Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az egyik tyúkomat megtámadta...

Az egyik tyúkomat megtámadta az este valami, kiszívta egy kisit a vérét. Még él, csak nincs teljesen magánál. Meg fog maradni?

Figyelt kérdés
vagyyishogy teljesen magánál van, csak nem tud lábra állni, a fülénél icipici fognyom van, valami dög letámadta őket, az egyiket el is vitte. nem csibe, de nem is csirke, valahol a kettő közt van. 24 órája icipicit javult rajta valami, de nemtudom... adtam ma neki inni fecskendőből, ivott rendesen, nemtudom, meg fog maradni?
2012. aug. 6. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

valószínűleg menyét volt.

tegyél a tyúkólba egy rádiót és legyen mindig bekapcsolva, nem kell hogy ordítson, lehet halk is.


nálunk a padláson rohangált állandóan menyét éjszakánkét, aztán feltettünk egy rádiót, éjjel-nappal megy, de nem hangosan, az emeleten már nem is halljuk, csak ha felmegyünk a padlásra, de azóta nem jönnek ide :)

2012. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Igaza van az elsőnek. Ez menyét lesz. Mi is így jártunk, 6 szép csirkénket ölte meg :( Illetve 4 kacsát is megtépett valami, valószínű róka. Mi megerősítettük az ólat, többet nem tudtunk csinálni. De ez a rádiós megoldás bejöhet.

A tyúkod meg ha nem jön rendbe, akkor vágd le. Ne szenvedjen.

2012. aug. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
62%
mi is jártunk már így, csak galambbal. az is jó, ha lesz egy pár gyöngytyúkod (elég 2-3), és amint meglát vmi ismeretlent az udvaron elkezd kiabálni, amit ezek az állatok utálnak és elmenekülnek. A tyúk meg, ha már nincs jól tényleg jobb lenne ha levágnád, hogy ne szenvedjen
2012. aug. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát utolsó, ez nem mindegyik gyöngytyúknál igaz. 4 gyöngytyúkom van, fél évvel ezelőtt reggel arra ébredtem, hogy apám jön be, és mondja, hogy valami megölte éjjel az összes tyúkot. Hát abban a pillanatban majd elájultam, mert én imádom az állatokat, meg persze kötődtem is nagyon hozzájuk. Mindegyik egyén volt. :'( Na mindegy, az a lényeg, hogy a fránya gyöngytyúkok nem riasztottak.. A 2 gyönyörű kakasom harcolt a tyúkokért, és az egyik, a "nyomikakas" a kedvencem, még élt is reggel, de alig, és meghallotta a hangomat, és kukorékolt. Majd megszakadt a szívem. :'(( Azon a napon apám bevásárolt jó erős vastag drótot, amit 100, hogy nem tudja átrágni semmi. Alul felül mind a 4 ólat berácsoztuk, beszögeltük fával a lyukakat, a libaólaknál vastag lapokat tettünk le belülről, hogy ne tudja átfúrni magát az a valami. 100 százalékos biztonságban vannak a tyúkjaink!
2012. aug. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!