Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet szobatisztaságra...

Hogyan lehet szobatisztaságra nevelni egy nimfa papagájt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Sehogy, mert nem kutya vagy macska, hanem madár.
2010. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azt én is tudom köcsög..., ha meg nem tudsz értelmes választ adni, akkor inkább ne mondj semmit...köcsög...
2010. ápr. 13. 18:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog menni, nekem a hullámos papagájom felül a tévé antennájára és alája potyogtat. Nem megy be a kaltikába WC-re. Ahová szeret ülni, tegyél alája papírt vagy fóliát.
2010. ápr. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Na kérlek,nekem volt több is.De csak hímek,tod,amelyiknek pirosabb a homlok foltja.De amúgy mindegy.Szabadon éltek a konyhában,meg a beüvegezett balkonon.Egyik tudott beszélni is.Nem mindet lehet megtanítani.Az aztalnál evett velünk.A nyitott kalitján volt fű,fészek szerű,ott üldögélt és piszkított.A lakásban nem igen.Ahogy hazajöttem a melóból,a fejemre szállt,ott üldögélt és monogatta-tyutyu te buta,mama buta ,ami furcsa,mert mi sohasem mondtunk ilyet,ilyen szókapcsolásban,de mondta magáról is.Ha megunta a fejemre tojt,megszidott és otthagyott.Vegyem megtiszteltetésnek?Tehát tapasztalatunk szerint nem lehet szobatisztává nevelni,nem kutya.Okos a maga módján,ha sokat foglalkoznak vele.Ami fontos,hogy egyedül legyen.Amikor kapott kislányt,már nem törődőtt velünk.Csak vadultak együtt,be kellett zárni őket.Ha elkezdenek rikácsolni,valami zavarja őket,kizavarnak a lakásból.Szobatiszta nem lesz,de ha akarod,hogy nagyon szeressen,a magok,meg a zöld mellett adjál neki főtt csirke nyakat,imádja lepucolni a csontokról.Haspókok,ha lehetőségük van rá.Csak bírd idegekkel hogy ő a góré,te csak azért vagy,hogy kiszolgáld,de tud nagyon kedves is lenni ha érzi a szeretet.
2010. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
a kérdező visszavehetne a magatartásából, mert az első válaszolónak 100%ban igaza van, sehogyan se lehet, mert senem kutya, senem macska, demégcsak nemis hörcsög hogy wc sarkot válasszon
2010. aug. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szerintem pedig igen is meg lehet tanitani.

[link]

2011. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 pmv34 válasza:
Nos, nem mai a topic, de azért válaszolnék... én sokáig azt hallottam, hogy a madarat nem lehet megtanítani... volt 20 éves nimfám, aki mindent értett, de erre nem volt képes... viszont most van egy 1 éves(!) galléros papagájom és ugyan nem tanítottuk rá, mégis szobatiszta... minden nap kiengedem, játszik, sétálgat, repül, aztán amikor hazamegy, potty... szóval ezek után azt mondom, van rá esély, főleg nagyobb testű madaraknál - de ha nem sikerül megtanítani, akkor se kell hibáztatni... :)
2011. nov. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mariak válasza:
Az en jakopapgajom felrepul a szarohelyere, kakalas elott azt mondja, hogy "potty" es szarik, majd dolga vegeztevel sokszor be is jelenti, hogy "okos".. Par honap alatt meg lehet tanitani egy nimfat is biztos. Figyelni kell, mikor keszul kakilni es feltenni oda ahova kell, majd utana megdicserni. Hiba eseten sosem szabad leszidni, maradj semleges.
2018. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!