Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyibe kerül egy ara papagály?

Mennyibe kerül egy ara papagály?

Figyelt kérdés
Nem tudom

#ár #papagáj #papagáj ára #papagáj's money
2015. júl. 27. 18:04
1 2 3 4 5
 11/47 anonim válasza:
Na, akkor tisztázzuk. Nekem van egy kék sárga arám. Pár hónaposan került hozzánk, most lesz 2 éves. Nem muszáj párban tartani, sőt nem ajánlott. 300.000 maga a madár,+ketrec, kaja neki ( magot nem szereti, amit te megeszel megeszi ő is). Nem igényel napi 10 órát csupán szereti, ha köztetek lehet, legyen az főzés, egyszerű beszélgetés, takarítás. Ez ahogy mondtad nagyon intelligens állat ezért sem szereti a mindenféle ,kutyajátékot'. Elél 70 évig és egyáltalán nem teher. Ajánlom ha megengedhetitek magatoknak és egyáltalán nem kényszer vele együtt élni, mert néha okosabb, mint egyesek...
2015. júl. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó, kifejtenéd pontosabban, miért ajánlott a Föld egyik legszociálisabb állatát egyedül tartani?

Neked jelenleg egy két éves, vagyis egy bőven nem ivarérett arád van, még van időd ivarérés előtt párt szerezni neki, hogy megállítsd az emberre fixálását, visszafordítsd/mérsékeld a bevésődését. (mert gondolom nem szülők által nevelt madarad van)

Mindjárt kifejtem azt, amit fönt leírtam.

Az arák rendkívül bonyolult, érzékeny és összetett papagájok.Több hónapnyi, évnyi tájékozódás és tapasztalat után is necces belevágni a tartásukba, igazi „hardcore” madarak , mivel rendkívül sok dologra kell odafigyelni, mind az elhelyezésük, mind a táplálásuk, valamint a következetes nevelésük terén.

A neten, valamint „szakkönyvekben” , vagy tenyésztőktől is néha olyan ostobaságokat lehet hallani, hogy mindjárt elsírom magam.

Ettől függetlenül nagyon sokan tartanak arát (ha nem is Mo.-n, de pl. Amerikában tényleg sokan), nem megfelelő körülmények között, mert hirtelen felindulásból, nem sok tapasztalattal vagy hozzáértéssel vették őket, hanem azért mert „megtetszettek.”

Mint mondtam tehát nagyon sokan vásárolják őket 0 tapasztalattal/tudással, mert megtetszettek, hallották, milyen intelligensek, ,stb. és tudatlanságukhoz még jó 200.000Ft is társult, tehát megvették a madarat de mivel nem megfelelő körülmények között tartották madarukat (értsd. magányosan, és nem párban, nem minimum 6 m2-es röpdében, nem több tucatnyi lábjátékal, és egyéb elfoglaltságot jelentő játékkal, nem megfelelő étrenden stb) ezért a papagáj kezdett a nyakukra nőni,az egyfolytában tartó ordibálásával, tolltépkedésével, káromkodásával, agresszióval, önmega brutális csonkolásával, és akkor jönnek rá, hogy a papagájtartás nem az ő műfajuk. A fönt felsorolt negatív jellemzők egyébként leggyakrabban ivaréréskor (kb. a madár 6 éves korában) jönnek be, mivel a papagáj ilyenkor kezd el párt keresni magának, és ekkor próbálgatja leginkább a határait pl. a gazda megtámadásával.

Egy egyedül, vagy” óriáspapagájkalitkában” tartott papagáj szedi magára a különféle, egyre nehezebben kezelhető, és súlyosabb mentális betegségeket, és mint mondtam, ez ivaéréskor kiütközik, felerősödik.

Viselkedés problémák leggyakrabban az egyedül tartott, kézzel nevelt madaraknál (mivel ők leggyakrabban nem szocializálódtak kellő ideig fajtársaik között, és az embereket fogadják el mint a fajtársaika)t fordulnak elő, de sok bajt okozhat, ha nem megfelelő méretű, ingergazdag környezetben vannak tartva madarak, mivel pl. egy óriáspapagáj kalitkában pár nap alatt unatkozhatni kezdhetnek, ebből kifolyólag pedig ordításba, vagy tolltépkedésbe kezdhetnek.

Még „kellemetlenebb” lesz a viselkedése, ha a papagáj emberre fixál, vagyis egy embert választ a párjának. Lent írom, hogy ez mivel jár.

Ettől függetlenül nagypapagáj gazdi tartja egyedül a madarát, hiszen olyan aranyos, cuki simogatható, biztos nem igényli a fajtársat. És ez rendben is van, egészen ivarérésig. Ilyenkor az eddig tündéri madárka elkezd párt keresni magának, de mivel kézzel nevelt, életében fajtársát nem látta, nem szocializálódott kellő ideig (6 hónapos koráig legalább) vad fajtársai között; 99,9 százalék esélyben a gazdáját fogja a párjaként választani (más lehetőségek híján).


Ez ,még egy nimfa esetében is szörnyű következményekkel jár ( http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6651780-hogy.. -olvasd végig, nagyon fontos) de egy aránál szinte kibírhatatlan:

Gondolj bele, hogy naphosszat hívja a párját, vagyis téged, a természetes hangján . Az önmagukban véve is szörnyű zavaró, mély, recés sikításra emlékeztető a hangjukde ha egyfolytában üvöltenek utánad, az már bizony őrjítő. Neked is, mert egy perc nyugtod nem lesz, de neki még inkább mert teljesen kétségbe fog esni mivel,mint a párja, nem válaszolsz a hívására.

Normál esetben amúgy napjában csak párszor szólalnak meg, de ha a gazdáját tekinti a párjának, folyamatosan csinálni fogja.


Ez még legenyhébb dolog, amivel megpróbálja a "párja" figyelmét kiprovokálni. A következő a támadás, csipkelődés, agresszivitás, ami egyrészt természetes az ivarérésből fakadóan, de ha a papagájod téged tekint a párjának/fajtársának, elmúlik minden természetes félelme az emberrel szemben és rettentő erőszakos lesz. Az amazon papagájok pl. kivételesen agresszívak, amint hátat fordítasz nekik, képesek rárepülni az emberre, és ott csípni, ahol tudják. Van, hogy a gazdi haját tépik ki, de hallottam olyan esetről is, amikor a papagáj a gazdája orrának nagyrészét csípte le. Ez az agresszív viselkedés egyrészt a figyelem kikövetelésésből ered, másrészt pedig a hierarchia eldöntésésből.

Mikor beletőrődik, hogy nem figyelsz rá, valószínűleg magába fordul, elkezdi tépkedni a tollait, folyamatos frusztrációját ezzel enyhítve ( [link] vagy teljesen megközelíthetetlen és agresszív lesz. A kék sárga arákra amúgy különösen jellemző a tolltépkedés, (pl. a kéksapkásokál sokkal ritkább) de nem csak saját, belső fájdalmaik/frusztráltságuk enyhítésére csonkítják önmagukat, hanem pl. vitaminhiány miatt is. Ezért ha bármikor tépi a tollát egy papagájazonnal állatorvoshoz kell vinni, és alaposan kivizsgáltatni.

A tíz óra tényleg hülyeség volt, bocsánat. Viszont úgy gondolom, hogy egy arának igenis szüksége van napi legalább 3-4 óra fizikai-szellemi lefárasztásra.

Óriáspapagáj kalitka alatt az ilyeneket értem:

[link]

[link]

[link]

2015. júl. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim válasza:
Köszönöm, hogy ezt elmondtad, de azt elmondanám, hogy én amikor fölkelek azzal kezdem, hogy fölhozom az ágyba, odabújik hozzám és még egy kicsit visszaalszunk. Utána pedig szinte egész nap rajta lógunk a tesóimmal, szülleimmel. Ételt is kap rendesen, ezt se tudod ócsárólni. És figyeld meg SOHA NEM FOG MINKET BÁNTANI AHOGY MI SE ŐT ÉS ÖRÖKKÉ A MIENK LESZ!
2015. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
Ugyanezt mondd majd el 10 év múlva mikor egyetemre mész és másra marad a madár (mert koleszba/albérletbe nem viheted) vagy mikor elkezdesz dolgozni, és napi 12 órákat nem leszel otthon.
2015. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
0%
de sok buta van itt komolyan...
2015. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim válasza:
Már bocsi, egyetemre járok,nem vagyok koleszos, és tudok törődni a papagájjal...
2015. júl. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
Ja bocs. Azért vagyok buta, mert nem tudtam kitalálni, hogy egyetemista vagy? Az írásodból valamiért azt gondoltam, hogy 14-16 éves vagy. Én kérek bocsánatot, mert nem vagyok jósnő.
2015. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim válasza:
Emellett diákmunkázom, kitűnő tanulmányi átlaggal rendelkezem...
2015. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
Jól van, gratulálok...:D Amúgy én szintén... ha már ott tartunk, hogy soroljuk az elért eredményeinket :D
2015. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim válasza:
:D
2015. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!