Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyibe kerül egy ara papagály?

Mennyibe kerül egy ara papagály?

Figyelt kérdés
Nem tudom

#ár #papagáj #papagáj ára #papagáj's money
2015. júl. 27. 18:04
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
na most de okosnak képzeled magad.több rokonom is van akinek van kertje gyakorlatilag a nagyját én hozom haza.nekik nem igazán kell.művelem öntözöm ha kell ültetni is én voltam kint idén meg szüretelni,leszedni a termést.és nem vagyok pesti.na de ha szerinted a kert megoldás mindenre meséld már el hogyan termesszek ilyen éghajlaton télen bármit is?olyanról nem is beszélve amit csak boltba vehetek pl anánász narancs stb mert fizikailag képtelenség termeszteni.
2015. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

Nem csak bolt létezik, ahol minden rossz minőségű és biobolt, ahol minden drága. Mondom, hogy ott a PIAC. Akkor lehet én lakok hiper-szuper helyen, de sok dolgot olcsóbban megtalálsz ott, mint boltban. De ha az ára ugyanannyi is, legalább jobb minőségű.


A "téli" hozzászólástól viszont dobtam egy hátast. KI AZ ISTEN MONDTA, hogy ananászt, meg mangót zabálj? Télen az emberek lekvárt, savanyúságot és kompótot ettek mindig is, meg az elrakott almát, ameddig elállt. Ez miért nem jó? Ezt a kis szűkös pénztárcából nyugodtan meg lehet venni és ezerszer "egészségesebb"


Amúgy kertes házban élek, és van minden. Ha a rokonaidnak nem kell, az ő bajuk, akkor minek ültetik? Tavasszal-nyáron van friss zöldség, a nagy részét meg elrakjuk télre, mint már említettem lekvárnak, kompótnak, savanyúságnak. Ja és saját készítésű fűszereink is vannak.


Ha az ember meg panelba lakik, akkor meg ott van szépen a piac, ahova kistermelők viszik az árujukat, ugyanolyan kertes házból, mint pl. a miénk.


A permetszerről meg annyit, hogy mikor leszedjük a termést, addigra a szer már lebomlik. Megvan minden permetszernek az ÉVI ideje, amit be kell tartani. Amit szoktak mutogatni a tévében, hogy szermaradványt találtak, na hát ez pont azért van, mert idő előtt leszedték.

Amúgy a bio-t is permetezik, mert vannak biogazdálkodásban alkalmazható peszticidek.

2015. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy el kellene felejteni, ezt a banán-ananász-mangó-tökömtudjami kombót és felfedezni újra a hazai gyümölcsöket.

Egy az hogy több ezer km-t utaznak (szmog-->fránya büdös városi levegő), a másik meg hogy nem egészségesebbek, mint a magyar társaik. Azért mert agyon van reklámozva mondjuk a papaya, engem nem érdekel, akkor is szilvát fogok enni. És kész. Lehet panaszkodni, hogy szegények az emberek.

2015. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim válasza:
Igen, amúgy meg ha szalámis szendvicset kíván az a mafla fejed, menj le a piacra vagy vágjatok disznót! Mi minden évben szoktunk. Abban nincs semmi permet stb. Amúgy meg vehetsz húsboltban, mert most amennyire egészséges a Devecseri kolbàsz és társai, már mit sem ér az a kis permet...
2015. júl. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

disznót nem tartunk és a hűtőszekrénybe amúgy is nehezen férne be annyi hús.

ha én szeretem a banánt meg az ananászt akkor hadd egyem már meg.mi ez itt kommunizmus? hogy banánt csak fényképen látni?

én szeretem a papayát is.szilvafánkon iszonyat sok termés van lett is belőle elég lekvár.

piac az valóban jó ötlet ki mondta hogy nem járok?


mi most a költözést fontolgatjuk és nem véletlen nem németbe meg angliába tervezzük hanem le délre ahol gyakorlatilag veszek egy darab földet és jól lakatom magam mert rendesen terem egész évben.addig meg az van ami van.


"Ha a rokonaidnak nem kell, az ő bajuk, akkor minek ültetik? "

mert nekem jól jön.lehet nálatok ismeretlen fogalom de a család az család nálunk és segítjük egymást ahogy tudjuk.


húsboltba nem járok házit megveszem itt ott és csak mélyhűtést igénylő árút.az nincs mesterségesen tartósítva.

részemről itt a vége mert ez már csak egyszerű kötekedés.

2015. júl. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim válasza:
Azt csinálsz amit gondolsz,nem szólunk bele mit eszel,de akkor ne panaszkodj!
2015. júl. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

eszem ágában nem volt panaszkodni.ami tény hogy az árak az országban el vannak szállva.ezzel hiába vitatkozol.ugyanannyiért lehet bevásárolni boltban vagy piacon mint németeknél.ők egy "picit" azért többet keresnek.

és az is tény hogy nem lehet mindent otthon megtermelni egész évben.persze lekvárt lehet eltenni de ki fog lekvárt enni októbertől márciusig egész nap?

na tiszteletem

2015. júl. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyjuk. Jössz azzal, hogy régen mennyire jól éltek az emberek, közben meg meg se tudnál élni abban a világban. Ugyan már. Amúgy nem is lekvárt ettek egész nap. Te se ananászt eszel egész nap.
2015. júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt normálisat!
2015. aug. 7. 11:26
 40/47 anonim ***** válasza:
mér lett törölve az a hozzászólásom hogy ennék én egész nap ananászt ha futná rá anyagilag.és hogy az elözö rendszerben jobb volt a megélhetés és közbiztonság? na mi van a nagy demokráciában böki valaki csőrét hogy a rendszerváltás óta meghatszorozódott a nyomorban élők száma? helyes akkor szőnyeg alá kell söpörni ha nem nézünk oda majd eltűnik a probléma.gratulálok hozza a színvonalat.
2015. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!