Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak vele?

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Egy kis madárfióka bujkál a virágok között. Azt hiszem fekete rigó. 6-10 méterre van a fáktól, s sajnos a szomszéd macskája szokott erre bóklászni, néha még felnőtt madarat is elkap.

2015. jún. 17. 09:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem rigó. Egy kis rozsdabarna madár megjelent és eteti. Így nincs vele dolgom, csak meg ne jelenjen egy macska.
2015. jún. 17. 10:50
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hová lehetett a kicsike. Félek, elvitte egy macska. Egy darabig halottam a mamát -cirpelő hangot hallatott, ugyanúgy, mint a fióka, csak hangosan-, de órák óta csend van. :-(
2015. jún. 17. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem gondoltál arra, hogy befogadod?Vagy megkeresed a fészkét?Ha nagyobbacska akkor elrepülhetett.Vagy az ő anyja megtalálta és elvitte.Bármi megtörténhet,de a kismadár jobban járt volna, ha megfogod, és befogadod..

Nekem egy kis verebem van most nevelem...Volt kis fiókám is, még tolla sem volt, csipesszel etettük betagarkattuk :) Nem hiszem el, hogy nehéz lehet megfogni :/

2015. jún. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, de hogy megjelent a mama, reméltem, hogy minden rendben lesz vele. Elég picike volt, s még "tejfeles" volt a szája, viszont a mama sem volt sokkal nagyobb, mondhatnám majdnem akkora.

A szomszéd macskáját úgy 1-2 hetente látom erre kóborolni. viszont tavaly megfogott két fekete rigót is -szeretnek a fűben kapirgálni, sokszor 1-2 méterre megközelítenek-, s csak itthagyta a tetemeket.

Most nem láttam nyomát a fiókának, remélem megúszta.

2015. jún. 24. 10:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az az 1. dolog ha meglátok egy kismadarat, hogy megfogom és helyet biztosítok számára?.Te egészen jól tudtad, hogy van egy macska a szomszédban, akkor miért segítettél rajta? Szegény, ha meghalt akkor a te lelkeden szárad!És ha láttad, hogy a nagyobb madár nem viszi el, miért nem fogadtad be mindkettőt, vagy csináltál nekik fészket, vagy bármi?
2015. jún. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5-ös

Mielőtt legközelebb is ez lenne az "első dolgod", olvasd el az alábbiakat:

[link]


Mint írtam, 1-2 hetente jelenik meg valamelyik szomszéd-, de lehet, hogy kóbor macska. Miután távaly megfogott két fekete rigót, próbáltam ellene tenni -kisebb-nagyobb sikerrel.

Nem hiszem, hogy most macska kapta el, mert korábban midig otthagyta a tetemeket.

A "kicsi" csaknem akkora volt, mint az anyja, én inkább rosszul sikerült repülési gyakorlatra gondolok, hogy ide került. Amíg láttam, az anyja etette, később mindketten eltűntek. Illetve ma láttam hasonló madarakat, remélem, ők azok.

Most is úgy gondolom, hogy a lehető legjobban tettem, hogy nem szóltam bele a "természet rendjébe". Más lett volna az eset, ha sérült madárról van szó.

Sok madár van a kertünkben - 8-10 méter magas tuják, fenyők, bokrok, füves, virágos részek - szeretnek ide járni. Alig zavartatják magukat, ha kimegyek a kertbe. (Pl.: amikor locsolok, gyakran jönnek zuhanyozni, de van nekik kint víz, amiből isznak, s fürdenek benne, de a "zuhanyt" is többen szeretik.)

2015. jún. 25. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!