Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egyedül lehet -e hagyni 2 db...

Egyedül lehet -e hagyni 2 db hullámos papagájt 2 napra. De úgy hogy kb.3 hónaponkeresztül minden héten 2 napot lesznek egyedül?

Figyelt kérdés

2016. márc. 21. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem javasoalt. Nagyon érzékenyek. Ha egyedül is lesznek hagyva, muszáéy valami rádiót vagy tv-t bekapcsolva hagyni. Igaz, hogy a barátomnak akkor egy volt, 2 napot maradt egyedül (kaja meg minden volt) és elpusztult. Két papagáj esetén nyílván kicsit másabb, de ahogy írtam nagyon érzékenyek, így inkább vigyétek át valakihez arra a 2 napra. A barátomnak most kettő van, és ő mindig a szomszédnál hagyja őket, ha el kell mennie pár napra.
2016. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És az egy órás kocsi utat sem bírná ki?
2016. márc. 21. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Öö...mármint, hogy vinnétek őket magatokkal?? Nos, ha a szomszéd nem ér rá, akkor a barátom a hugához viszi őket, ami kb 45 perc vonattal. Hidegtől megvédeni őket, és nincs gond.
2016. márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát kibírná a heti 2 órás utat?
2016. márc. 21. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkora a kalitka. Ha egy rendes méret (min. 1 méter hosszú), akkor nincs gond, nyugodtan hagyd őket otthon, semmi bajuk sem lesz. (Több helyre is egyél etetőt, de főleg vizet.)

Ha kicsi a kalitka, akkor viszont gond van. Mert hát

- a legtöbb hullámos rosszul viseli az utazást. Persze lehet, hogy a tieid épp "bolondulnak majd" a vonatozásért, de erre kicsi az esély. Meg is fázhatnak az úton, meg is üthetik magukat, esetleg el is törhet valamilyük (pl. egy hirtelen fékezésnél)

- bárhová viszed két napra, egy idegen nem fogja őket röptetni, tehát ugyanúgy be lesznek zárva, az alapprobléma nem szűnik meg

- még talán az a legjobb, ha valaki hajlandó átjönni, hogy kiengedje őket, de mi van, ha nem mennek vissza a kalitkába időben? Ezt megint nem fogja senki elvállalni.

Szóval kis kalitka esetén én inkább egy röpképes darabra ruháznék be (kb. 10000-ből ki kell jönnie - vagy ha van hozzá affinitásod, akkor te magas is készíthetsz egyet)


Nekem egy kisebb szobai röpdém van, nyáron olykor én is elég sokszor megyek el (mindig max. 2 napra), soha semmi bajuk nem volt, sem a fizikai kondíciójukban, sem a viselkedésükben nem történt semmi változás. Mondjuk nekik 0-24-ben van helyük legalább egy kicsit repülni.

2016. márc. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is azt gondolom, hogy jobb egyedül hagyni őket (több helyre felszerelt ennivalóval), mint rendszeresen órákat utaztatni. De nem ideális, hogy két napig senki nem néz rájuk, főleg rendszeresen. Ha "csak" három hónapig lesz így, talán kibírják, de ha hosszabb távon van ilyen elfoglaltságod, gondold meg, hogy talán jobb, ha elajándékozod őket. Nem jó úgy állatot tartani, ha nem tudunk jól gondoskodni róluk. Kívánom, hogy találd meg a legjobb megoldást!
2016. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!