Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hány napos lehet ez a galambfi...

Hány napos lehet ez a galambfióka? Képeket teszek fel még.

Figyelt kérdés

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]



2015. jún. 8. 21:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
2015. jún. 8. 21:57
 2/15 A kérdező kommentje:
2015. jún. 8. 21:59
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát biztos, hogy nem napos, mert már nem csak pehely tollai vannak, sőt a kép alapján kevesebb a pehely toll, mint a toll. Majd holnap utánanézek, hogy mikor váltják, de szerintem van már egy hónapos is.
2015. jún. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
szep kezed van
2015. jún. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Remélem megmarad.
2015. jún. 8. 23:09
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Utánanéztem! Nos az első tippem volt a jó. Bár nem akartam h.jeséget írni. Egy picivel több mint 2 hetes, de ezt akkor tudnám megmondani, hogyha adnál infót arról, hogy magától eszik, vagy még úgy kell etetni, mint a szülei szokták. Mert ha még etetni kell akkor 2 hetes, ha nem akkor már több, de még nem kifejlett, mert vannak pehelytollai. Egy hónapos korára fejlődik ki teljesen, azaz ekkor már felnőtt galambnak számít.

Találtam egy cikket is, igaz, hogy itt az egzotikus galambokról ír, de a faj fejlődési jellegzetessége szerintem megegyezik.


[link]


Mi lett vele, feltételezem találtátok? Nem néz ki jól az a toll hiány a fején és az oldalán, doki látta? Lehet hiánybetegsége... pl. Ca vagy valamilyen ásványi anyag, akkor szoktak így kinézni, van hogy egymást csipkedik, vagy saját magukat, így pótolják, mert a tollba van olyan ásványi anyag amire szüksége van, de bántalmazhatta is állat, vagy ember... passz, ezt így képről nem olyan egyszerű megállapítani, csak tippelni tudok... Mindenképp doki lássa, bár ahogy az egyik képet látom, a háttér feliratból következtetem már vittétek dokihoz, vagy vmilyen menhelyen van...

2015. jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De csak az is lehet, hogy csak simán vedlik, mivel nem írtál az előéletéről, így nem tudok ennél konkrétabb tanácsokat adni, csak amit most és fentebb írtam, illetve tegnap!
2015. jún. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja még egy tanács! Víz legyen mindig előtte, ez nagyon fontos!
2015. jún. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat. Jól van, nyugis galamb csak a kaja miatt jön ki a "fészkéből" aztán visszamegy. Tesóm állatorvos, hozzá vitték be tegnap. Azt mondták ha nem kell neki odaadják a macskának. Szóval mi neveljük, dolgozni vele megy munka után nálam van. Szerencsére eszik magától. Hörcsögnek való magot áztatok neki meg kap kukacot (ezt jobban szereti). Sajnos az egyik lábát fájlalja de talán nincs eltörve.
2015. jún. 9. 09:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem minősítem azt aki behozta hozzátok. A tesód állatorvos, akkor ő tudni fogja, hogy mi a teendő. Mivel ezt mondták mikor behozták, így feltételezem nem Ca vagy D vitamin hiánytól fáj a lába, bár a szituációtól függetlenül ez is közre játszhat.

De valószínűleg kínozhatták, és valószínűleg a macskának is hagyták, hogy játszadozzon vele....


Próbálkozz kölessel is. Hozzám valahogy mindig ide találtak a különböző postagalambok, de volt egy különleges is, egy kerengő, sikerült gyorsan összebarátkoznom vele, beengedtem a szobámba, a könyvespolcomon aludt, és lesz.rta a régi földgömbömön még a régi Szovjetuniót! :D


Aztán sikerült a számát megtalálnom a Magyar Galambtenyésztők Országos Adatbázisában, és mikor a gazdája érte jött elmesélte, hogy ezek a galambok nagyon értékesek, és éppen röptette őket mikor ellopták tőle. Fél millió forint értékben loptak tőle galambokat. Csodálkozott is, hogy amelyikkel én összehaverkodtam ilyen messzire elrepült. Neki speciel nem igazán ízlett a búza, pedig direkt vettem a termény boltba neki, neki a köles jött be nagyon, bár a kölesnek van egy jó tulajdonsága, javítja a kondíciót. Amúgy kb. egy hónapig nálam volt, reggel mindig kiengedtem, és lefekvéskor nyitva hagytam az ablakot, és miután berepült és landolt a könyvespolcom tetején becsuktam az ablakot. A barátságunk is így kezdődött, berepült az ablakomon, mint egy berepülőpilóta, és én nem is tudtam. Egyszercsak az ágyam mögül egy Loch-nessi szörnyecske nyakszerűség kukucskált ki. :D Jó élményeim vannak vele, nagyon poénos repülő kerengő galamb. El is neveztem repcsinek! :) Még a társasjátékba is beszállt, időnként eltűnt a szobába, aztán egyszer csak a fejét kidugta, mint a Loch-nessi szörny a vízből. Több ilyen élményem volt galambokkal, egyik ismerősöm meg is jegyezte, hogy hozzám mindig csak fehér galambok jönnek, repcsi volt akkor már a harmadik. De a legjobb pillanat az volt amikor a gazdája hangját megfülelte, na ne tudd meg milyen turbékolásba kezdett! :) Sok sikert a gyógyításhoz és a neveléshez!

2015. jún. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!