Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Feketerigókat hogyan lehet...

Gyevickie kérdése:

Feketerigókat hogyan lehet távol tartani?

Figyelt kérdés

Nyaranta kirakjuk a cserepes virágokat az árnyékba, szabadba. Az idén felfedezték maguknak a rigók. Kikaparják a földet a cserépből, a növénykét meg kidobják.

Nem szeretném bántalmazni a rigókat, csak távol tartani a cserepektől őket. A kifeszített madzagra kötözött nejlondarabok hatásosak? Vagy van valami jobb, szintén olcsó megoldás?

Mielőtt valaki félreértené, szeretem a madarakat, egész télen etetem őket, most a meleg időkre csináltam itatót nekik. Viszont a cserepes növényeket is szeretem...



2015. máj. 8. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztosan rigó? A seregély nagyon hasonlít, de sokkal csintalanabb :) Énekelni,hangot utánozni tökéletesen tudnak. A lényegre visszatérve,lehet,hogy a cserepekben élelmet keresnek,azt remélve,hogy ilyenkor is kapnak valamit. Ha meleg időszakban is raknál nekik magvakat+a madzagos megoldás valószínűleg segít.
2015. máj. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Jó megoldás, ha kartonpapírból vágsz akkora köröket, mint a cserép, közepén akkora lyukkal, mint a növény szára. Így szépen felgallérozva a növénykéket. Szerintem a költési szezon után felhagynak a rigók a próbálkozással.
2015. máj. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen, tuti, hogy rigó! Reggel mikor mentem dolgozni (a növényeim elsiratása után) láttam is őket: van egy fekete hím és egy barna tojó. Megpróbálok kaját tenni nekik+nejlonszalagok a cserepek fölé.

A kartonpapíros ötlet is jó, kipróbálom.

2015. máj. 8. 09:58
 4/11 Almamag74 válasza:
Ha a cserép mérete megengedi, próbálkozhatsz azzal, hogy nagyobb méretű díszkavicsokkal borítod be a földfelszínt 2-3 cm vastagon. Talán békén hagyják.
2015. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A kavicsos megoldás kilőve. Azt már próbáltuk: mára a kavicsokat is kidobálták a földdel együtt!

Biztos fiókáik vannak, van egy magas, dús hársfánk, magas tujáink, diófánk. Van hol fészkelni. :)

2015. máj. 8. 10:07
 6/11 anonim ***** válasza:
Vegyél művarjút,és tedd a virágok közelébe.Nálam bevált.
2015. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Kaját légyszíves ne tegyél ki (hacsak nem rendszeresen cserélt lisztkukacra gondoltál pl.). A fiókáknak fehérjére van szükségük a fejlődéshez, viszont a madarak nyilván a könnyebb utat választva a dióbelet fogják elvinni, mert azért nem kell dolgozni. Attól viszont elpusztulnak a fiókák.
2015. máj. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igaz-igaz, férgeket nem tudnék nekik szerezni. Almára gondoltam, de sejtettem hogy az se az igazi.

Nem marad más, mint a karton meg a zsinóros nejlon csíkok.

2015. máj. 8. 14:29
 9/11 A kérdező kommentje:
Tegnap este kihelyeztem a virágok fölé a zsinórra kötött nejloncsíkokat. A 2 cikászomra kartonpapír került. Most "béke" van, mindenki a helyén
2015. máj. 9. 18:23
 10/11 A kérdező kommentje:

Franc, hülye mobil.

Szóval mindenki a helyén, növény a cserépben, rigó a füvön, ott kapirgál. Remélem hosszú távon is hatásos lesz, mert elég ronda ez a védelem !

2015. máj. 9. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!