Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Féltékeny a nimfa papagájom a...

Féltékeny a nimfa papagájom a páromra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hete van nálam a kis nimfa, vadócan vettem, de már eszik a kezemből, rámászik, nézelődik, lazul a tenyeremen, alig hangoskodik valamit, nagyon jó madár. Nem vettem még ki a kaliból, ujjamra se mászik még rá, szóval ilyen szempontból néha kicsit még fél tőlem, így nincs itt az ideje. Azonban amint megérkezik a párom, mintha nem is ugyan az a madár lenne. Egyfolytában üvölt, nem engedi hogy megetessem, fúj rám, kapkod a kezem után, ahelyett, hogy rámászna... Pedig párom is szépen beszél vele, nem hangoskodik, nem kalimpál.. Mit tegyek? :SS

2016. okt. 3. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vegyél neki egy párt, mert beteg dolog, ha téged akar párjának tekinteni, mert nem vagy fajtársa :) tényleg jobb lenne a fajtárs, ahol egy elfér ott a kettő is és boldogabbak lesznek, hidd el.
2016. okt. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Azért van az, mert egyedül tartod, és természetellenesen kezdett hozzád kötődni, mint párjához.

Papagájt nem szabad egyedül tartani! Vegyél mellé egy másik nimfát, ellenkező neműt.

2016. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nos, akkor kezdhetjük ott, hogy nyilván okkal van jelenleg egyedül, hiszen még csak 3 hónapos, semmit nem lehet tudni a neméről.. 3 hete van még csak nálam, 1-2 hónapon belül jön a pajtija, így se úgyse fogom tudni a nemét egyiknek sem, vagy ez lesz, vagy az... nem vagyok én állatkínzó :)
2016. okt. 3. 21:59
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy állatkínzó :) akkor remélem szívesen fogadod ezt: https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M


Pár infó.

Többek között pl. az hogy a papagájok NEM kalitkamadarak. 150x100x150cm nagy ketrec kell nimfáknak ez is minimum méret, napi több óra kiengedéssel.


Másrészt a szelídség nem függ össze a kiengedéssel. 3 hét bőven elég volt ahhoz hogy megszokja a helyet. Tedd madárbiztossá a szobát, legyen ülőrúd a kalitka ajtajában kívül is belül is és engedd ki. Legyen a szobában neki mászófa.

Kalitka alatt ha ilyen kb 60 centis lyukra gondolsz akkor napi 8-10 óra kintlétre van szüksége(folyamatos felügyelettel) mindennap amíg nem csinálsz vagy csináltatsz egy normál méretű ketrecet.

A mozgás,repülés nagyon fontos nekik.


Ez nem féltékenység nála hanem csak elbizonytalanodott. A szelídítésnél ez az egyet előre kettőt hátra dolog előfordul,normális. Kezd újra a szelídítést.

Még nem tekinthet a párjának senkit ha csak 3 hónapos mert ilyen fiatalon még nem érdekli a párválasztás.


A fajtárssal pedig felesleges várni, eleve vehettél volna kettőt is. Ugyanúgy megszelídülnek,stb. A nemük nem teljesen mindegy mert 2 hím még csak elvan valószínűleg de 2 tojó már nem biztos. A hímek kb fél évesen már udvarolgatnak általában.

2016. okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk arra is gondolhatnátok, hogy alapból azért nem vettem kettőt egyszerre, mert 1., nem akarok testvéreket tartani 2., itt nem olyan könnyű jó tenyésztőt találni, hogy egy szép és egészséges madarat kapjak 3., pontosan a kalitka méretéből kiindulva sem engedhettem meg magamnak, hogy az első hónapban már két darab 200x200-as kalitkát vegyek a karantén miatt két különböző helyről elhozott madárnak.. nem hinném, hogy egy-két hónap alatt fog belebolondulni a magányba, pláne, hogy minden nap foglalkozom vele.. mikor a párom bemegy a hálóba, ugyan úgy rámászik a kezemre és eszik belőle, mintha semmi nem történt volna...


Nem bírom, mikor hülyének néznek, LESZ párja, TUDOM hogy párban kell tartani, sajnálom hogy nem írtam bele a leírásba, nekem evidensnek tűnt...

Ha meg már 3 hónaposan elhoztam volna mind a kettőt, akkor is ugyan ott tartanánk nemileg, fogalmunk se lenne róla, de legalább nem lenne magányos, aztán vagy kijönnek vagy nem?.. Vagy ez lesz, vagy az?... Kétirányú utca ez is..


Engem csak az érdekelt a kérdésemmel kapcsolatban, hogy miért csinálja ezt... Ha még nem választ ilyen idősen párt, akkor mi az oka? Na de mindegy is.

2016. okt. 4. 08:49
 6/13 anonim ***** válasza:

Könyörgöm ne vedd már támadásnak ha valaki a madár érdekében(és nem ellened) leír ezt-azt.


1. Miért nem akarsz testvéreket tartani? Azokat is lehet akár párban is. Addig nincs probléma amíg nem akarsz költetni.


Ha viszont tenyésztést is tervezel akkor meg alap hogy szobai röpdében gondolkozz mert a tenyésztéshez az kell(meg még sok más).


2. A nimfák nem kalitkamadarak. Szóval egynek is ugyanúgy kell a 150x100x150cm ketrec legalább ahogy kettőnek is. Karanténkalitkának meg egy pl. 100x60cm alapterületű ketrec is elég mivel csak 1 hónapot tölt benne a madár napi kiengedéssel annyit meg kibír ekkorában is.


3. Sajnos sok embernek EGYÁLTALÁN nem alap hogy párban kell őket tartani...


4. Ha vársz pár hónapot akkor se lesz biztos a neme mert 1 éves korig bármikor hím lehet belőle. Szóval 1 éves korig vársz? Az nem pár hónap... És pont hogy az ivarérés az amikorra már kell nekik a fajtárs hogy legyen kivel gyakorolnia a felnőtt viselkedést. És ne az embernek udvaroljon.

De ha korán érő típus és 5-6 hónaposan elkezd udvarolni akkor az ő nemét tudod. Viszont ha korban hozzáillő párt veszel mellé az ő nemét szintén nem fogod tudni biztosra. Lehet tojónak veszed és hím lesz belőle 2hónappal később. Szóval így is-úgy is kérdőjel a neme legalább az egyiknek.


5. Az okát leírtam. Elbizonytalanodott hogy bízhat-e benned. Prédaállatok... a nimfák meg kifejezetten ijedősek amúgy is.

2016. okt. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Illetve ha bizonyos színváltozatúak akkor már fiókaként meg lehet mondani a nemüket. Csak tudni kell hozzá a szülők színét.
2016. okt. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Pontosan.. nem akarom egy évig egyedül tartani, és ezért kap egy cimbit hamarosan, aztán vagy összejön, vagy nem, de legalább nem lesz egyedül :) Egyébként egyelőre hímnek nézzük, de bármi lehet belőle :"D


Párommal már megbarátkozott, nem érdekli egyáltalán ha ott van, nem visít, eszik a kezemből, mintha ott se lenne :)


Egyáltalán nem tervezek tenyésztést, semmilyen formában, nem bírnám elviselni, ha rossz helyre kerülnének a kicsik, ki tudja hány "jó szándékú" vevő un rá 2 hét után...


Már 3 napja ki van engedve ha itthon vagyok (vagyis délután 5-től kb este 11-ig), van neki szép kis fája, néha repül egy-két kört, aztán visszamegy és rágcsálja tovább (ma már rajtam landolt és ott is maradt egy órán át :). A visszatevéssel éjszakára sincs probléma, néha hisztizik, de végül én győzök :D



Az mondjuk érdekelne, hogy éjszaka miért alszik az etetőtálján? :(( Erre van valami ötleted?

2016. okt. 10. 00:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Az este 11 az kicsit sok. Én nem hagynám addig fenn. A kiengedés fontos de a megfelelő mennyiségű(kb.10 óra) és nyugodt,zavarásmentes alvás szintén fontos. Amikor kinn világosodik akkor ők már megébrednek és ha viszonylag sötét van a szobában akkor igaz hogy kicsit visszaalszanak de az már nem ugyanolyan mint az éjszakai alvás.


Nálam a sötétedéssel mennek aludni. Illetve amikor nagyon korán sötétedik akkor ég nekik a villany de csak kb.8 óráig, utána alvás van világosodásig.


Ha tudsz fűzfát valahol akkor menj el gyűjteni neki leveles ágakat. Csokorba kötve, hintát csinálva belőle,stb imádni szokták. És nagyon egészséges is.


Valószínűleg az etető van a legmagasabban vagy az van szerinte biztonságos helyen így azt választja. Aludni a szerintük legbiztonságosabb helyen szoktak.

Tedd odébb,lejjebb és tegyél a helyére ülőrudat.

2016. okt. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Közvetlen mellette van az ülőrúd, se lejjebb se feljebb :D

A takarodót meg nem tudom megoldani máshogy, de még 10-kor bőszen röpköd, rágcsál meg bújik, le se lehet lőni :)

Fűzfaága van a kinti ülőkéjén is, és bent is a kaliban.. Még eléggé fél tőle, de egy újfajta kajától is napokig, szóval ez nem újdonság, majd hozzászokik ><

2016. okt. 12. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!