Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kismadarat találtam! Mit...

Kismadarat találtam! Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A kutyám szedte ki az autó alól, de azonnal észrevettem, rászóltam és elvettem tőle, így nem lett nagy baja, csak az egyik lábán 2 ujját mintha nem tudná mozgatni. A másik lábával rendesen kapaszkodik, de azzal nem meg nem is áll rá rendesen.

Most nem tudok képet feltölteni, de szerintem egy rozsdafarkú, mert pont olyan, mint ez:

[link]


Ugyan ekkora is, szóval már nem kicsi, lehet, hogy az anyja is itt van a közelben, de nem tudom, hova tudnám tenni, mert sok a macska így az udvarunkon kívülre se tudom letenni. Most egy dobozban van. Arra is gondoltam, hogy ebben a dobozban kiteszem, úgy hogy leragasztom annyira, hogy macska ne férjen bele, de az anyja igen. Szerintetek?


2016. máj. 12. 13:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Már ástam gilisztát, próbáltam csipesszel adni, de nem eszik. Amúgy nem is csipog meg semmi, ha kitenném csipogna az anyjának?
2016. máj. 12. 13:45
 2/11 Ugribugrikukac ***** válasza:
Ne tedd ki a macska bármire képes csinálj neki valamiből fészket jó meleget.Ilyen fecskendőből etesd magától még nem tus enni.2 óránkén etesd.
2016. máj. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kapcsolatot a Madármentőkkel. PL: [link]
2016. máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, meg tapasztaltam is, ha egy kis madarat megfogsz, az anyja érezni fogja rajta az emberszagot és ezért eldobja magától, nem törődik vele többé... Keress fel madármentőket :) Amikor nekünk volt kis verebünk, döglött legyekkel etettük...
2016. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez kisveréb, próbáld a madármentőket. Nálam sajnos 2 is elpusztult, az anyjuk kiverte őket a fészekből,mert tetvesek voltak, próbáltam nekik segíteni,vettem szereket is,de nem tudtam, akiket meg hívtam,le se tojtak,mert hogy veréb sok van. :(
2016. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb madár nem érez szagot, szóval ezért nem kell aggódnod.

Olvasd el ezt a cikket, nagyon jó dolgokat írnak benne, és ez alapján dönts.

[link]

2016. máj. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Írtam nekik, köszi! Amúgy kitettem az ablakom párkányára a dobozt, ide elvileg nem tud macska felugrani, meg tudom, figyelni a függöny mögül. Most megjött az anyja is, csak nagyon óvatos, de talán be mer hozzá repülni. Már benézett hozzá, meg beszélgetnek. :) Talán vágok rá nagyobb lyukat, csak akkor meg félek, hogy elmegy az anya.

Amúgy én több helyen is olvastam, hogy ez a "megérzi az anyja az emberszagot" csak tévhit:

[link]

2016. máj. 12. 14:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Amúgy valószínűleg tényleg rozsdafarkú vagy esetleg rigó. Ők tényleg "túl korán" elhagyják a fészket, mielőtt még tökéletesen tudnának repülni.

Szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy a közelben keresel neki egy jó sűrű bokrot, és hagyod, hogy elbújjon. A szülei etetni fogják.

2016. máj. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na megoldódott a dolog. Az anyuka addig addig kerregett neki, míg felugrott a lyukig, és kiugrott. :) Utánuk néztem, láttam ahogy vezetgetik a szülők, merthogy szerintem az apuka is itt volt, aki alapján lehet mégis csak verebek.

Így nézett ki és ő is nagyon kerregő hangot adott ki: [link]


Remélem, jó helyre viszik, mert kutya szinte mindenhol van, meg macska is.

2016. máj. 12. 15:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Végre egy happyend!

Szép volt tőled.

2016. máj. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!