Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagyon szeretnék egy szajkót,...

Nagyon szeretnék egy szajkót, hogy tudnék egyre szert tenni?

Figyelt kérdés
úgy tudom vadászható, szóval nem lenne nagy baj egyet elcsenni egy fészekből

2016. aug. 6. 14:55
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
nem ajánlom... TILOS
2016. aug. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Az első válaszadót szard le, nem ért hozzá.


Kiszedheted a fészekből, de kezdőként nem hiszem, hogy menni fog. Nem olyan nyilvánvaló, messziről látható helyekre építi a fészkét, mint a szarka. Ha megvan a fészek, akkor pedig tükörrel és megfigyeléssel vizsgálni kell, hogy hol tartanak a fiókák a fejlődésben, mert akkor kell kiszedni őket, amikor már "tokosak", tehát a tollkezdeményeik megvannak.


Neked a monori állatbörzét javaslom, ott szokott lenni. Talán még van. Most már egyébként is rég kirepültek. Itt kérhetsz segítséget:


[link]

2016. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
Mi találtunk egyet 2hónapja pici volt még kézzel kellett etetni..arra készülj hogy hangos es nagyon kis csunya ha vedlik :D ja a telefon csengohangot eltanulta (beka brekeges) azota arra kelunk..egyebkent imadnivalo es gyonyoru o a feszekbol esett ki es ugy mentettuk meg :)
2016. aug. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
a monori börzéről hallottam, ott szoktak vadmadarakat árulni?
2016. aug. 6. 15:44
 5/23 anonim ***** válasza:

Nem szedheted ki. Várd meg a jövőévi fiókaszezont, biztos lesz elárvult fióka. És akkor keress meg.

Mégegyszer hangsúlyozom, nem lehet piszkálni semmmilyen vadon élő fajt, törvény van róla.Csak engedéllyel lehet esetleg tartani.

Vadászható a vadászszezonban, vadászok által, nem civilek lövöldöznek légpuskával panelból. Ne gyűjtsd meg a bajod..

Idén meg etetéssel, itatással szoktasd magadhoz a madarakat és gyönyörködj bennük amíg szabadon vannak, ne tedd tönkre az életük.

https://www.youtube.com/watch?v=GRuxVYXT7sA

2016. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
haha bezzeg a vadász tönkre teheti
2016. aug. 7. 17:16
 7/23 anonim ***** válasza:

"Mégegyszer hangsúlyozom, nem lehet piszkálni semmmilyen vadon élő fajt, törvény van róla."


A szajkót nem védi a törvény, iq-fighter. A monori börzések is fészkekből szedik ki őket, nem tiltja semmi, nem, áll védelem alatt. Csak azt tudnám, mi afenének okoskodik bele olyan, aki nem ért hozzá. Nekem volt szajkóm, madarászokkal szedtük ki, kézzel neveltem. Egy külön fórum is van erről, csak .ár nincs kedvem belinkelni, akit érdekel és 80 fölött van az iq-ja, úgyis megtalálja. Szarkát, szajkót, dolmányos varjút, seregélyt elvileg bérki tarthat otthon.

2016. aug. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
nyugodjon le mindenki ha tudnák fészket akkor se szedném ki magam
2016. aug. 8. 17:56
 9/23 anonim ***** válasza:
Most nem is tudnád kiszedni, mert lement a költési időszak. Csak fontosnak éreztem hangsúlyozni, hogy a professzor úr állítása ellenére elvileg semmi törvénytelen nincs abban, hogy kiszedsz egy szajkófiókát, mivel a szajkó dúvadnak minősül.
2016. aug. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
az mit takar, hallottam 40 százalékban húst eszik?
2016. aug. 8. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!