Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek helyesen cselekedt...

Szerintetek helyesen cselekedtem egy sérült madárral?

Figyelt kérdés
Ma reggel amikor iskolába mentem láttam, hogy egy madár van a földön a alépcsőházban és nagyon liheg. Többször volt már, hogy nekirepült az ablaknak a madarak mert csak az egyik részről nyitott a lépcsőház és a másik oldalon egy panoráma ablak van. Most ís így történt, nekirepült, egy kisebb madár, szerintem csak egy veréb volt. Délután amikor hazaértem ahogy megérkezdtem nagyon megijesztettem mert nem tudtam, hogy ottvan és ,,leesett'' egy emeletet. Megfigyeltem, láttam, hogy furcsán tartja az egyik szárnyát, de többször is próbált repülni, csak sajnos neki az ablaknak. Ebből gondoltam, hogy repülni akar és ebben az ablak gátolja meg, tehát nagyon nagy baj nem lehet a szárnyával. Oda mentem gugolva és megpróbáltam a lépcsőház nyitott része felé terelni. Kiment a legszélére és kis habozás után megpróbált elrepülni a második emeletről. (5.ről indultunk, remélem nem esett nagyon nagy baja közben). Én úgy láttam, hogy a kertben a bokrokba szállt le, nem hiszem, hogy direkt oda akart menni. Nem tudom, hogy jól cselekedtem-e mert eleinte nagyon megsajnáltam de a lakásba nem akartam felhozni és erkélyen meg hideg van. Vihettem volna neki vizet stb... A bokorba már nem akartam utána menni. Most, hogy nem a lépcsőházban szerencsétlenkedik szegény kicsit megkönnyebbültem, de félek, hogy nem tettem meg minden tőlem telhetőt. Madármentőket nem nagyon akartam hívogatni, nem is mintha valami ritka veszélyesztett példányról lenne szó. Szerintetek eleget tettem?

2014. okt. 7. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:
47%

Érző lények vagyunk, s természetes, hogy az állatokhoz is lélekkel, szívvel viszonyulunk.

Az emberi élet tele van kontraszelekcióval, az állatoknál, főleg a vadon élő állatoknál ez elhanyagolható, nincs.

Az élet fennmaradásának feltétele, hogy a gyengéknek el kell pusztulnia. A balesete, a betegsége sajnálatos. Ha nem tud boldogulni így, akkor jobb, ha elpusztul.

Nem lakásba való. Ha gyógyítgatod, két dolog történhet. Teljesen helyre jön, de hosszabb ideig kívül lesz a természetes életterén. A visszatérés megnehezülhet.

Az ápolás ellenére is elpusztul. Akkor még jobban fogod sajnálni.

2014. okt. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!