Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet tartani kis sárgabóbitás...

Lehet tartani kis sárgabóbitás Kakadut a Szobámban?

Figyelt kérdés

Kell neki kintre is volier vagy elég csak bentre??

Szerettem volna eggyet , sokat foglalkozznék vele meg ami kell azt megadnám csak a hellyel van gondom mert nem vagyok biztos benne mi kell. :S Légyszi normális válaszokat köszi :)



#papagáj #madár #Kis sárgabóbitás Kakadu
2015. márc. 10. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen párban Kell tartani! Ha kertesházban laksz jó len ne neki(k) kinti volier. De ha nem lehet veni hámot azal lehet "sétáltatni" .Ha még van kérdésed írj privátban.
2015. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondj le róla a madár érdekében. Komolyan mondom.


Először is ahhoz hogy egyáltalán esély legyen arra hogy normális kakadu legyen belőle 2 kakadut KELL tartani mivel egyedül 99,9% hogy különféle viselkedésproblémák alakulnak ki és tolltépésbe,folyamatos fülsértő ordibálásba vagy öncsonkításba kezd vagy épp agresszívvá válik szinte minden emberrel. Persze ez nem azt jelenti hogy ha ketten vannak a világ legkedvesebb és legaranyosabb madarai lesznek mivel a fajra jellemző viselkedés ugyanúgy jelen lesz.


A kakaduk a legbonyolultabb és legösszetettebb papagájok. Az se jó ha túl sokat és az se jó ha túl keveset foglalkozol velük.

Abban se vagyok biztos hogy tisztában vagy vele mennyire kiszámíthatatlanok a kakaduk: egyik percben szétvakartatja magát veled majd a másikban kicsíp egy darabot a kezedből aztán visszahajtja a fejét hogy vakargasd tovább. Gyakran az a kedvenc szórakozásuk hogy lehajtják a fejüket majd amikor odanyúlsz hogy megvakard felkapják a fejüket és egy jó nagyot beléd csípnek vagy jól megszorítanak ami a kakaduk nagy és hihetetlenül erős csőrével rohadt fájdalmas.


Komolyan mondom a madár vagy madarak érdekében hogy ne akarj kakadut tartani mivel a kérdésből látszik hogy egyáltalán nem állsz rá készen. Hihetetlenül összetett így kiszámíthatatlan madarak és ezen viselkedésük megfelelő kezelésére és egyáltalán a megfelelő tartásukra csak nagyon kevés ember alkalmas. Rengetegen vesznek kakadut úgy ahogy te is akarsz hogy fogalmuk sincs a kakadutartás hátulütőiről,árnyoldalairól és az esetek 99,5%-ában ez lesz a vége: [link] vagy ez(hangszóró legyen bekapcsolva amikor megnyitod): www.mytoos.com/

Ezen kívül nagy rombolók könnyedén szétrágják a bútorokat, szinte 0 olyan dolog van ami kakaduálló mert még a kevésbé jó minőségű kalitka/röpderácsot is lebontják. Nagyon hamar elkezdenek unatkozni mert mindent pár nap alatt szétszednek és unalmukban szintén elkezdhetnek ordibálni, tollukat tépni.


Nem terveztem regényt írni inkább linkelek és olvass:

[link]

Egyedül tartott különféle viselkedésproblémákban szenvedő kakadukról(ezeket azért linkelem csak be hogy megtudd mikre képesek a kakaduk és mennyire nem jó móka is lehet a tartásuk):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

A www.mytoos.com/main.shtml-ról van szó: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Aztán hogy mit kell tenni annak érdekében hogy minimalizálódjon a viselkedésproblémák kialakulása:

facebook.com/pvalapitvany/posts/311948485676369

facebook.com/pvalapitvany/posts/262033854001166

Kép alján és kép alatti szöveg: facebook.com/pvalapitvany/photos/pcb.311948485676369/311941782343706/?type=1&permPage=1

Kép alatti szöveg: facebook.com/pvalapitvany/photos/pcb.311948485676369/311939685677249/?type=1&permPage=1

facebook.com/pvalapitvany/posts/296974603840424

facebook.com/pvalapitvany/posts/326659914205226

És persze kell rengetegféle különböző elfoglaltság.

És akkor még szó se esett arról hogyan kell őket nevelni, hogyan kell kezelni a nemkívánatos viselkedésüket, milyen étrendet kell biztosítani nekik.

2015. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja és ha még nem volt semmilyen komolyabb(közepes) papagájod akkor méginkább felejtős mivel tapasztalat is kell hozzájuk.
2015. márc. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló

Nem hiszem hogy bárkinek tőled kéne kakadutartásról tanácsot kérnie. Már bocs.

A pár megléte fontos és az is hogy röpdében kell őket tartani nem pedig "nagypapagájkalitkának" hívott lyukakban de aki tud a kakaduk viselkedéséről,jelleméről és a róluk szóló dolgokról az szinte biztos hogy nem csak annyit említ meg.

Az általad említetteknél sokkal fontosabb(vagy legalább ugyanolyan fontos) tudnivalók is vannak amiket ha utólag a megvételük után tapasztal meg az ember az csak a papagájoknak lesz rossz mivel könnyen válhatnak vándorpapagájjá azaz az ember/kérdező túlad rajtuk mert nem olyan a tartásuk mint képzelte.

Ezért fontos előre tájékozódni, informálódni hogy mit is akar vállalni az ember.

Ilyen fontos dolgok pl.hogy az intelligenciájuk és az összetettségük miatt milyen nagy, milyen komoly dolgokat vállal az ember velük mivel egyáltalán NEM CSAK olyanok mint sok helyen látni hogy bújnak, dögönyözhetők, kedvesek hanem elsősorban 1 kakadu hangosabb mint 2 ara és sokat hallatják a hangjukat az esetek nagy százalékában, kiszámíthatatlanul csípnek ami rohadt fájdalmas, szétrágják a házat de még a nem megfelelő röpdét is mivel hihetetlenül erős csőrük van, a tolltépős papagájok listáján az első helyen állnak aminek oka van,stb.stb.


Nem véletlen hogy a papagájmenhelyeken a legtöbb papagáj kakadu és az olyan papagájok közül is a lista elején vannak akik hosszasan vándoroltak azaz 4-6 vagy több gazdájuk volt mire egy megfelelő tudással rendelkező emberhez, végleges gazdához kerültek csak épp eddigre teljesen kikészül a madár és szinte biztos hogy tépi magát és egyéb problémákban szenved.

2015. márc. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem most volt szándékom megvenni a Kakadut. Úgy terveztem hogy elötte veszek kezdő madarakat hogy tanuljam mi mindent kell tenni. Kertes házunk van ugy hogy a volier is meglessz amugy meg nagyon sokat olvastam róla hogy mit kell neki kézbesíteni. Igen, azért akarum mert szép madár meg minden de nem ugy vagyok vele hogy nem néztem utána ,csak bele a mély vízbe. Légysives aggyatok tanácsokat melyikkell kezdjem. Köszi a kommenteket.
2015. márc. 11. 20:55
 6/12 A kérdező kommentje:
És nem mondok le mert én is szeretnék egy legjobb barátot mint mindenki más és papagáj már rég óta kedvenceim közé tartozik, attol mert kérdeztem nem kell mondjad hogy mongyak le meg minden.
2015. márc. 11. 22:37
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"én is szeretnék egy legjobb barátot mint mindenki más"


De pont ez az hogy a papagájtartás főleg a nagypapagáj tartás főleg főleg a kakadu tartás nem így működik. Sokkal több munka, időráfordítás, pénzráfordítás és összességében sokkal több nem is tudom hogy írjam... nem is az hogy a negatívuma hanem sokkal több az olyan dolog ami kellemetlenséget, bosszúságot, fejtörést okoz a tartásuk során mint az öröm része. Persze ha elkötelezett vagy és tényleg szereted őket és mindent megtennél értük akkor egy perc jó,örömteli dologtól elfelejted azt a sok bosszúságot, kellemetlenséget, munkát amit okoz a tartásuk. De ha nem vagy ilyen akkor hamar éveken belül teher lesz a számodra a tartásuk ami se neked se nekik nem lesz jó.

Egyrészt mivel ketten lesznek nem lesz az amit sok viselkedészavaros, tévképzetes kakadutól és egyéb papagájtól látsz hanem egy egészséges kapcsolat lesz köztetek ami nem abból áll hogy egész nap rajtad lógnak és azt lesik mit csinálsz. Tehát nem lesz az amit esetleg most gondolsz hogy egész nap amikor neked igényed van rá veled foglalkoznak mint a barátaid.

Ők papagájok ráadásul rendkívül intelligensek és meglesz a saját életük szóval nem feltétlenül fognak úgy viselkedni mint ahogy te most gondolod, nem feltétlenül lesznek a barátaid olyan formában mint gondolod. Ha elkezded kezdetben agyondögönyözni őket,stb majd hónapok után vagy 1 év után kicsit alábbhagy a lelkesedésed mert megszokod őket abból is szokott viselkedésprobléma lenni szóval ésszel kell csinálni és kezdetben se szabad napi 15 órát velük foglalkozni.


Aki úgy vesz papagájt hogy egyet vesz és azt képzeli hogy az a tollas majd az életen át tartó barátja lesz na ezek a papagájok kerülnek menhelyekre vagy új gazdához mert a gazda számára elviselhetetlen vagy kezelhetetlen viselkedésproblémáik lesznek leggyakrabban ivarérés körül de akár később/előbb is.



Egyébként kezdő papagájnak ajánlom a nimfákat ha kakadut akarsz majd később. Sokkal de sokkal kevésbé mint a nagykakaduk szóval ne vedd nagy tudásnak de ezeknél a zsebkakaduknál(nimfák) is megfigyelhető, kicsit tapasztalható a kiszámíthatatlanság csak ők legfeljebb hisztisen csapkodnak a csőrükkel és nem kitépnek belőled egy centis darabot mint a nagykakaduk. A nimfáknak ugyanúgy mint a nagykakaduknak bóbitájuk van és teljesen sötét a szemük(nincs a többi papagájra jellemző világos rész a szemükben amivel tudnak úgymond zoomolni amiből lehet tudni készülnek-e valamire, milyen a hangulatuk, mit akarnak csinálni ha pl. hozzájuk nyúlsz,stb ha zoomolnak általában nem érdemes hozzájuk nyúlni és figyelni kell az egyéb jelzéseiket mire készülnek). Na szóval mivel a nimfáknak és a kakaduknak teljesen sötét a szemük sokkal nehezebb az egyéb testbeszédeikből(bóbitaállás, testtartás,stb) kitalálni nyugodtak,békések vagy készülnek valamire, megcsípnek-e ha odanyúlsz hozzájuk vagy nem,stb. és emiatt is nehezebb lehet tartani őket.

2015. márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
papagájidomításponthun vannak róla jó cikkekk
2015. márc. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem de ugy vagyok vele mint mások hogy nem is értem mit kell ezekkel csináni. Nagyon sokat olvastam róluk.ÉS lenne egy kérdésem: Mi az a kirepólési idő?Ez olyas mi hogy mikor repül ki a fészkéből??Még ha vannak tanácsok akkor kérlek mongyátok el nekem, de ne ógy hogy "Jaj mennyien csak úgy veszik és azt se tudják mit kell csinálni vele."Ilyenek nem kellenek köszi :)
2015. márc. 12. 16:30
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, olyan vagyok hogy nagyon szeretem őket meg nagy örömmel tartanám.
2015. márc. 12. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!