Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak ezzel a szegény...

Mit csináljak ezzel a szegény madárral?

Figyelt kérdés
Ma jottem haza es azt vettem eszre hogy valami csipog aztan meglattam hogy egy fekete rigo az es ott probal kiszabadulni a macska fogai kozul.gyorsan eluldoztem a macskat hogy tegye le a madarat.aztan behoztam a madarat a teraszra .Szerintem nincs semmije eltorve de a hata verzik es sebes .Segitsetek vagy agyjatok tippeket !

2015. márc. 18. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
6%

Először is: ne üldözd el a macskát, ez a természet rendje, nem tesz azzal semmi rosszat, hogy vadászik. Lehet, hogy ezzel csak még több szenvedést okoztál a rigónak, és lassabb halála lesz mintha a macska végzett volna vele...

Egyébként nem tudsz csinálni vele semmit, hacsak nem viszed el egy állatorvoshoz aki madarakkal foglalkozik, nem valószínű hogy tudsz segíteni rajta, engedd szabadon és ha szerencséje lesz túléli.

2015. márc. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első, a macska az minden, csak nem természetes ellenség. Az ember miatt települtek be és mértéktelenül szaporodnak.


Kérdező, a sebét fertőtlenítsd betadinnal és tegyél neki gilisztát lisztkukacot, esetleg almát és persze vizet.

Felhívhatod a Madártani Egyesületet, hogy hol tudják ellátni.

[link]

2015. márc. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Második: nem érdekel, akkor is ragadozó. Korábban voltak itt vadmacskák, amiket az ember űzött el, így a macska errefelé nem új ragadozó. Szóval kötekedni fölösleges. Én nem veszem el a macskám zsákmányát soha, mert ő fogta, nem fogom erőszakkal elvenni tőle, ami az övé.
2015. márc. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2 gondolom te az egeret is újraéleszted, amit elkap a macska.. xD most mi ez a komolytalankodás?

ez nagyon emlékeztet erre a kérdésre: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__6664426-h..

2015. márc. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A jövőre nézve:

Ha a te macskád, akkor válassz le az udvarban neki saját területet, amit bekerítesz minden oldalról és felülről is (pl. drótkerítéssel), hogy a macska ne tudjon kiszökni és tilosban garázdálkodni. Akkor többet ilyen nem fordul elő.

Ha nem a te macskád, akkor szólj a gazdájának, hogy ne eregesse ki. És ha lehet alakíts ki macskabiztos kerítést, hogy a kóbor macskák se tudjanak besettenkedni.

Fákat, ahol madarak költenek, annak a törzsét rakd körbe tüskés gallyakkal, hogy a macska ne tudjon felmászni rá. Stb...


Remélem a rigó túléli!!! Jó, hogy elzavartad a macskát,és próbálsz rajta segíteni.

2015. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 ezt azért nem gondolod komolyan. Az egész udvart kerítse le minden oldalról+felülről? Vagy úgy gondoltad, hogy egy 20m^2-es területet kerítsen le a macskának? Akkora helyen macskát tartani = állatkínzás. Ne csináljunk tragédiát abból, ha egy macska elkap egy madarat, mert nem az. A madárnak van szárnya, el tud repülni a macska elől, ha nem veszi észre a macskát, így járt.
2015. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ásd el, ha meg még él (él még?) akkor engedd szabadon
2015. márc. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jol tetted hogy elzavartad a macskat.de a rigo jo levesnek magyarorszagon ma ugy is az ehiseg fenyeget.Jo etvagyat
2015. márc. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

K_rva macskák.

Természetes ragadozó? Az nem tudom hány száz/ezer éve lehetett.

Lakásonként majdnem 2-3 macska mennyire természetes?

Az összes szomszéd macskája átjön a kertembe szarni.

Ez nem zavar, de van egy röpdém sérült madarak számára, amit nem tudok használni.

Ha 5 percig nem vagyok ott, azonnal ott teremnek, és megpróbálják szétszedni a ketrecet.

Csak akkor ölném meg, ha megenném. Valami egyebet kell kitalálnom.

2016. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!