Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ilyen kalitkában lehet kis...

Ilyen kalitkában lehet kis testű madarat tartani, ha igen akkor milyet? Én hullámosra vagy pintyre gondolok.

Figyelt kérdés
[link]

2015. febr. 21. 18:27
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
1 tengeri malacka lakot benne.A pontos mérete :58x36x36 cm szeretnék kis madarat de nem tudom ilyenbe mit lehet tartani. Ha egyáltalán lehet benne.Minden véleményt köszönök
2015. febr. 21. 18:31
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kicsi! Ilyen méretű kalitkába soha NE tarts papagát!
2015. febr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,pintyet lehet esetleg?
2015. febr. 21. 21:54
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Pintynek se jó.


Előbb nézz utána a szükségleteiknek mert papagájt tartani bonyolultabb és időigényesebb mint tengerimalacot. Ne legyél olyan gazdi hogy "kiürült a ketrecem veszek bele egy madarat" mert ennél jóval több a madártartás.


Minimum 2 madarat vegyél mivel eredetileg kisebb-nagyobb csapatokban élnek tehát nagyon igénylik a társat elsősorban a fajtársat. 2 pintynek is és 2 hullámosnak is minimum 100x50x100(hxméxma)cm-es kalitka kell de minél nagyobb főleg minél hosszabb annál jobb. Ekkora kalitka esetén is a hullámos papagájokat ki kell engedni mindennap legalább pár órára a lakásba/szobába amit előtte madárbiztossá kell tenni és csinálni kell a szobába néhány kiülőt nekik nem mérgező faágakból. Közben végig figyelni kell rájuk. Ezen kívül egy csomó minden árt nekik,tüdejüknek amiket el kell kerülni, amikre figyelni kell. Ingergazdag környezetet kell nekik biztosítani tehát egy "minden nap egyforma" fajta élet nem jó nekik.


Pintyeket tartani egyszerűbb. Ha egy nagy kalitkát/kisebb röpdét berendezel úgy hogy tudjanak benne bőven repülni tehát a kalitka 2 végébe teszed az ágakat(nem minden fafajta jó nekik, van mérgező is) , az ágak különböző vastagságúak és lejtősek,görbék,ferdék, fixen állók és mozgók,stb az már egy ideális élettér a pintyeknek. Ha kapnak rendszeres fürdési lehetőséget, premium minőségű magkeveréket, vegyszermentes gyümölcsöket, zöldségeket, zöldeket, olyan +ingereket mint pl. egy úgy belógatott fürtös köles hogy csak akkor érik el ha rárepülnek és rákapaszkodnak vagy az ülőrúd kiálló ágára tűzött almaszelet, tavasztól őszig rendszeres napozási lehetőséget akkor mondhatjuk hogy megfelelően vannak tartva. Úgy még jobb lenne hogy akármilyen nagy is a kalitkájuk/röpdéjük amikor ráérsz figyelni rájuk kiengeded őket a madárbiztossá tett szobába is repülni és legalább a kalitka tetejére,oldalára csinálsz nekik egy kiülőt pár ágból.

2015. febr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Tesóm barátnőjétől kaptam egy:62magas/58hosszú/36széles kalitkát ö 3 nimfát tartott benne.Sok tanácsot kaptam privátba is.Így aztán úgy döntöttem hogy nimfának kicsi.Bár őszinte leszek eljátszottam a gondolattal hogy veszek két nimfát,és két hullámost úgyis egész nap ki lesznek engedve.De végül 2 hullámos papi mellet döntöttem. Mindenki azt ajánlotta hogy tükröt és csengőt inkább ne tegyek be nekik.Viszont mindenből kettőt vettem,két hintát, két itatót két etetőt ,aztán két szépia csontot a faágakat(alma) úgy válogattam össze hogy van egész vastag is és vékony is van egyenes ferde girbe-gurba.Úgy látom tetszik nekik. A kalitka aljába madár homokot vetem.Köszönöm a segítséget mindenkinek.
2015. febr. 23. 16:27
 6/14 anonim ***** válasza:

2 hullámosnak is kicsi.

Van pontosan ugyanakkora kalitkám mint amilyet kaptál. 2 hullámosomnak a karantén kalitkája volt csak és napozni abban szoktam kirakni őket de nem tartanék benne hosszabb ideig papagájt. Már csak azért se mert látom a hullámosaimon hogy az 1 méter hosszú kalitkából is alig várják hogy kijöhessenek mert azt a szárnyhasználatot amit az 1 méteres kalitkában tudnak nagyon kevésnek érzik. Az nekik a repülés és az az egyik kedvenc elfoglaltságuk hogy átszáguldanak együtt a másik szobába és a fal előtt megfordulnak és visszajönnek ez a táv 15-20méter de ha rajtuk múlna szívesen elrepülnének a szomszéd utcáig is.


3 nimfát rakni egy ekkorka kalitkába... szegény madarak.


Itatótálból elég egy mert nem isznak gyakran.

2015. febr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
elég nekik nyugodj meg,napi roptetés mellett.Sok hülye ember,senki sem fog a házában több méteres röpdét kialakítani.
2015. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Senki? Elég sok emberről tudok aki röpdét csinált a lakásában vagy egy egész szobát adott a papagájainak...

Persze magyarázhatok én neked akármit úgyse fog semmit érni. A szomorú az hogy tényleg elhiszed amit írsz...

Te vagy az a kategória aki simán venne egy arát és berakná egy úgynevezett "nagypapagájkalitkába" míg mások azt mondják ha az egész lakásodat odaadnád az arádnak az se lenne elég hely neki mert igazából 2 arának 100négyzetkilométeres hely kell ahol a felső határ a kék ég magyarul lehetetlen jól tartani fogságban mert túl nagyok az igényeik. 2 hullámos se éri be egy kis lyukkal napi 2 óra kintléttel mivel egy nap 24 óra.

Ha nem tudsz röpdét biztosítani egyszerűen ne vegyél papagájt. Ennyi. Attól hogy tetszenek a lovak nem fogsz venni egyet ha pl. panelban laksz mivel igaz elférne a nappalidban de mégse oda való. Mi a különbség a lovak és a papagájok között? Elárulom semmi. Ha nem tudod kielégíteni,biztosítani a szükségleteiket nem veszed meg őket.



Végül egy idézet:

"Hullámosok....nem furcsa és szomorú egyedül látni őket egy kalitban??? Ők igazi csapatjátékosok!!! Minél többen vannak, annál nagyobb biztonságban érzik magukat! Az egész nap fecsegő-locsogó kis energiabombák! Nem a kalitkájukba belógatott tükör jelent megoldást számukra, hanem minimum egy hús-vér fajtárs! Imádnak repülni, lételemük a mozgás, kis kalitban hamar elhíznak, depresszióssá, mozdulatlan "jól nevelt" papagájokká válnak. Nem szeretnek repülni - hangzik sokszor a gazdik állítása. Nem így van, csak egyszerűen nem szeretnek élni repülés, mozgás nélkül."

2015. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítő választ!Nem volt módom röptéd építeni.Az első három hét után,a madaraim szinte mindig ki vannak engedve csináltam nekik kiülőt ahova letudnak szállni most már barátkoznak velem igazi bohócok nagyon szerettem őket. Csináltam pár képet:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



[link]


[link]


[link]


[link]

2015. márc. 17. 20:21
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja és szeretnek fürdeni amit a ketrec mellet van a komódomon,mert az ajtó túl nagy és bebillenne de így oldottam meg,naponta használják. :) :)
2015. márc. 17. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!