Kezdőoldal » Állatok » Madarak » S. O. S. Mit tegyek?

S. O. S. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
vettem egy különleges papagájt én egy egyszerű nimfát vagy hullámost akartam de mivel az egyik ismerősünk madarakkal foglalkozik 30 éve így a szüleim csakis onnan engedtek venni én választottam is egy egyszerű zöld színű papagájt (egy szilva fejűt) de már másféléve egy éppeg kettőt csap a szárnyával és már a másik oldalon van kalitkát szegény pára alig bír mozdulni csak a falon bír mászni (nem nagy madár egyébként de ennél nagyobb kalitka már nagyon sok pénz) én röptetném szívesen de nem tudom mert félek hogy nem menne vissza a helyére de más madarat addig nem kapok (nem vehetek) amíg ezt meg nem szelídítem, én próbáltam de nem engedi hogy a közelébe menjek és félek hogy összetöri magát ha megfogom és mivel az ismerősünk nem szelidití meg a madarait csak tartja őket ezért egyedül vagyok ezzel a gondal.! Szerintetek eladjam vagy várjak még és halasszam még az álmaimat egy nimfáról??

2016. szept. 14. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Szobában érdemes röptetni, elhúzott függönyökkel, hogy az ablaknak neki ne repüljön. Szórakoztató lesz, de némi kosszal jár, amit majd takarítani kell. Csak a kalitkában itasd és etesd, hogy enni visszamenjen és be tudd zárni!
2016. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Add el, vagyis ajándékozd oda olyan helyre, ahol megfelelő körülmények között élhet.

1. papagájt csak párban tartunk, mert társas lények

2. tágas röpdében, még ha az drága is.

Ez így állatkínzás. Ha szereted és jót akarsz neki, keress neki új, megfelelő helyet, gazdát.

Nimfát is, és bármilyen papagájt úgy kell tartani, ahogy írtam.

2016. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van egy társa ami egy másik faj az egy veréb papagáj (ami nagyon picike) sajnos nagyon egy csak egy állatkereskedésbe tudnám be adni de az után nem tudom hova kerülne és lehet hogy rosszabb helyre kerülne. De ha nincs más megoldás az lesz.!
2016. szept. 14. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Ki kell engedni. Késődélután, és a sötétben meg lehet fogni. De ehhez gyakorlat kell, meg kesztyű, mert gondolom csípne.

Én megölném magam a helyében ilyen körülmények közt.

Az az érzésem, hogy nem szereted igazán, ahogy ezeket leírtad. Nimfát akarsz és kész. És ő ezt érzi, bármilyen hülyének gondolod, meg engem is.

Lehet jobb lenne odaadni másnak ezek szerint.

2016. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valószínű igazad van :( de én akarom szeretni .
2016. szept. 14. 21:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna csak úgy venni egy papagájt mivel minden faj más, más igényekkel szóval előbb az adott madár igényeivel kellett volna tisztában lenni. Ha már megvetted felelős vagy érte. Ha nem bírod normálisan tartani akkor inkább válj meg tőle de ne csak úgy eladd mert az nem segít a madáron ha hasonló körülmények közé kerül tovább sínylődni. KERESS egy olyan embert aki befogadja és normális körülményeket tud biztosítani amit akár élőben is megnézhetsz nála hogy biztos jó helyre kerüljön.


Másrészt szegény szegény madár. Másfél évet így leélni....

Ha nem tudsz fajtársat és röpdét vagy tágas ketrecet napi röptetéssel biztosítani akkor neked egy papagáj se való. Ez a kettő nagyon alap minden fajnál. Ha ezek hiányoznak akkor rosszabb nem is nagyon lehetne a madárnak.

Nem venni kell kalitkát mert ha veszel egy 30 centivel nagyobbat az nem sokat segít a madáron. Csinálni vagy csináltatni kell. Úgy sokkal olcsóbb és olyan,akkora lesz amekkorát akarsz.

A másik faj az semmit nem ér, jelenleg van 2 nagyon magányos és szomorú madarad. FAJtárs kell mindkettőnek. Egy papagáj fajtárs nélkül nem boldog és nem kiegyensúlyozott. Viselkedésproblémák alakulnak ki náluk mivel kényszerből azt kezdik hinni hogy az ember a fajtársuk csak ugye ez nem igaz,teljesen máshogy viselkedsz mint ő,stb. Olyan társ KELL nekik akivel egy nyelvet beszélnek azaz FAJTÁRS. Nagyon társas,szociális állatok.

A verébpapagájodnak is kell nagy ketrec. NE azt nézd mekkora a madár testmérete mivel az a lényeg hogy repülni tudjon és ne mászkálni, meg kis testű fajnak is lehet nagy mozgásigénye.



Nem tudom hány éves vagy de nagy felelősség a papagáj tartás.

Nem tudom felfogod-e, tudod-e milyen nagy szenvedést is okozol neki a magánnyal. Vagy hogy milyen nagy csapás egy madárnak ha másfél éven keresztül meg van fosztva a repüléstől. A fizikai egészségéről nem is beszélve, annyi bajt okoz, okozhat vagy közrejátszik a kialakulásában a repülés hiánya.

Ennyi idő után az se lenne meglepő ha kiengeded és 1 méter után leesik a földre mert teljesen elsorvadtak az izmai.

2016. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utána néztél egyáltalán ha előre nem is de legalább utólag? Az első oldal amit kiad a kereső szépen leírja hogy kínzás nekik a kalitkás tartás és a fajtárshiány...


Csak hogy ne legyen félreérthető a tágas ketrec,sok repülés dolog:

A verébpapagájodnak fajtárs mellett egy 100-150cm hosszú, 50-100cm széles, és 100-150cm magas ketrec kell. HA kiengeded mindennap több órára.

A szilvafejűeket nem ismerem annyira de az említett oldal szerint 2 méter hosszú, 1 méter széles, másfél-2 méter magas röpde kell nekik NAPI kiengedéssel ami hihetőnek,logikusnak tűnik.


Ha nem mered vagy nem akarod kiengedni őket akkor még nagyobb hely kell nekik.

A papagájok nem kalitkába zárható szobadíszek.

Megemlítem azt is hogy a kiengedéshez madárbiztos szoba kell ami nem csak annyit takar hogy van függöny az ablakon. Hanem: nincs szobanövény, a szekrények mögötti rés el van torlaszolva, van erős szúnyogháló, és még sorolni lehetne + nem mérgező faágakból kell nekik mászófa vagy mászófák a szobába.



És csak úgy megemlítem hogy a nagy álmodnak a nimfáknak is LEGALÁBB 150x100x150cm-es ketrec kell NAPI sok óra kiengedéssel. Nekik is ugyanúgy kell fajtárs meg még sok más is mint a többi fajnak.


Azt csak félve kérdezem meg hogy az étrendjük milyen? Szotyi tilos főleg amíg kalitkában nyomorognak de lakásban amúgy se kell nekik, van más egészségesebb olajos mag. Versele-laga magkeverék mellett(amiből nem végtelen mennyiség kell nekik hanem mindennap csak 1 napi adag ami fajonként eltérő különben simán elkezdenek válogatni de akár el is hízhatnak főleg kalitkában) változatos étrendre van szükségük. Minden fajnak. Vegyszermentes zöldségek,gyümölcsök. Nem mérgező, tiszta helyről származó gyomnövények, vadontermők, virágok. Csíráztatott magok, főtt gabonák.... Az étrendjüknek nagy hatása van az egészségükre. Ha csak magkeveréken élnek havonta kétszer egy kis almával abból hamar hiányállapot,betegség lesz.

2016. szept. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A madár röpdének neki álltunk építeni de egy kicsit a téliesítésnél megakadtunk de nem sokára kész a röpde és már a madárkák azóta a szobámba repülnek napi 3 órát sajnos a reptetésre csak ennyi időt birok szánni.!!
2016. szept. 25. 20:43
 9/10 anonim ***** válasza:

A röpde szuper, jó ezt olvasni. A téliesítésből gondolom hogy kinti lesz. Ami a legjobb nekik de csak tavasszal kerülhetnek bele a tollasok amikor már éjjel is viszonylag meleg van.

Tavasztól kell szokniuk a kintlétet hogy fel tudjanak készülni a télre.


A röpde remélem teljesen ragadozóbiztos mindenhol(alul is). Erős ponthegesztett rács,fém váz,stb. És zsilipes az ajtó...

2016. szept. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A zsilipes ajtóra nem gondoltunk de nagyon köszi hogy mondod .!
2016. okt. 1. 21:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!