Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájjal járt már...

Hullámos papagájjal járt már valaki így? ( a többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval van 2 pár hullámos papagájom.Akik a szobámban élnek a kalitkába csak aludni meg enni járnak.Szóval tegnap jöttem haza a munkából és megdöbbentem mert nem 4 madár volt a szobában hanem öt.Ezért elkezdtem a szobámban keresgélni és találtam az egyik cipős dobozban ( iratokat,gyöngyöket cérnákat fonalat,tartok bennük)a motring fonalaim között a szekrény tetején még 3 félig "kész" kismadarat meg 2 tojást.kirágták a doboz oldalát és belefészkeltek.Most mit csináljak velük hogy etessem hogy ha már kicsik is vannak egészségesek legyenek?Most Tenyészőtől vásárolt magkeveréket kapnak,két hetente főt tojást,almát répát váltogatva.Fürtös kölest mindig,mert imádják.

2015. dec. 21. 14:21
 1/1 anonim ***** válasza:

"Tojásos lágyeleséggel. Ezt vagy magad készíted, ekkor 1 tojást főzöl legalább 30 percig, ezt kislyukú reszelőn lereszeled, majd hozzáadsz 1 reszelt répát és annyi darált háztartási kekszet, hogy az állaga morzsalékos legyen. Tehetsz még bele más gyümölcsöt/zöldséget, amit szeret a madarad - de az állaga ne változzon! Erre még reszelj szépiacsontot a kalciumpótlás miatt (ez a fiókáknál nagyon fontos).

Mindez folyamatosan legyen a madarak előtt, de cseréld gyakran, mert a tojás romlik.


A másik megoldás a gyári tojásos lágyeleség (pl. Orlux), itt nincs fertőzésveszély és tápanyagokat is jó arányban tartalmazzal. Reszelt répával adható.


Emellett rendszeresen kell adni a szokásos magkeveréket. Jó, ha adsz csíráztatott magvakat és zöldet is, esetleg főtt rizst (ez keverhető a lágykajához is), vagy áztatott zsemlét."

ez egy válasz egy régebbi, hasonló kérdésnél!


illetve ez hasznos lehet:

[link]

Tehát a folyadék is nagyon fontos, hiszen a fiókák folyadékigénye magas!

Sok sikert, írj ha valami még valamilyen kérdés felemerül benned.

2015. dec. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!