Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Két papaggját akarok nevelni...

Gyenge Judit kérdése:

Két papaggját akarok nevelni mit kell tennem?

Figyelt kérdés
1párt akarok nevelni nagyon szelidek madárházba lesznek több papagájjal ha nagy jól beidomitottam akkor átviszem őket a szobába kérlek agyjatok választ mindenképp:)

2015. aug. 17. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy lesznek nagyon szelídek a papagájaid? Ha be tudod "idomítani" őket akkor nem értem a kérdést. Mi aDJunk tanácsot, hogy ezt hogy kell, vagy azt, hogy milyen madarat. Tényleg nem értem.
2015. aug. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne a madárházba kezd el nevelni őket, ott majdnem hogy lehetetlen. Ha látják, hogy a többi madár fél tőled, akkor ők is félni fognak.


Már most nyugodtan beviheted, aztán kezd el ott szelídíteni őket. Legalább a szobát is szokják, ahol majd lesznek.

2015. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen de ha átviszem kirepül a kezemből
2015. aug. 17. 08:39
 4/6 anonim válasza:
Akkor ne engedd hogy kirepuljon.
2015. aug. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem a szobába lesz a helyük inkkább erre válaszoljatok :hogy kell kézre vagy vállra nevelni egy papagájt
2015. aug. 17. 08:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Eleinte minden nap nyúlj be a kalitkába egy kevés eledellel a kezedbe, és próbáld meg kézből etetni őket. Előbb-utóbb a kezedből eszegetik majd a magot, répa- vagy almaszeleteket. Ha elsőre nem is, az se gáz, mert 1-2 héten belül is teljesen szelídek lehetnek, ha eleget csinálgatod--lehetőleg napi többször is--ezt a kézből etetést.

Aztán--ha már néhány napja elfogadják a madaraid a kezedből a flamót, akkor nyitva lehet hagyni a kalitkát. Türelem rózsát tewrem; nem szabad erőszakkal kirángatni őket, mert az visszavetheti a nevelést... Meg kell várni, míg maguktól kirepülnek a ketrecükből. Miután kirepültek, ültesd a papagájokat az ujjaidra vagy a vállaidra(mert ugye két kezed van, két vállad :D ). Eleinte nem biztos, hogy rajta maradnak a kismadarak, de ha sokat csinálod velük ezt, akkor idővel(pár hét múlva)már maguktól is az ujjadra,, kezedre röppennek!!!



Jó madarászást!!!!!!!!!!


Egy tapasztalt madaras(Volt már kissándor papagájom, rozella papagájom, nimfa- és énekes papagájom, valamint hullámosaim, amiből most is van kettő hímem). :D

2019. jan. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!