézni(szerintem legalábbis) ahogy próbálnának benne repülni de a 60cm csak pont arra elég hogy megtegyenek néhány szárnycsapást és máris a rácsnak ütköznének ha tovább akarnának repülni. Még napi kiengedés mellett is kicsi. Az én két hullámosom szinte megőrülne ha ekkora kalitkában kellene lenniük.


Napi néhány óra kiengedés mellett kb. 50x100cm alapterületű kalitka az ami már megfelelő nekik.

Gyári kalitkában nem hiszem hogy találsz ekkorát. Ami a legközelebb van hozzá és a kalitka rácsfajtája, ajtaja,stb is jó(mert az se mindegy hogy milyen a kalitka rácsa,stb) az ez: petnet.hu/termek/Fungus_Kalitka_70x48x80cm-62-3145 de ennek nem kihúzható a tálcája és igazából ezt is kicsinek mondanám még mert a hosszából nagyon hiányzik az a legalább 30cm.

Olcsóbb és jobb is ha házilag te csinálsz vagy kalitkakészítővel csináltatsz kalitkát.

2015. febr. 15. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szólók írták,ha naponta kiengeded a normál kalitka is jó,és talán még egy a kalitka teteje minél laposabb legyen,hogy le tudjanak szállni a tetejére! Én úgy szoktattam őket a szobába(4 is volt) hogy ha rossz helyre szálltak le elhessentetettem őket,de ha a kalitka tetejére szálltak le ott sohasem bántottam őket. két nap alatt úgy megszokták,hogy ha egész nap köröztek is a szobában mindig csak a kalitkára szálltak le.És számomra is az volt a meglepő ha megunták bementek a kalitkába,sőt az egyik ha nem látom nem hiszem el! még a kalitka ajtaját is behajtotta. A másik a rudakra ügyelj! cseréld ki 3-4 féle vastagságúra,mert ha mindig egyféle van begörcsölhet a lábuk,barkácsboltban lehet ilyet venni,olcsobb!
2015. febr. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megpróbálok minden itt leírtat.

Még egy kérdésem lenne: Találtam 100 cm-t megközelítő méretű kalitkát, de ez feketére van festve, "fekete porszórt fém kalitka", hogy szó szerint idézzek.

Ez árt nekik?

2015. febr. 15. 16:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Minnél nagyobb egy kalitka annál jobb, de minden napi kiengedés mellett a kérdésedben leírtak is megfelelnek. Amúgy ülőrudak mellé megfelelő faágat is be tehetsz, nagyon szeretik. Nálam is a kalitka tetején ülnek. Egy fából ácsolt mászóka szerűségen.
2015. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezek a porszórt/festett kalitkák egyáltalán nem alkalmasak papagájtartásra mert könnyen lerágják róla a festéket ami mérgező lehet mert le is nyelnek belőle de a festék magától is lejön. És a festék alatt a mérgező kezeletlen fém van.



Olyan megfelelő méretű kalitkát aminek minden mása(rácsa,stb) is jó nem nagyon találni. Érdemesebb venni táblás horganyzott rácsot és a lehető legegyszerűbben műanyag kötegelővel össze lehet őket fogatni. A kalitka aljához, tálcájához pedig csak néhány faléc, falap, csavar kell és akár kihúzható tálcásra is könnyen meg lehet csinálni.

Ha nem találsz megfelelő rácstávolságú táblás rácsot akkor biztos találsz tekercsben horganyzott dróthálót. A tekercsnek az a hátránya hogy muszáj csinálni hozzá fából vagy fémből keretet mert nem tartja meg magát mint a táblás rács. Ha nézegetsz házilag készített kalitkákat neten ki lehet találni mi hogyan készült de vannak erről videók is. Sokkal jobban megéri csinálni mert tényleg minden szempontból olyan lesz amilyet akarsz ha alaposan megtervezed és olcsóbb vagy ugyanannyi mintha vennél egyet. De akár kalitkakészítővel is csináltathatsz kalitkát, ha nem kérsz semmi extrát akkor az se drágább sőt még olcsóbb is lehet mint ha vennél egy hasonló méretű boltit csak épp a bolti nem biztos hogy minden szempontból jó.

2015. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindkettő túl kicsi.

A magasság számít a legkevesebbet (és éppen azzal nem lenne probléma), ezek túl rövidek és keskenyek is.

Legyen olyan hosszú, amilyen hosszú csak lehet. A 100*50-es alapterület tényleg ideális lenne. Nézz körül az apróhirdetési oldalakon, ott vehetsz rendes kalitkát használtan is, én is azt csináltam. Csak mosd át alaposan ecetes vízzel.

2015. febr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Házilag lesz nekik készítve egy 100x60100-os kalitka.

Meg lesz egy kisebb pótkalitkájuk is.

Köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 21. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!