Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagyon szeretnék egy szajkót,...

Nagyon szeretnék egy szajkót, hogy tudnék egyre szert tenni?

Figyelt kérdés
úgy tudom vadászható, szóval nem lenne nagy baj egyet elcsenni egy fészekből

2016. aug. 6. 14:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Arra senki nem gondol hogy ez kegyetlenség? Vadon élő madarat elfogni és házban tartani... baromi okos.
2016. szept. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
ha te szajkó lennél melyiket választanád a fogságot ahol arany életed van, vagy azt, hogy a szabadban lelőnek?
2016. szept. 2. 08:44
 13/23 anonim ***** válasza:

"az mit takar, hallottam 40 százalékban húst eszik?"


A "dúvad" az az állat, ami pusztítja a hasznos állatokat, tehát vadászható.



A lakásban tartásról meg annyit, hogy nem muszáj lakásban tartani. Kézzel nevelt szajkó - ha valóban eleget foglalkoznak vele - nyugodtan elengedhető és visszajön, olyan lesz, mint egy macska, amit te etetsz, de szabadidejében a ház körül lófrál. Persze ehhez nem árt kertes házban, zöldövezetben lakni.

2016. szept. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
mekkora utat jár be ilyenkor, nem kell félni, hogy levadásszák? kisváros központjából
2016. szept. 3. 10:10
 15/23 A kérdező kommentje:
ja és macska el bírja kapni, megférnek egymással?
2016. szept. 3. 10:20
 16/23 anonim ***** válasza:

#7 mindenki arról beszél, ami nincs neki, ki a szajkóról, ki pedig az IQ-ről

a macska minden madárra veszélyes(kissebb testméretűekre, most egy marabut nem fog megtámadni), főleg fiókákra és szelíd madarakra, akiket a szülei nem tanítottak meg arra, hogy félni kell tőle(lásd kézzel nevelt példányok, amilyent akarsz)

2016. szept. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"#7 mindenki arról beszél, ami nincs neki, ki a szajkóról"


Volt szajkóm, te ostoba barom. Egy öreg madarásszal szedtük ki, és tőle tanultam a nevelését. Nagyon sokat tanultam tőle. Abban viszont biztos vagyok, hogy te úgy pofázol róla, hogy neked soha nem volt, jó, ha láttál egyáltalán egyet is életedben. De azért idejössz okoskodni a kamu természetvédő dumáddal, miközben azt se tudod, melyik madarat védi a törvény és miért. Ostoba f@$z.

2016. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
most a 16-os mondja azt, hogy nem lehet kiszedni?
2016. szept. 4. 12:29
 19/23 anonim ***** válasza:

Hagyd már azt a majom 16-ost! Egy ostoba idióta, aki olyanba kotnyeleskedik bele, amiről fingja sincs. A törvénnyel jön, miközben nem tudja a törvényt. Ha mindent ész nélkül védenénk, akkor pl. az országot ellepnék a bálványfák (így is ellepik), vagy a szarkák kipusztítanák az összes hasznosabb madarat (így is pusztítják őket). A természetvédelem nem annyiból áll, hogy mindent védeni kell úgy, ahogy van. A törvények egy részét is dilettánsok hozzák. Én beszélgettem olyan öreg madarásszal, aki még az MME alapító tagja volt és olyan korban nőtt fel, amikor még falun mindenki tarthatott kedvére énekesmadarakat. Ha normálisan tartják, semmi gond nem lenne azzal, hogy az ember kézre nevelt tengelicet, sárgarigót vagy mondjuk csókát tart, amit napközben elengedhet és visszajön. Több értelme lenne, mint papagájokat behozni a trópusokról.


Ha gondolod, hívd fel most és azonnal a Madártani Egyesületet és kérdezd meg tőlük, akkor legalább végre biztos lehetsz benne és nem fogsz többet hallgatni erre a majomra.

2016. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
nem is hallgatok rá
2016. szept. 4. 13:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!