Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyibe kerül egy ara papagály?

Mennyibe kerül egy ara papagály?

Figyelt kérdés
Nem tudom

#ár #papagáj #papagáj ára #papagáj's money
2015. júl. 27. 18:04
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:

"amit te megeszel megeszi ő is"

hű de "okos".ezért terjed a rák a kutyára macskára is.a sok vacak miatt amit ételnek neveznek.amit te megeszel attól az ipari forradalom elött élő embertársaid is rövidúton halnának meg csak szólok.hát még a madár.eszembe nem jutna azzal etetni a madarat amit a tescoban veszek.én mondjuk nyersen megeszem a zöldségek nagyrészét is, abból kaphat. de az átlag embertől ez nagyon távol áll.a maradék főzelék chips sült hús stb meg nem állatnak való.hát főleg nem a pehelysúlyú tollasoknak akik ezerszer érzékenyebbek mindenre.csoda ha él még.de hogy a rekorder 100+ éves tutira nem lesz az biztos.évtizedeket minimum elvesz az életéből.

2015. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:

Utolsó próbálj meg ráerőszakolni egy madárra olyan kaját, amit utál. Elhiheted, nem fog menni.


Amúgy az állatok is, ugyanúgy mint az emberek ma már sokkal tovább élnek, mint mondjuk 100 évvel ezelőtt, persze, hogy több is a rákos állat, ugyanúgy mint ember.


Jó az tény, hogy vannak szemét kaják, de nem hiszem, hogy zsíros pizzával és hamburgerrel etetné a papagájt.

2015. júl. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim válasza:
Utolsó, köszi. Tényleg nem ùgy értettem , hogy azt eszi amit én, de utcsó előtti!!Ha rád erőltetem amit nem szeretsz, akkor te sem leszel rekorder életkorban, IQ-ban pedig semmi esélyed!! ;D
2015. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

na ne személyeskedj.msot engem sértegetsz mert nem tudsz érthetően fogalmazni?téged minősít.szóval bagoly mondja verébnek.

maradjunk témánál:

amit nem szeret?nálunk a jószág szívesen belerepül a kajámba.bármit eszek.jó ízzel falatozgatna belőle.volt már hogy a szájából kellett kitépni.képzeld még a szőnyegről az apró szöszöket is feleszi ha hagynám.gondolod pont egy hamburgerre mondana nemet? ki is az IQ bajnok?

az állatok meg maximum akkor élnek tovább ha ideálisan tartják őket fogságban.na ezt itthon nem lehet.aki egy város koszos levegőjét szívja, bio helyett tesco zöldséget eszik meg különféle eljárásokban kezelt mesterséges állattápokat stb az nem él tovább.sőt.max ha van akkor szerencséje hogy elkerüli a civilizációs betegségek sora.itt aztán pont az állatgegészség ügy járna elöl? egy átlag magyar férfi életkora is sereghajtó európában nemhogy a háziállatoké.

egyik ismerőstől nemrég fogadtunk be egy madarat. 3éves volt de már meghalt.atermészetben még 10 éve simán lett volna.akkor miről beszélsz?

2015. júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim válasza:
Neked van papagájod? Azt hiszem a helyesírási kéziszótár hasznosabb lenne...
2015. júl. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

22-es vagyok. 2 db 10 éves nimfám van és ha akarnád se tudnád rájuk erőszakolni a zöldséget. Egyszerűen utálják. A madár nem olyan, mint a kisgyerek, hiába magyarázod neki, hogy ameddig nem eszed meg, nem mehetsz játszani.


Háziállat meg nem csak madarat takar, hanem kutyát/macskát is, akiknél jellemzőbb a daganat (ha már ezzel példáloztál az előzőben). A kutya mondjuk 100 évvel ezelőtt elélt 4 évet, aztán eltörött a lába és agyoncsapták vagy lelőtték.

Lehet mondani, hogy civilizációs betegségek, de ezzel a fránya nagy civilizációval együtt jár az állatorvos is, aki rendbe hozza azt a töröttlábú kutyát és igen, nyugodtan elélhet 15-16 éves koráig.

Persze, hogy anno nem volt daganatos állat, hiszen nem volt ideje annak lenni.


Embereknél is lehet mondani, hogy "jaaj egészségtelen táplálkozás", nézd meg miket ettek 100 évvel ezelőtt. Ha jutott egyáltalán kaja. Szóval lehet, hogy most rosszul eszünk, de legalább van mit enni. Utána már az emberi tudatlanságon múlik, hogy mi kerül az asztalra. Sőt hiába most is sereghajtók vagyunk, régen se éltek 150 évig az emberek. Hányszor belehaltak egy szimpla szülésbe, vagy tüdőgyulladásba, TBC-be, akármibe. Az embereknek ugyanúgy nem volt idejük rákosnak lenni, mint az állatoknak.


Szóval akkor igen. Miről is beszélünk?

2015. júl. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

25ös kabbe :) van szótáram ha gondolod a fejeden szívesen tesztelném mennyit bír a külső kötés mielött széttörik.

26os igen az evolúció átok és áldás is.a rák viszont nem csak a kor függvénye.a civilizációban számos olyan anyag van ami veszélyes.sőt ezekből sokat évszázadokon át úgy használtak hogy azt sem tudták hogy árt.ki tudja miről derül még ki hogy veszélyes.szóval ez valóban kétoldalú.nem mindegy kinek mi jut belőle.

100éve jobb étel volt.nem létezett E jelű mesterséges adalék.csak hogy egyet mondjak.amiből nem egy rákot okozott kisérleti egereken.de vígan benne van számos ételben a mai napig.régen a kenyér is búzából volt.most meg a pék ismerősöm szerint valami fehér porból van.nem nevezné lisztnek...és mivel a rákra nincs emberi gyógymód ami 100% hatásos így károsabb a civilizáció.

nekem nagyobb madaram is van.jó ha a tied a zöldséget sem eszi meg.az enyém mint írtam bármit felfalna.nagyon szeret enni.jó hogy nem ő dönti el mit,többet ártana magának mint használna.

2015. júl. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

"100 éve jobb étel volt"


Ezért mondtam, hogy ma már az emberi tudatlanság és igénytelenség, hogy rossz étel kerül az asztalra. Bárki vehet normális minőségű lisztet és süthet belőle kenyeret. Senki nem fog a fejedhez pisztolyt, hogy márpedig E dolgokat tartalmazó kolbászt egyél, vagy krémeket használj.


Nagyon egyszerű igazából a dolog. Kimész a piacra és ott vásárolsz, termelőktől.


Az emberek dönthetnek, ez a különbség. Régen tök mindegy milyen kaja volt, az volt a lényeg, hogy legyen. Ma már itt van az internet, lehet informálódni. Azt viszont nagyon utálom, mikor valaki nem mozog, szemét kajákat eszik tonnaszámra, aztán csak panaszkodik, hogy "jaj már megint beteg vagyok", "jaj ez a büdös, mocskos városi levegő".

Városban is lehet egészségesen élni és falun is lehet nyomorultul.

2015. júl. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

azért nem teljesen.az egészség nem magyar pénztárcára van mérve.bemész egy bioboltba hasonlítsd össze az árakat a rendes boltokkal.az is drága de a bioboltban nyugodtan számolhatsz háromszoros költséggel.egy kis egészséges nasi, vega szalámi stb. horror ára van.innentől fogva nem foghatod a józsi bácsira aki 80 ezerből él havonta hogy az ő hibája hogy nem él egészségesen.mert ha megtenné 3 hétig nem ehetne semmit cserébe az 1 hét egészséges táplálkozásért.

ha meg például a tescoban veszed a banánt az vegykezelve van.ami megint nem épp egészséges.

2015. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim válasza:
Te IQ-bajnok!! Nem úgy értette hogy menj be egy bioboltba, hanem,hogy termessz magadnak zöldségeket, gyümölcsöket!! Ja, persze ez Pesten nehéz lesz...
2015. júl. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!