Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Valakinek van törpe-, vagy...

Valakinek van törpe-, vagy japán fürjel tapasztalata?

Figyelt kérdés
Helyigény, kaja stb érdekelne.
2015. dec. 29. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Kínai törpe fürjeim voltak. Először egy hím egyedül, eleinte nagyon vad volt, aztán megszelídült. Úgy kezelt mint a társát, nagyon összenőttünk.

Aztán volt egy pár, voltak bökkenők, mint minden házasságban, de jól elvoltak. A kis tyúk sajnos abban puszult el, hogy rengeteget tojt, kiürült a kálcium a szervezetéből (KÁLCIUMOT adni!). Egyedül maradt a kakaska, és szintén nagyon összeszoktunk. Odabújt, követett, velem élt.

A pintyeleség jött be a legjobban, meg kukoricadara. Azonkívül persze lágyeleség: főtt tojás, főtt rízs, gyümölcsök (alma, narancs, cseresznye, bármit meg lehet próbálni), zöldség (saláta, reszelt répa, stb). Tehéntúró(só nélkül!), főtt csirkehús (imádták), kevés kenyérmorzsa, tészta(makaróni), joghurt, tejföl, lisztkukac, hangyabáb.

Szóval majdnem mindent ettek. Sóst, zsírost, olajost, krumplit, disznóhúst NE.

Ki kell tapasztalni, hogy mit szeretnek.

Nagyon szeretnivalóak. Nem kotlott meg a tojó, fiókával nincs tapasztalatom.

Imádtak homokban fürdeni(ügyelni a higiéniára, ne legyen szennyezett a homok).

Legyen mindig emésztőjük (szintén homok, vagy speciális keverék kapható).

A kakas kukorékol, ami elég hangos.

Helyigény: kissebb kalitkában tartottam őket, de minden nap ki voltak engedve a házba.

Nagyon ügyelni ilyenkor!! Aprók és mindenhol futkorásznak.

A ketrec/kalitkában legyen valami rejtőszínű, szeretnek elbújni (pl.barna rongyok).

2015. dec. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Hasznos volt. Még egy kérdés: ha én is csak egy hímet szeretnék mondjuk tartani, vagy egy párt, akkor mekkora a minimum hely ahol elférnek ? Gondolom a hideget nem bírják, szóval ha pl. erkélyen tartanám, akkor télre fagymentes helyet kéne biztosítanom ?
2015. dec. 29. 18:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Indokína, Ceylon a hazájuk,trópusi, meleg éghaljathoz vannak szokva.

Repülni nem tudnak, de fel szoktak ugrani verdesve akár több méter magasra. Azt olvastam 1mX1m-es hely már megfelelő egy párnak (költeni is). Ennél jóval kissebb helyen tartottam őket, de amint mondtam, majdnem naponta ki voltak engedve. Nyugodtabbak, mint a papagájok.

Párban nem lesznek nagyon szelidek, külön viszont sok odafigyelést, társaságot igényelnek.

2015. dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. dec. 29. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!