Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy verébfiókát. Jól...

Találtam egy verébfiókát. Jól csinálom?

Figyelt kérdés

Ma este 7 körül találtunk egy fiókát a csatornában. Már tollasodik, de önállóan repülni még bőven nem tud.

Magára hagytuk egy kicsit, hogy lenyugodjon, addig csináltam neki főtt tojásból meg reszelt sajtból egy pépes keveréket. Ezt mártogattam vízbe. Evett rendesen, bár az egy-két falatot bele kellett tuszkolni, de utána már magától tátotta a csőrét és csipogott is. Holnap majd veszünk neki lisztkukacot.

Ami viszont aggaszt, hogy a fenekére rá van száradva egy kis ürülék. Ez gond? Mit csinálhatok vele?



2016. jún. 24. 21:13
 1/8 anonim válasza:
vegyél egy gumikesztyűt és vedd le róla
2016. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg túl vizes volt a pép, ezért lett túl híg az ürülék. A szülők sem itatják külön a kismadarakat, legfeljebb pár kukacot márts vízbe etetés előtt ha külön itatni akarod.


Gumikesztyűvel csipkedd le a tollakról az odaszáradt koszt, ha le szeretnéd tisztítani.

2016. jún. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%

"főtt tojásból meg reszelt sajtból "


Gratulálok, valószínűleg sikeresen megölöd szegényt. Mi a rossebnek nem lehet már felfogni, hogy ha madárfiókát talál valaki, fel kell hívni az MME-t, majd ők megmondják, kell-e egyáltalán csinálni vele valamit? Önkényesen nekiálltok minden marhaságnak, és utána csodálkoztok ha tragédia történik. Ha holnap még él, első dolgod legyen felhívni őket.

2016. jún. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sztem le tudod aztatni , kulon jo is egy kis viz a melegben. De a sajt biztos jo otlet?Ertem,hogy kalcium.. de hat a termeszetes etlapjan se tojas,se sajt nem szerepel. Bogarakat,magokat eszik,igy a kukac jo lesz;)De olvasgattam a temaban a neten es sajnos azert keszulj fel,hogy nem biztos hogy tuleli a kovetkezo napokat.. azt irtsk adhatsz neki madareleseget vizbe aztatva,magokat,legyet,gilisztadarabot,esetleg pici daralt hust,sotlan nem fustolt szalonnat.
2016. jún. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Aki lepontozott, aszerint egy verébfióka emésztőrendszere fel van készülve a tojás, és a sajtban található enzimek, adalékok feldolgozására? Illetve az is érdekelne, szerintük mi lenne bölcsebb és megfontoltabb lépés mint szakembertől segítséget kérni.
2016. jún. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3,#5 maga túl sokat hallgatott Orbán Zoltán interjúkat a tévében azt hiszem.

Egyébként ha madármenhelyre vittem madarakat, mind elpusztultak 1 hónapon belül. Nem szabad rájuk bízni, esetleg csak ha vörösnyakú lúdról, ilyesféléről van szó.

A kérdésre: sajtot inkább ne, székrekedést okoz, mint az embernél, az megzavarhatja a székletét. Tehéntúró, apró, főtt magvak magkeverékből(hullámos, pinty, kanári)

A lisztkukac jó, csak evés előtt meg kéne nyivasztani őket vitaminos vízben, meg kálciumporban/porrátört tojáshélyban megforgatni.

A fenekéről egy kis vizes vattával/füldugasszal feláztatni a rászáradt ürüléket, nem kellemes ha letépik..

Ami fontos: ezután megszárítani!!! melegbe tenni, ha megfázik vizes hassal/kloákával, elfososodik, megbetegedhet.

Az ürülékkel maszkkal dolgozni, a pora veszélyes lehet az emberre(ornitózis, ritka)

Ha keresik a szülei, visszaengedni.

2016. jún. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha segítség, akkor innen: [link]
2016. jún. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 donne ***** válasza:
Én nemzeti parkos szakember segítségét kértem, nem szivesen foglalkoznak verebekkel, madármentés sem, max ha beviszed...h kinek ér annyit,azt mindenki döntse el..főt tojást, vízbe mártott nem élő legyet, nem élő lisztkukacot lehet neki adni én macskakonzervvel etetem, elég bajos, de ez van, ha rendesen repül, elengedem...
2019. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!