Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagájgazdik! Mennyibe...

Nimfa papagájgazdik! Mennyibe telt kézhez szoktatni a Nimfa papagájotokat?

Figyelt kérdés
mer nekem lassan egy éve van egy papagájom és még mindig menekül... ki szoktam engedni néha, de úgyis alig tudom megfogni.. nem akar a közelembe jönni... :S
2010. dec. 28. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Megfogni? Még a kézzel nevelt nagyon szelíd papagájokat se lehet mind megfogni.

Ha az ujjra ültetésre gondoltál akkor azt a kalitkán belül kéne megpróbálnod. Ha leírod hogy hogyan viselkedik ha odamész hozzá ha a kalitkában van, ha benyúlsz a kalitkába, hogyan szoktad kiengedni,visszatenni és mekkora kalitkája van akkor adhatok néhány tanácsot.

Amúgy én a nimfámat 2 hónap alatt szelídítettem meg.

2010. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Volt amelyiket pár hét alatt sikerült az ujjamra szoktatni, volt akit soha. Az ujjamra nem ment rá, de a vállamra igen, akkor amikor ő akarta. Ha azt szeretnéd, hogy szelíd legyen, akkor ki kell ismerni és alkalmazkodni hozzá. :-)
2010. dec. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ehhez sok türelem és idő kell. Ne akard egyből hogy olyan kis kezesbárány legyen. Ezek madarak. Szabadnak születtek. Nem olyan mint egy kiscica vagy kiskutya.

Én sokszor neveltem már kézzel nimfákat, és bizony azok között is akadt olyan aki a volierbe engedés után nem foglalkozott velem. Mások meg már több év elteltével is ha meglátnak odarepülnek a drótra, és alig várják h bemenjek közéjük, és rám szállhassanak. Minden madár külön egyéniség. Legyél vele nagyon türelmes. SZeresd a madaradat, és hagyj neki időt. Lassan köztelíts hozzá. LEfordított tenyérrel. Finoman bökd meg a begyét, vagy ha úgy mondom hogy próbáld meg nagyon lassan lelökni az ülőről, de ne úgy hogy nesze neked, hanem csak picit, hogy muszáj legyen neki rálépnie a te kezedre. ÉRted? És akkor hagyd hogy ismerkedjen vele. AZtán kis finomságok. Adj neki főtt tojást, sárga répát. Imádják ha el vannak kényeztetve, nagyon szeretik a pocakjukat, úgyhogy ez egy jó kis csali lehet. Ez legyen egy két nap. Harmadik nap, ha látod hogy jól el van a kezeden, próbáld meg kihozni a kalitból. Ha megijed, és lerepül ne csüggedj, majd sikerül legközelebb. Aztán amikor ki tudtad venni, lassan emeld közelebb magadhoz, csak semmi hirtelen mozdulat!!! És beszélj hozzá, hogy szokja a hangodat.

Aztán tedd a madarat a válladra, vagy én azt is szoktam hogy a pulcsimra teszem valahogy, hogy azon kelljen kapaszkodnia.Aztán ajd elmászik ahova akar. LEgnagyobb valószínűséggel a válladra. Vagy az is jó, hogyha a kezedet elkezded a tested mellé engedni. MErt akkor már nem lesz neki kényelmes a hely, így akkor is felfele kezd el mászni:D

SOk sikert!!!

MAjd írd meg hoyg haladsz!!!

2010. dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!