Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarat tartsak?

Radish kérdése:

Milyen madarat tartsak?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta fontolgatom egy tollas barát beszerzését de sajnos nem tudok választani. Sokat olvasgattam róluk de, nem akarom elkapkodni a választást. Lényeg hogy lakásban élek tehát a madarat is ehhez mérten akarom kiválasztani, ez alatt értem azt, hogy csak a kalitkás tartás jöhet szóba. Szomszédokkal nincs baj, volt kutyánk annak a randalírozását is elviselték. Tehát ha kicsit szószátyárabb sincs semmi baj. Tartásához hozzá fűzném hogy dolgozom, tehát napi 8 órát alsó hangon egyedül kell majd lennie. A munka viszont nem zárja ki azt hogy amikor otthon vagyok akkor foglalkozzam vele, kutyának is meg volt a napi 4 séta meg az otthoni játék (dögönyözés). Ezeknek a feltételeknek a tudatában nagyon megköszönném ha segítenétek a megfelelő madár kiválasztásában. FONTOS, HA ESETLEG TUDJÁTOK AZ ADOTT FAJTA ÁRÁT AKKOR ÍRJÁTOK ODA.

2015. jan. 28. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyet semmiképp. Minimum kettőt(fajtársakat). Mivel az ember ha egész nap vele van akkor se teljes értékű társ neki, csak emberi társaság mellett unatkoznak, magányosak.

Kalitkában való tartás jó lehet HA nem azokra a kis 30x50cm-es vackokra gondolsz amiket mindenfelé rád akarnak sózni hanem legalább 1 méter hosszú kalitkára. Ugyanis az előbbi még a legkisebb papagájoknak és a pintyeknek is kicsi míg az utóbbi pl. 2 hullámos papagájnak alkalmas HA mindennap ki vannak engedve a szobába is. Tényleg erről jut eszembe: csak a kalitkában lesznek vagy csinálsz nekik kiülőt és ki is fogod őket engedni a szobába?


Ajánlom ezeket a kérdéseket és a rájuk érkezett válaszokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6183729-nimf..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6481032-nems..


Írd le azt is pontosabban hogy miket tudnál nyújtani nekik és miket vársz el mármint mekkora kalitka férne el maximum, mennyit akarsz költeni a madarakra maximum(mármint a 2 madár megvételére, nem a felszerelésekre), az is elég hogyha csak nézegeted őket és mondjuk rádmennek időnként vagy aktívabban akarsz velük foglalkozni pl.simogatás, tanítgatás, mennyire legyenek aktívak, milyen nagyságú madárban gondolkozol, stb.

2015. jan. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Napi röptetés megoldható, kalitka mértére nem jelent gondot, kis túlzással szinte bármekkora elfér.
2015. febr. 8. 15:12
 3/9 A kérdező kommentje:
Konkrét elvárásom nincs a madárral szemben, de ha lehet kicsit aktívabb fajt szeretnék (nem feltétlen a beszédre gondolok). Szívesen tanítanám egy két dologra, és az se baj ha kicsit kezesebb a madár. Két madárra 20.000-30.000 Ft-ot szeretnék szánni.
2015. febr. 8. 15:17
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyakran tartott pl. hullámos papagájok is tetszenek vagy valamilyen kevésbé gyakori fajt akarsz? Vagy mindegy?

Nézegettél gondolom képeket, videókat mindenféle papagájról. Van olyan faj amelyik kifejezetten tetszik?

2015. febr. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen van néhány faj amik megtetszettek: nagy sándor, kis sándor, törpe papagáj, barát papagáj, király papagáj, szivárvány lóri.
2015. febr. 9. 20:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Nézegettem még sok más fajtát is csak őszintén megmondom az árukkal nem vagyok tisztába és ahogy írtam 20.000 ft nagyon max 30.000 ft szeretnék szánni a két madárra. Emelet persze nimfa és a hullámos is nagyon tetszik, csak érdeklődök hátha esetleg akad egy két olyan faj ami jobban megtetszik és nem annyira ördöngös a tartása (persze tisztában vagyok vele hogy a bármilyen papagájról is legyen szó, törődést igényelnek).
2015. febr. 9. 20:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Elég változatos a listád.

A szivárvány lórit egyből kihúznám mert speciális az étrendje. Eredeti élőhelyén nektárt,virágport és gyümölcsöket, bogyókat eszik. Nem magevő így fogságban is speciális lóritápot eszik amit naponta többször frissen kell készíteni vagy hasonló(nincs lórim így csak emlékezetből, régebben olvasottakból írok most) és naponta sok gyümölcsöt is kell neki adni(naponta többször frisset) emellett házilag készített gyümölcsleveket, zöldségeket,stb tehát nem annyira egyszerű, kezdőnek semmiképp se való. Arról nem is beszélve hogy ezekkel a folyékony tápokkal, gyümölcsökkel koszol is rendesen és olyan híg az ürüléke hogy nemigen való lakásba(lóritartótól olvastam hogy ha a rácson ülve jön rájuk a szükség akkor 3 méterre is kiürítenek a kalitkából). És eléggé keményen kell fogni őket mert akaratosak,stb és könnyen "terroristává" válhatnak.


Törpe papagájok jók lehetnek ha bírod a hangjukat mert aktívabbak, nézheted ahogy imádják,babusgatják egymást, összebújnak,stb aranyosak. Azt viszont jó ha tudod hogy egymással, más fajokkal meg méginkább agresszívak tehát 2 fiatal egyedet érdemes venni akik együtt éldegélnek veled. Ha az egyik meghalna az évek alatt a másik lehet nem fog elfogadni új fajtársat és bántja akár meg is ölheti az új párjelöltet de azért mindenképp érdemes megpróbálni óvatosan!! összeszoktatni egy új párral hátha... Személyes tapasztalatom nincs de állítólag nem annyira szelídülnek meg mert csak egymással foglalkoznak de ez szerintem nem feltétlenül igaz mert ha fiatalokat veszel és tényleg napi szinten sokat foglalkozol velük akkor szerintem veled is összebarátkoznak.

A sándorok nem egyszerű esetek általánosságban, nem adják könnyen a barátságukat,szelídségüket van aki belebukik már ha szülök által nevelt fiatal egyedekről van szó. A kézzel neveltek jobban,hamarabb szelídülnek de nem 2 nap alatt. Hangjuk is van bőven nagysándor 90dB feletti. A kissanyiknak állítólag élesebb a hangja a nagyoknak viszont hangosabb. Ők is agresszívak más fajokkal.

Barátpapagájokat nem nagyon ismerem de azt tudom hogy hangosak(már akinek, ez emberfüggő mint minden fajnál).

Király papagájom van de őt nemigen tudom alapul venni mert elég speciális eset. Összességében ők az egyik olyan nagyobb papagájfaj akikkel könnyebb bánni de nem is részletezem mert 1db király se fér bele a pénzkeretedbe.


Pyrrhurák tetszenek?

Csendesek, könnyen szelídíthetők még a több éves röpdemadarak is. Gyakran alapból embertiszták(nem ürítenek emberre) de ez egyedfüggő is. Aktívak és a nagypapagájokhoz hasonló intelligenciával rendelkeznek. Nagyon kell nekik a közelség elsősorban fajtársé mert összebújva alszanak,stb de a szelídek az emberen is szívesen ülnek. Az árukat nem tudom de emlékeim szerint ha minden igaz kb. beleférnek a keretedbe.


A törpéket leszámítva mindegyik faj közepes nagyságú így egy komolyabb kalitkát/röpdét igényelnek. És a gyümölcs,zöldség igényük is nagyobb.

2015. febr. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a bőséges és hasznos választ! Belegondolva a leírtakba más fajok után nézek, és utána járok Pyrrhuranak ár ügyben mert tetszetős madarak. Esetleg lenne még olyan faj amit tudsz ajánlani és még a keretembe is belefér? (hullámos és nimfát kivéve).
2015. febr. 10. 19:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Általában problémamentesek még a kecske,katalin és a bourk papagájok is amik így hirtelen eszembe jutnak de az árukat nem tudom, belőlük simán jók,szelídíthetők a szülők által nevelt egyedek is(a kézzel neveltek mindig drágábbak) így szerintem többé-kevésbé beleférnek a keretbe de nézz utána.
2015. febr. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!