Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madáretetés: honnan tudja a...

Madáretetés: honnan tudja a madár, hogy hol a kaja?

Figyelt kérdés

Ha az erdőbe kiszórjuk egy nagy kupacba azt megértem, hogy előbb utóbb ráakadnak. De mi van egy madáretetővel a kertben (vagy esetemben az emeleten lévő ablak előtt), ahova nem nagyon járnak amúgy. Ráadásul ha ez a madáretető sötét színű és a napraforgómag is fekete kiszúrni se tudja. Létezik valami illatanyag amivel ide lehet szoktatni őket? Vagy előbb utóbb jönni fognak? Mi lenne a megoldás?

Komolytalan válaszolók légyszi kíméljenek!

Köszönöm!



2016. okt. 13. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem jönnek, akkor valószínűleg azért van, mert találnak máshol ennivalót. Az ember közelségéhez szokottak is inkább a természetben keresik az élelmet. Nem is nagyon jó, máshoz szoktatni.

Arra figyelj, hogy felelős vagy értük. Ne tegyél ki olyant, ami emberi szemmel finom és jó lehet, de a madaraknak a vesztét okozhatja. S ha elkezdted etetni őket, akkor a tél folyamán végig folytatni kell. Nem szabad csak alkalmanként kitenni valamit.

2016. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

És, ha eljön a tavasz a keményítőtartalmú magok etetését abba kell hagyni mert a fiókák nem tudják megemészteni majd..! azt hiszem már februártól fészkelnek egyes fajok..

Én is raktam ki morzsát de nem látták,egész egyszerűen.

2016. okt. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hozzánk rendszeresen járnak, ha az ablakpárkányra teszek ki magot, azt is azonnal észreveszik, de a fára akasztott flakont is megtalálják télen a madarak, rakd csak ki, majd meglátod odatalálnak. Jár ide évek óta cinke, zöldike, tengelic, sokszor jön enni egy harkály is és néha még mátyás madár is jött a cinkegolyóra.
2016. okt. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az ember közelében élő fajoknak már rég ráállt a szemük a szokásos etetési módozatokra, mint etető házikó ,flakon, cinkegolyó stb. Ha meg egyik látja ,hogy a másik tapasztaltabb társa lakomázik akkor megy oda ő is.
2016. okt. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem olyan hülyék az állatok, mint azt gondolná az ember, ráadásul sokkal jobb megfigyelők, mint az ember.
2016. okt. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem bizony, én ha kinyitom az ablakot, azonnal megjelennek az előttünk levő fán a cinkék.

Megszokták, hogy ablaknyitás, megtöltöm az etetőt. Az a baj, hogyha szellőztetek már most is jönnek, pedig még nincs etetési idő. :-))))

2016. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én írtam hogy nem jöttek a morzsára, azok galambok voltak repülés közben nem láthatták hogy a párkányon kaja van máshol meg nem ültek stb..

Egy színes v. akármilyen kis házikó biztos odavonzza őket! Főleg a kis verebeket, okosak tényleg..:) És vizet is kellene nekik adni egy tálkában de ha egyszer elkezdi az ember tudni kell mindig oda fognak visszajárni.

2016. okt. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem hülyék a madarak, és ráadásul 9x jobban látnak, mint az ember. Hihetetlen apró tárgyakat képesek beazonosítani olyan távolból, ahova mi jóformán el sem látunk.
2016. okt. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!