Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem szelidül meg a hullámos...

Hudacsek Boldi kérdése:

Nem szelidül meg a hullámos papagájom! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két hete kapta, egy hullámos papagájt. Mindenhol utánanéztem, hogy hogy szelidítsem meg és mindent be is tartottam. Már az első két napban sikerült a tenyeremből etetnem es rá is állt. Az utobbi időben viszont nagyon fél tőlem. Mit tegyek? A válaszokat elóre is köszi!

#papagáj #hullámos papagáj #papagáj szelidites
2015. márc. 18. 18:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valóban kevésbé fog rád figyelni, ha van párja, de az egyedüli, magányos élet nem papagájnál való, hidd el!


Sajnos nagyon sok ember tart úgy papagájt, hogy megnéz 2 videót a YouTube-ön, látja milyen szép, és jó ha az embernek madara van, berohan a legközelebbi kisállatkereskedésbe, megveszi az egészségtelen, rosszul tartott madarat, hozzá a legkisebb, legolcsóbb kalitkát, és várja a csodát, hogy a papagáj produkálja magát. (Beszéljen, szelidüljön)Aztán megunja a madarat, mert az elviselhetetlen hangon rikácsol. De ezt a madár csak azért teszi,mert a testvéreit, családját, esetleges volt párját hívja.

Aztán pár hónap múlva elcsendesedik, inaktívvá válik, nincs kedve semmihez és egész nap egy helyben ülve gubbaszt. Ezeket a madarakat hívják jól nevelt papagájoknak. Ez az egyik és gyakoribb lehetőség, ami történhet a papagájoddal, a másik az, hogy agresszívvá és engedetlenné válik.

Természetesen itt nem Rád gondolok, hanem sok más tudatlan emberre.



Ez az egyik része a dolognak. De ha mégis úgy döntesz, hogy továbbra egyedül tartod a madarad, akkor is több mint valószínű, hogy nem rád fog figyelni, az idomítás/beszédre tanítás közben, hanem valami másra. A hullámosok kb.10 percig tudnak figyelni egy adott dologra, utána már mással foglalkoznak. Az ő figyelmüket olyan dolgok is lekothetik, amire nem is gondolnál, pl. A napfény beszűrődése az ablakon, a levegő szagának megváltozása stb. Ebből következik az, hogy a figyelem elterelődésének oka nem is mindig a papagáj társában, hanem valami másban keresendő. tehát nyugodtan vegyél neki párt!


És egy kis érdekesség:Ausztráliában már törvény tiltja papagáj egyedül tartását, illetve madár kalitkában tartását. Nem tudom mit értenek a Kalitka alatt, de tudtommal röpdének csak 100x50cm nélkül nagyobb madár otthon számítható.

2015. márc. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Bocs ezt elgépeltem ; röpdének csak 100x51 cm nélkül nagyobb madár otthont számítjuk.
2015. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
*100x50cm-nél nagyobb
2015. márc. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hétbe telt, míg megszelídítettem. :D Sajátos módszert alkalmaztam :D. Lusta vagyok most leírni.
2015. márc. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
0%
hetedik paraszt, én is gratulálok hozzád. az én madaram 10 évig élt, egész életében pár nélkül volt és nagyon is szeretett minket, mi is őt, más egyáltalán nem számít. főleg nem az ellenséges kommented. csak a tapasztalataimat írtam le egy kérdéshez. ez az oldal arra való.
2015. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sajnos ez papagájfüggő is. Az én Ricsi papagájom saját magától lett szelíd, annyi volt, hogy a bátyám tanította meg 1 délután alatt, hogy rászálljon az emberre is.

De volt 3-4 olyan papagájom, akiket nem tudtam megszelidíteni, feleslegesen féltek több hónap után is. Őket mindkettőnk érdekében visszavittem a pajtásaihoz a boltba és vettem egy másikat. A mostani papagájunk nagyon szelíd. A legjobb egyébként, ha tenyésztőtől veszed. Olcsóbb sokkal és jobban is bánnak velük, ezáltal szelídebbek lesznek.

2015. ápr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!