Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy hullámos papagáj életben...

Egy hullámos papagáj életben maradhat, ha kiszökik?

Figyelt kérdés

Ma láttam egy hullámos papagáj verebekkel repkedni az udvarunkon. Lehetséges, hogy "visszavadulnak" és ugyan úgy elboldogulnak a szabadban, mint a többi madár?

Amúgy mit lehet ilyen esetben csinálni? Mármint befogni, vagy szólni valami állatos szervezetnek?


2016. júl. 15. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Életben maradhat. Londonban (és egy csomó más városban) is vannak papagájok a parkokban (a város közepén). London jó példa, mert ott is hideg van télen, szóval ha azt túlélik, akkor nálunk is bírniuk kellene a telet.
2016. júl. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Londonban óceáni az éghajlat, nincsenek túl hideg telek.
2016. júl. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Londonban élek, sokszor van -10, -15celsius. (havazni is szokott)
2016. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Semmi baja sem lesz, a minusz 20 fokot símán túléli, ha talál ennivalót - márpedig amig a verebek meg a többi talál, addig a hullámos is.


Sok helyen élnek szabadon, kimondottan hideg terüeleteken is, Európa sok részén.

2016. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem vennék rá mérget, hogy túléli. Előbb utóbb elfárad, leesik valahol az útra, és ha peche van a macska is arra fog járni. Na meg a hideg, csapadékos idő sem kedvez neki. Szerintem nem éli túl. A mi kertünkbe egy nimfa papagáj esett le a kimerültségtől, befogadtuk, 10 éve boldogítja az életünk :-) .
2016. júl. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" Előbb utóbb elfárad, leesik valahol az útra"


Egy egészséges hullámos papagáj 20-30 km után sem "esik le sehová", legfeljebb leszáll valamire. Nézz utána, hogy hogy élnek - egész évben vándorolnak, csak a költési idöszakban telepednek le átmenetileg, amíg a fiókák kirepülnek, utána m folytatják a nomád életet.

Legalább olyan jó repülök, mint egy fecske, a verebekél pedig sokkal gyorsabbak és kitartóbbak.

2016. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért a vad ausztrál hullámost ne hasonlítsuk össze a tenyésztett, dupla akkora, formára is teljesen más háziasított hullámossal.
2016. júl. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem van 8 hullámos, és igencsak tudnak repülni, pedig nem Ausztráliában élek :)
2016. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog, hogy életben maradjon...
2016. júl. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!