Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak, ha a papagájom...

Katy21 kérdése:

Mit csináljak, ha a papagájom nem akar vissza menni a kalitkájába? :/

Figyelt kérdés
Sziasztok, igazábol nincs sok tapasztalatom papagájokkal. Pár napja gondoltam szeretnék egy kis állatkát (hullámos papagáj, egy nimfa). Persze fura neki még a hely eleinte ki se akart szálni tegnap éjjel mikor be mentem szobámba már nem volt bent kalitkában... és ez azota igy van eroszakkal nem akarom meg félek is tole picit :( Mit tegyek? Legyszi mondjatok valami biztatot :)
2016. okt. 13. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is most egy hullámos papagáj vagy egy nimfapapagáj? Mert 2 külön faj.


Másrészt elég nagy hiba volt és felelőtlenség utánanézés, az adott állat igényeinek tudása és egyebek nélkül csak úgy hirtelen felindulásból megvenni egy állatot.


A tudáshiány miatt kezdésnek nem egy hibát elkövettél...

Az első napokban úgy meg vannak ijedve hogy enni is alig mernek, ezekben a napokban nem ajánlott kiengedni őket. Inkább melléjük kell ülni, beszélni hozzá,stb hogy szokjon. Amikor eltelik pár nap akár 1 hét és a helyét már megszokta,eszik,iszik akkor lehet legelőször kiengedni.


De a kiengedés se így megy... Mi az hogy amikor éjjel bementél már nem volt a kalitkában?

Egyrészt egy átlagosan embernek berendezett szobában nem lehet felügyelet nélkül kinyitni az ajtajukat,kiengedni őket. Folyamatos felügyeletet igényelnek DE kiengedni csak madárbiztos szobában lehet őket mert simán beesnek a szekrény mögé, nekirepülnek az ablaknak ha nincs előtte függöny, nekirepülnek a tükörnek ha nincs letakarva vagy eltüntetve a szobából, beleesznek a szobanövénybe amiből szinte mind mérgező nekik ezért érdemes eltüntetni mindet,stb,stb.

Másrészt estére mindig be kell őket zárni mivel a sötétben nem látnak olyan jól viszont ha megijednek(ami a kezdeti időszakban amíg nem szokják meg a hangokat,stb elég valószínű) nagy sebességgel repkedni kezdenek és a szobában összetörik magukat. Ketrecben nem tudnak annyira felgyorsulni... De ajánlott nekik éjszakai irányfényt biztosítani.

2016. okt. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

2.rész


És akkor jöjjön az amit nem említettél de én megemlítem.

Legalább párban tartandó állatok, egyedül csak kínozni lehet őket. Nemükkel,korukkal nem árt tisztában lenni.

Bolti pici,alkalmatlan kalitka helyett házilag készített vagy szakemberrel készíttetett ketrecet igényelnek. Hullámosok esetében ez minimum 100x50x100cm nagy legyen, nimfák esetében minimum 150x100x150cm + napi kiengedés(felügyelettel, nagyrészt madárbiztos szobában) mert a sok mozgás,repülés fontos. A szobában erősen ajánlott nem mérgező faágakból készített mászófát biztosítani nekik,elfoglaltságokkal.

Bolti berendezés,kalitkához vehető cuccok(ülőrúd,játékok,önitató...) mind felejtős,kuka. Nem mérgező faágak,lombok,gallyak,stb az amire szükségük van. Ételkereső játékok... Természetes elfoglaltságokat kell nekik biztosítani folyamatosan. Rácsra akasztható normális tálak önitató,önetető helyett vagy a ketrec aljába cserépalátét mint etető,itató.

A Versele-laga márkájú magkeverék az amelyik ajánlott mert jó minőségű. Kell nekik folyamatosan szépia és egy külön etetőtálban madárhomok. Ezen kívül napi szinten kell nekik a napi magadag mellett sok zöldség, gyümölcs, zöldek, gyomnövények, virágok, vadontermők, csíráztatott magok, főtt gabonák,főtt tojás,stb szép változatosan. Persze nem ehetnek mindent és vannak olyan dolgok is amiket csak kis mennyiségben lehet adni.

Kell nekik rendszeresen fürdési lehetőség ami nimfák esetében gyakran virágpermetezővel való "zuhanyzást" jelent a permetben.

UV fényre azaz napfényre is szükségük van. Ez jó időben megoldható gyakori napoztatással(nem ablaküvegen keresztül). Télen viszont madárlámpa vagy megfelelő UV lámpa kell nekik.


Érzékeny,kényes állatok. A vegyszerek,stb sőt már a szaguk is károsak nekik. Spray,stb is. Ecettel pl. lehet mosni,vízkőtleníteni a műanyagtáljaikat de csak másik szobában és nem velük egy légtérben mert annak a szaga is irritálja a nyálkahártyájukat,stb.

1 fajta fertőtlenítőről tudok ami teljesen ártalmatlan nekik mégis fertőtlenít bármilyen felületet anélkül hogy károsítaná pl. a rács bevonatát.

2016. okt. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

3.rész


Kaját csakis a ketrecben kapjon. A szobában addig ne amíg nem szelíd. Visszarakáshoz látványosan tedd az etetőjét a ketrec ajtajába és várj pár órát. A ketrece teteje mell-fejmagasságban legyen nagyjából mert prédaállat lévén nem szeret alacsonyan lenni most az elején meg még valószínűbb hogy nem fog bemenni ha alacsonyan van a helye, az ajtaja meg még lejjebb.

Ha nem menne be próbáld egy hosszú ülőrúdra ültetni és úgy betenni. Vagy kínáld neki lassan az etetőtálját úgy hogy jól eltakarja a kezedet az etető és ha esetleg a szélére áll úgy visszatenni.

Ha semmi se használ(mivel korán kiengedted így elég valószínű hogy magától nem fog bemenni) akkor félhomályban egy határozott gyors mozdulattal fogd meg egy ronggyal és tedd vissza. Ha elrepülne gyorsan kapcsolj lámpát mert félhomályban nem lát,megsérülhet.


Figyeld a viselkedését,jelzéseit hogy megérts,megtanuld. Nem árt sőt... ha ismered a madaraidat.


Nagyjából ennyi habár mindent lehetne tovább részletezni.... de nem tudok minden információt amit 10 év alatt tanultam a kezedbe rakni. A papagájtartás olyan dolog hogy az ember folyamatosan tanul és tanul mert mindig van mit, hogy a lehető legjobb életet tudja biztosítani nekik.

Remélem kezded megérteni hogy mit is vettél...

És ezen légy oly szíves nem megsértődni vagy kötözködésnek venni. Mert ezt a regényt kizárólag a madarak érdekében írtam hamár belefogtál a tartásukba.

2016. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hat mielott meg lett volna a papagaj utanna neztem sok mindennek hogy kicsit tanulhassak rola, meg sokat tanultam errol az oldalrol is csak sajnos tenylrg tul korai volt ez a kiengedes :/ elso nap nem nagyon evett de neki alt enni es egyebkent masodik es harmadik napon mar szinte ket centi kozelrol evett a kezembol furtos kolest :) nagyon aranyos es most hogy ugye kint van a szobamba sajnos... de talan az jo hogy evett a tenyerembol??? Nem tudom de egyebkent hamar engedett fele kozeledni de valahogy picit felek mert mikor megijed ugye akkor nagyon gyorsan erossen repked :/ probaltam oda csalni szinte a ketrec ajtajanal volt de kicsit mozditottam a tenyerem es el szalt :/ ugyanis most egyben probalom legyozni a felelmem tudom buta vagyok hogy ennek ellenere pont ezt a kis allatkat gondoltam ki de galambtol felek de tole nem csak attol hogy meg csip ...
2016. okt. 13. 19:58
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy hullamos papagaj :) kislanyka :D allat boltban vettem de rajottem hogy ez rpssz otlet volt mert kb egy ketrecbe nagyon sok volt szerintem nem nagyon torodtek veluk :/ es probaltam el magyarazni annak aki segitett hogx nekem ez lessz az elso papagajom nem tudom mit hogy es mit adjak enni nekik de igazabol semmit nem mondott... nem informalt semmirol igazabol minden informaciot internetrol gyujtottem... igen a napi friss zoldseg es gyumolcs
2016. okt. 13. 20:08
 6/7 A kérdező kommentje:
Dehogy haragszom tisztaban vagyok azzal amit irsz elismerem a hibamat orommel varom a velemenyket es ugye a segitseget is mert sajnos kicsit gaz a helyzet :D nem birom ot be csalni
2016. okt. 13. 20:19
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy kis jo hir :D vegre bent van a kalitkaban
2016. okt. 13. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!