Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor engedhetem ki a galambja...

Mikor engedhetem ki a galambjaimat? (▼ többi lent ▼)

Figyelt kérdés
Kaptam pár napja 6 galambot, betettem őket egy 2x2x2 méteres ketrecbe, amiből nem tudnak kijönni. Nem olyan idősek még épp kb. 1-2 hete jöttek ki a fészekből. Fajták: King, Texán. Kiengedhetem őket, vagy inkább tavasszal, ha költöttek? Vissza fognak jönni? Nem szöknek el? Kb 100 km-re innen valósiak.

2015. nov. 3. 16:50
 1/8 anonim válasza:
34%
Én épp most engedtem el...:D :D :D
2015. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezeket a agy fajta galambokat pár hét múlva. Ha tényleg ilyen fajták, akkor nem fognak elrepülni. Postát szabad csak akkor, amikor nevel.
2015. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát nem fognak elszökni. És tavasszal, már várható, hogy költsenek? Nagyjából már párba vannak.
2015. nov. 3. 19:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Tavasszal várható költés, igen.
2015. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha megszoktak már annyira, hogy tudják, ott van mindig az eleség, akkor vissza jönnek. De ha még nagyon újak akkor hadd ismerjék meg a helyüket, hogy ott jó nekik és akkor enni biztos vissza mennek a biztosba. Ha csak nem a régi tulajt keresik meg. Ha majd nagyobb hidegben engeded ki őket, akkor biztosabban vissza mennem mert jobban oda szoknak addig és az ennivalót is kint kevésbé találnak olyankor.


Az enyém 2008 szeptember elején itt született az erkélyen és nem jött vissza hozzá az anyja. Három napos csupasz korától én etettem kézben fecskendőből, melegvizes palack volt a pótanya és amikor kettő és fél hónapos lett akkor kiengedtem az erkélyre. Elrepült és visszajött, de már nem engedte magát megfogni és be sem jött legalább négy napig. Minden nap megpróbáltam kivinni neki magot, de nem jött oda, sőt nem jött később két napig egyáltalán. Végül a negyedik naon már ott várt az erkélyen amikor néztem, hogy már talán nem látok többet és a nyitott ajtón beszaladt és azóta már ragaszkodik hozzám.


Persze, kint nem volt enni sem inni sem és hideg is volt. Itt bent viszont minden előtte volt mindig és akkor evett amikor csak akart.


Egyébként kedvenc madaram lett és már 7 éves múlt.

Ő az a kis harapós:

https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo


Azok alatta hímesre festett műanyag tojások vízzel teli töltve, hogy igazinak tűnjön hogy ne legyen szaporulat, de legyen meg az élmény nekik, mert közben behozott egy lányt magának és most ketten élnek itt bent. Megtanulták hova lehet pottyantani és hova nagyon nem. Van néha amikor eltévesztik, de általában oda járnak ahol alá van papírozva direkt emiatt. Különben szabadon járnak mindketten itt bent is és ki be az ablakon is. Ha csukva ban akkor kiabál, mondja a magáét, hogy engedjem ki, kintről meg kopog, hogy be akar jönni. Amikor kihajolok az ablakon, akkor a vállamra száll és ott forog és turbékol ahogy tőlem tanulta még kiskorában. Közben oda nyomja a pofiját a fülemhez minden forgása közben.

Hatalmas szeretet van benne.


Sokszor mondtam neki, hogy "gyönyörű" és azt tanulta meg turbékolásként. A videón is a vége felé, amikor vissza megy a fészekbe akkor egészen tisztán mondja amit tőlem tanult és azt gondolta, hogy így kell turbékolni. :)

2015. nov. 4. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :D
2015. nov. 4. 13:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha az előző helyükön nem voltak repítve, akkor vissza fognak jönni. Ha voltak, akkor visszahúznak oda.
2015. nov. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem voltak.
2015. nov. 9. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!