Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madarat szeretnék tartani....

Madarat szeretnék tartani. Van olyan ketrec amiből nem rudja kiszórni a magokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kisállatkereskedésben voltam halat venni és megláttam,hohy hoztak új madarakat. Kis papagájok,de az egyik ismerősöm azt mondta,hogy neki már volt és mindig nagy szemetet csinál. Neki egy kis egyszerű kalitkája volt,úgyhogy nem csodálkozom. De létezil olyan ketrec amin olyan etető van amiből nem tudja kiszórni na magokat?
2015. júl. 21. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon van olyan, annyit tudsz tenni,hogy kartonnal megmagasítod az alját, hogy körberakod vele. De ígyis-úgyis kiszór majd valamennyit, hacsak nem szoktatod rá,hogy nap közben kiengeded néha repülni és akkor nem a kalitkában "edz". Egy kisállat mindig több takarítással jár,legyen az bármi..ha ezt nem akarod bevállalni,akkor ne tarts.
2015. júl. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy az állatkereskedésbe hoztak új madarakat, nagyon gyenge alap a papagájtartásra, ezt nyilván te is tudod. (Nem kedved szegni akarom, csak leszögezni.)

Ami feltétlenül kell:

- két madárban gondolkodj, a papagáj nagyon szociális faj, kell neki a fajtárs

- egy nagy ketrec, amiben a kiengedéstől függetlenül tudnak pár szárnycsapást bármikor repülni. (Fajfüggő, de min. az állat kifejlett kori hosszának 4-5-szöröse legyen a hossza és 2-3-szorosa a szélessége) A készen kapható kalitkák nagy része teljesen alkalmatlan madártartásra, meg nagyon drágák is, másodkézből venni vagy méretre készíttetni olcsóbb is mag jobb is.

- igen, elég nagy koszt csinálnak. Nagyobb kalitkából sokkal kevesebb kosz jön ki, de azért abból is jön. Magfogót érdemes felszerelni (ezt könnyen meg is lehet barkácsolni, én azt csináltam, a kalitka alsó 25 cm-es sávjában felerősítettem plexilapot, az etetőt meg a kalitka aljára tettem). Így is jön ki kosz, mag meg toll is, szóval praktikus, ha könnyen tisztítható burkolatú helyen van a kalitka elhelyezve + legyen kéznél a seprű / porszívó, naponta kell használni!

- Készülj fel a hangokra. Van, amelyik sokat csivitel de halkabban, van, amelyik eléggé "rikácsol", de ritkábban, nektek kell tudnotok, melyik illik hozzátok.

- a helyiséget, ahol a kalitka lesz, madárbiztossá kell tenni. Sajnos nem lehet szobatisztaságra nevelni. Ha a röptetés valami miatt kizárt, akkor viszont röpdére van szükség.

Ha további kérdésed lenne, írd meg, milyen fajta papagáj(ok) érdekel(nek).

2015. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Második: mi egy papagájt tartottunk egy fiú hullámosat és nagyon jól volt társ nélkül. Igaz,mi kint tartottuk a lakásban, csak enni meg aludni járt a kalitkába amikor akart, amúgy mindig velünk volt kint a szobában.(leginkább a nyakamban ült) Megérte a többlet takarítást. :) Nyilván ha nincs idő vele annyit foglalkozni, kell mellé a társ. Jaj,most úgy hiányzik nekem is..:)))
2015. júl. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as: egyáltalán nem természetes, hogy a papagájod téged tekintett a fajtársának, még ha sokat is foglalkoztál vele.
2015. júl. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Vannak, de baromi drágák. Az otthon házilag összeeszkábáltban az a baj, hogy nem tudod átlátszó dologgal eltakarni a rácsot, így a madár rosszul fogja érezni magát, sose fog lemenni a kalitka aljára csipegetni, hiszen nem lát ki.


Amúgy vannak ilyenek. Természetesen aranyárban.


[link]


Beülős etetőt meg pintyeknek szoktak árulni.


Amúgy a madár szemetelő állat, ebbe bele kell nyugodni :D

Mellette még hangos és és még a szobát is összepotyogtatja, ha kiengeded.

2015. júl. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

4es

Engem ez nem nagyon zavart,hogy nem természetes..a madaram boldog volt és kiegyensúlyozott és én is..innentől nem érdekel a dolog. :)

2015. júl. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

HÁRMAS!!!!


És az jó hogy egy ember kutyával akar közösülni, családot alapítani, a kutyák verbális és nonverbális kommunikációját ismeri, miközben nem ismeri föl a többi embert, nem cesz róluk figyelmet, nem kommunikál velük, és egy kutyát tekint párjának?


NEM.


Ami a papagájoddal történt, azt emberre fixálásnak nevezzük, és EGY BETEGSÉG.

Itt már leírtam, mivel jár, mit él át a madár és hogy a hullámosok sajnos nem fejezik ki tolltépéssel, rikácsolással a szomorúságukat, hanem általában szívrohamot kapnak a stressztől és frusztrációtól.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__7042997-egy-..

2015. júl. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2-es 5-ösre: a magfogó, amit én barkácsoltam házilag, az igenis átlátszó, víztiszta plexilapból van méretre vágva (hobbilemezként árulták a barkácsboltban), és minden további nélkül lemennek a kalitka aljára tett etetőtálhoz enni, és kilátnak.
2015. júl. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez nem társalgó oldal!!!!!

Kérdeztem valamit.

2015. júl. 22. 18:53
 10/11 anonim ***** válasza:
olyan ketrec amibol egyaltalan nem tudja kiszorni a magokat a madar NEM LETEZIK.
2015. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!