Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor engedhetem szabadon a...

Mikor engedhetem szabadon a galambokat?

Figyelt kérdés

3 hete kirepült fiokákat kaptam ajándékba, meddig kell tartsam bezárva? Mikor lehet öket ugy kiengedni hogy ne menjenek el hanem este vissza üljenek a ketrecbe?

Páva farku galambok.



2015. máj. 26. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A galambok egy-másfél hónapos koruktól leválnak a szülőkről, azok már nem etetik őket, viszont felébred bennük a család alapítási ösztön, párt keresnek és elmennek, legalább is amilyen galambokkal én találkoztam, azokkal így volt. Csak az nem ment el, amelyik novemberben érte el a leválás időszakát. Végig itt nőtt fel, a szüleit csak az első három napban láthatta a kikelés után. Velem egy helyen, itt a lakásban él és soha sem volt bezárva életében egyetlen egyszer sem semmilyen ketrecbe, meg is őrülne, miért büntetem ilyesmivel, miért veszem el a szabadságát. :)

Kb két hónapos kora előtt, amikor már szépen repkedett, akkor viszont kiment és nem akart a közelébe sem engedni már engem.


Első napokban még oda repült de nem engedett közel magához. Nem fogadta el az ételt sem és ahogy eltelt két-három nap, nem is nagyon jött már, pedig mindig kijártam hozzá jól felöltözködve a hidegbe egy kis kajával még akkor 2008 telén, hogy azzal próbáljam beédesgetni vagy legalább kajával támogatni, ha már kint akar maradni. Viszont a harmadik nap után, amikor meglátott már semmivel nem foglakozott csak jött, nem is repült hanem szaladt be a szobába ahol felnőtt és többet nem is akart már elmenni, csak kirepül aztán jön vissza már több mint 6 éve. Minden más galambbal is hasonlóan volt, annyi különbséggel, hogy a többiek érzékeny búcsút vettek. Volt amelyik csak állt az erkély korláton és nézett rám vagy egy percig is és mellette állt egy számomra idegen galamb, a párja. Amikor moccantam volna közelebb ahogy szoktuk korábban, amikor a vállamon állva a fülemben, hajamban kotorászott a csőrével, de most nem, nem engedett közelebb magához. Egyszer csak a párja megugrott és mindketten eltűntek. Többet nem láttam őket. Sok más galambbal is voltam így, hogy felnőtt, párt keresett és elrepült, pár hónapos korában. Ezek soha nem voltak bezárva és csak az a madár maradt meg, amelyik télen hidegben ment volna el.


Ő a mostani galambom, aki csak azért maradt itt, mert megtanulta, hogy itt mindent megkap és a kedvében jártunk mindenben. Amikor elment három napra, akkor viszont kint hideg volt és nem volt mit enni. Rájött, ha megint úgy akar élni, ahogy nálam megszokta kicsi rózsaszínű gyámoltalan csemete korától, ahhoz itt kell maradnia.


Szerintem ha jól tartod, akkor visszajárhat, de ha ott lesz párja és ott épít fészket, akkor már megtalálja ott a helyét és nem fog elmenni.


Aztán ha valaki galamb tenyésztő is ide találna, ő többet tudna mondani erről, mert ők tömegesen tudják helyben tartani a madarakat.

2015. máj. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ és sok boldogságot a galambodhoz is :)

Ment a mancs ;)

2015. máj. 28. 05:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! :)
2015. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!