Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagájok megléte óta az...

Papagájok megléte óta az egész család köhög, nem tudunk kijönni belőle, hasonló tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mióta vettünk egy új papagájt, mindenki beteg, lehet, hogy beteg? Nem tudunk meggyógyulni,3 hete nem jár közösségbe a gyerek, egyre betegebb, két külöm antibiotikum kúrá van túl, de egyre jobban köhög. De lehet véletlen egybeesês?

2016. okt. 17. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Az bizony nagyon lehet , mert a papagáj is meg minden kiskedvenc terjeszthet betegséget.
2016. okt. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

A toll-liszt allergia lehet:


[link]

2016. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Platypus ***** válasza:
76%
Se nekem, se a rokonaimnak vagy ismerőseimnek nincs papagája, mégis többen köhögünk 3-4 hete. Ilyen járvány van most, simán emberről emberre terjed. Nem lehet kijelenteni, hogy biztosan nincs semmi köze a papagájnak a dologhoz, de elég valószínűtlen. Ha aggódsz, beszélj az orvosoddal, ő a pontos tünetek alapján konkrétabbat is tud mondani.
2016. okt. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Semmi köze a papagalynak a hülésekhez, en is meg vagyok hulve , hülésszezon van.

Úgy ahogy nem születik egy felig madar felig emberi lény sem ha ember madarral közösül, ugyanugy madarrol emberre nem terjed fertözes, csak ritkan , mutaciòl esetén.

Nem tünsz valami tájékozottnak , olvasottnak kerdezö , inkabb úgy tunik h a babonák , hiedelmek szerint élsz

2016. okt. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
A madár előbb fertőződik meg a ti betegségetektől ahogy 3 hete száll a baci az egész lakásban mert lehetetlenség úgy köhögni és tüsszögni hogy az ne jusson a levegőbe/légtérbe. Ők könnyebben elkapják tőletek, sokkal érzékenyebbek. És a papagájt legalább párban kell tartani, úgyhogy valakinek (ha még egészséges) oda kellene adni, aki nem fertőzi, és járatos madártartásban. Ne haragudj, de külső szemlélőként ez tűnik a leglogikusabb lépésnek. Mondom, csak ha még egészséges a madárka.
2016. okt. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:
100%
Azért az sem igaz, hogy semmiféle veszélyt nem jelent egy papagáj, a papagájkór nagyon is létező dolog. De ritkán terjesztik ténylegesen papagájok, tipikusan baromfitól kapják el a betegek. Mielőtt bárki is pánikolni kezd, meg kell kérdezni az orvostól, mit gondol. Korábban tudott a papagájok létéről, és így kezelte a családot? Ha nem, akkor szólni kell neki és majd eldönti hogyan tovább. Mi itt a GYK-n nem vagyunk hitelesítve a diagnózis felállítására. Pláne a takonyszezon közepén.
2016. okt. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak egyetlen betegség van, ami bizonyítottan madárról emberre terjed, ez az ornitózis (magyarul madárbetegség, papagájkórnak is mondják), enyhe lázas állapotot okoz, van rá gyógyszer.

Ezen kívül allergia előfordulhat, mint bármi másra, aminek a fehérjéit éppen nem tolerálja az adott ember szervezete.

2016. okt. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egy éve van két tojónk és minden nap reptetve vannak a szobában. Most úgy gondoltuk, hogy kéne nekik egy pasi. Napok óta nézegettük a papagàjt az àllatkereskedésben és beleszerettünk ebbe a fiúcskàba. Viszont pont utàna lettünk betegek, ahogy hazahoztuk. Ezért aggódtam. Màr a fiúcska is ügyesen repül és este visszatérnek mindhárman a kalitkàjukba. De sokat potyogtatnak fentről. Lehetetlen kivédeni a széklettel való talàlkozàst. Viszont feltűnt, hogy az új papagàjnak méregzöld és màsabb az ürüléke. Nehezebb letakarítani is. Nem kell egyből lehurrogni a fejemet, a legjobb ellàtàst kapjàk a madárkák. Imádjuk őket. Ha meg kell vàlni tőlük a betegsêg miatt, nagyon szomorú leszek.
2016. okt. 17. 12:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez most több variáns lehet.

1.én is elkaptam valamit, 3 hete köhögök, ez egy ilyen járvány.

2.ornitózis is lehet(chlamydia psittacci), akkor a madáron is kéne jelentkezzen valami, egyik szem gyulladása, váladékozása, könnyezése, légzőszervi tünetek, hasmenés, általános levert állapot.

Szerintem ki kéne zárni. Doxiciklinnel(asszem) jól gyógytható, de mindenképp elvinném egy állatorvoshoz, küldjenek fel valahova egy mintát, hogy kimutassák, van-e chlamydia.

Kezelés nélkül gyenge immunredszerű emberekre veszélyes tüdőgyulladássá alakulhat.

Azonkívül ajánlom karanténba tartani, bár már mindegy..

Orvosi maszkkal, gumikesztyűvel védekezni.

Galambot már gyógyítottam ki ornitózisból, 30-45 nap antibiotikum, oxitetraciklint kapott. De az egzotikus madarak rosszabbul bírják az antibiot. Mindenképp kell majd mellé probiotikum, meg vitamin.

Ha egyáltalán ez van.

Pesten a SztIstván egyetemen talán tudnak irányítani.

Egzotikus állatokra szakosodott orvos kéne. Jobbulást.

2016. okt. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja és a zöldes széklet utalhat szalmonellózisra is(ennél furazolidont adtam)

Amúgy az ornitózis lappangása kicsit tovább tart, tehát nem úgy müködik hogy tegnap vettem egy madarat másnap elkaptam tőle és köhögök.(5-10 nap, vagy több hét is lehet)

Mindenképpen konzultálnék szakértővel, én amatőr vagyok.

Lehet valami mycobaktérium is.

Bár szerintem ez inkább buszon összeszedett dolog lesz

Azért azt is kivizsgáltatnám, ha eddig nem volt, hogy nincs-e allergiás asztmája a gyereknek(prick teszt, légzésfunkció stb)

2016. okt. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!