Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagyon szeretnék egy szajkót,...

Nagyon szeretnék egy szajkót, hogy tudnék egyre szert tenni?

Figyelt kérdés
úgy tudom vadászható, szóval nem lenne nagy baj egyet elcsenni egy fészekből

2016. aug. 6. 14:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nézd, te kis frusztrált tápos, leszarom, hogy mit hadonászol itt nekem habzó szájjal. Csak az élőlényeket sajnálom, akik a közeledbe kerülnek. A te esetedben az IQ-ról beszéltem.

10 éve mentek madarakat, van fogalmam a dologról. Amíg nincs tapasztalatod fiókákkal, kinyírhatod őket jóindulatból is. Ezért mondom, legalább várd meg a következő fiókaszezont, biztos lesz kiesett példány, s abban tudok segíteni.

A törvénnyel kapcsolatban pedig itt van minden kötekedőnek:

'Nem védett fajok esetében (a varjúfélék között ilyen a szarka, a dolmányos varjú és a szajkó) sem tehetünk bármit az állatokkal. Az általános érvényű állatvédelmi rendelkezések mellett a nem védett, vadászható fajok esetében a tartáshoz, gyérítéshez a vadászati hatóság engedélye szükséges.' Orbán Zoltán

Valamint az 1996-os LIII. természetvédelmi törvény 10.paragrafusában is olvashattok erről.

2016. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"Nézd, te kis frusztrált tápos,"


Tápos? Erdélyi vagy?



"10 éve mentek madarakat, van fogalmam a dologról. Amíg nincs tapasztalatod fiókákkal, kinyírhatod őket jóindulatból is."


Ismerek egy ilyen idegbeteg madármentőt. Nem te vagy az véletlenül? Cs. Zs. a monogramod? Ez amolyan szakmai ártalom, hogy a madármentők ilyenek lesznek? Mondjuk szerencsére ismerek ellenpéldát is, úgyhogy gondolom, nem.


"Ezért mondom, legalább várd meg a következő fiókaszezont, biztos lesz kiesett példány, s abban tudok segíteni."


Hát én se azt mondtam neki, hogy most menjen el szajkókra vadászni. Sőt azt se, hogy csupasz fiókát szedjen ki. Direkt ki szoktam emelni az ilyen kérdéseknél, hogy akkor kell kiszedni a fiókát, amikor már tokos. Persze, nyilván nem mindegy, hogy ki szedi ki. Mint írtam, nekem volt kitől tanulnom.



"A törvénnyel kapcsolatban pedig itt van minden kötekedőnek:

'Nem védett fajok esetében (a varjúfélék között ilyen a szarka, a dolmányos varjú és a szajkó) sem tehetünk bármit az állatokkal. Az általános érvényű állatvédelmi rendelkezések mellett a nem védett, vadászható fajok esetében a tartáshoz, gyérítéshez a vadászati hatóság engedélye szükséges.' Orbán Zoltán

Valamint az 1996-os LIII. természetvédelmi törvény 10.paragrafusában is olvashattok erről."


Bemásoltam azt, amit ide beírtál a google-be. Kijött ez az oldal:


[link]


Nyilván innen másoltad ki ezt a szöveget. Kedvesen lefelejtetted a következő mondatot belőle:


"... a tartáshoz, gyérítéshez a vadászati hatóság engedélye szükséges. Ennek birtokában bárkinek joga van felmászni a fákra vagy daruskocsit bérelni és leszedni, leszedetni ezeknek a fajoknak a fészkét, befogni és elaltattatni a fiókákat és a felnőtt egyedeket.


Fontos azonban tisztában lenni azzal, hogy ezeknek a beavatkozásoknak az anyagi és erkölcsi terheit, következményeit mindenkinek magának kell viselnie, ezt az MME nem tudja és nem is akarja felvállalni!"



Magyarán, ha kérsz engedélyt a vadászati hatóságtól, akkor megteheted, hogy befogod a fiókát/felnőtt madarat. Nyilván senkinek nem a fióka megkínzása a célja, és értelmes ember utánajár annak, hogy hogyan itassa úgy a fiókát, hogy az ne haljon bele. Kicsit túl van ez szerintem lihegve. Régen általános volt, hogy az emberek madarat tartottak, pl. csókát, és megtanították beszélni.



Mindenesetre akkor legyél szíves és állj neki letartóztatni őket mind:


[link]


Rengetegen tartanak nem védett madarakat otthon anélkül, hogy bármi kárt okoznának ezzel az állatoknak.

2016. szept. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
hány évig él egy ilyen jószág?
2016. szept. 5. 19:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!