Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szűnhetne meg ez a...

Hogyan szűnhetne meg ez a folytonos madárcsicsergés?

Figyelt kérdés
Panellakásban lakunk, nagymamámékkal és anyukámmal. Van 2 hullámos papagájunk, és nagyon idegesítő, hogy egész nap csicseregnek. (Mamámék szobájában vannak.) Letakartam már őket, de nem használ. Van olyan nap, hogy fél 9-kor rájuk kelek. Mamám ráadásul azzal jött, hogy miféle emberek vagyunk mi (én és anyukám) hogy nem szeretjük a madárcsicsergést. Mikor tévét is nézek, olyan idegesítő. Segítsetek!
2016. nov. 2. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát a madarak már csak ilyenek.
2016. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Fél 9-kor??? Nekem régen a nimfáim hajnal 4-kor kezdték.

Fél 9-kor már bőven nappal van.

Egyébként a madarak csicseregnek, ez ilyen. Úgy szűnhet meg, ha elajándékozzátok őket madárbarát helyre.

2016. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Papagájok, aktív élőlények akik csipogással is kommunikálnak.

Az össze-vissza letakarással csak ártasz nekik.


A hullámosok hangja egyáltalán nem zavaró főleg ha másik szobában vannak.


Én képzeld mindennap az ordítozásukra kelek (nem csak hullámoséra) mert éhesek így felkelek és megyek hogy reggelit aprítsak nekik a konyhában.


Azt már csak mellékesen jegyzem meg hogy elgondolkodtam vajon hogyan vannak tartva... Mert ezek alapján szerintem nem épp úgy ahogy nekik jó,egészséges lenne...

De ez gondolom titeket nem igazán érdekel mert miért is mennétek el szedni nekik ezt-azt vagy miért is csinálnátok nekik tágas ketrecet, miért is vennétek nekik nem épp 1000Ft-os alapkelléknek számító dolgot amikor idegesít titeket már a jelenlétük is...


Talán valóban az lenne a legjobb elsősorban a madaraknak ha olyan emberhez kerülnének aki nem csak nézi meg hallgatja őket hanem az egészségükért,jólétükért is tesz mert ért hozzájuk és nem idegesíti a csipogásuk.

2016. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as félreértettél. Nincsen kis ketrecük, és van hintájuk, egyéb "játékuk" is. Csak az idegesít mikor szeretnék tévézni és kíséri ezt a csicsergés.
2016. nov. 3. 15:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért tartjátok őket? Nem kötekedés kép, de tényleg nem kell elviselni, ha nektek zavaró, de a madártartás se kötelező.

Esetleg próbáld őket lefoglalni nasikkal, érdekesebb játékokkal.

2016. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kicsi voltam, mikor lettek papagájaink, nem emlékszem hogy hogyan is lett, mert egy kicsi panellakásban lakunk. Mindig meghalt valamelyik, szomszédtól is kaptunk egyet mert nekik is 2 volt, de meghalt társa, és így nekünk adták mert ugye magányban állítólag meghal. Meghalt a miénk amelyikkel volt, aztán vettem egy másikat mert nem akartam hogy elpusztuljon. Szeretem őket, gondozzuk, tehát jó dolguk van.
2016. nov. 3. 18:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Ennél azért többre van szükségük....

A nem megfelelő tartást jól mutatja az hogy állandóan meghalnak. Simán elélnek kb. 15 évig HA megvan mindenük.


A hullámosoknak való ketrec 100x50x100cm-nél kezdődik napi több óra kiengedéssel, ha nincsenek kiengedve 2x1x2 méteres szobai röpde kell nekik. Madarak, repülniük KELL különben különféle bajaik lesznek és meghalnak.

Fűzfa vagy egyéb nem mérgező faágak ülőrúdnak, gallyakból,ágakból készített játékok, egyéb természetes elfoglaltságok. És még véletlenül se bolti ártalmas,felesleges vackok.

Jó minőségű magkeverék de nem kell dugig tömni az etetőjüket mert van napi magadagjuk... Emellett napi szinten változatosan zöldségek, gyümölcsök, gyomnövények, virágok, csíráztatott magok,stb persze csak amit ehetnek, a vegyszermentességre odafigyelve. 2 hetente főtt tojás. Rendszeresen meg kell hinteni kalciummal a kajájukat mert enélkül rengeteg lakásban tartott kalciumhiányos.

Kalcium miatt meg más miatt is madárlámpa is kell kötelezően.

Madárhomok,szépia. Gyakori fürdési lehetőség. Megfelelő páratartalom.

2016. nov. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Gondoltuk, hogy ki kell engedni őket, de lehetetlen. Van egy pici kutyánk, és ráadásul macskánk is. Az egyik úgy pusztult el, hogy a kis szárnyát elkapta a kutya. :(
2016. nov. 4. 20:48
 9/10 anonim ***** válasza:

A négylábúakat ki lehet illetve ki KELL zárni a szobából. Másrészt a kiengedéshez madárbiztos szoba kell más szempontból is és folyamatos felügyelet, mászófa a szobában. A kalitka méretétől függ a reptetés hossza. Bolti kicsi kalitka esetén akár 8 óra is lehet naponta.


Szóval nektek illetve a madaraknak jobb,egyszerűbb lenne egy szobai röpde amit legolcsóbban házilag lehet megcsinálni. És mielőtt írnád hogy panelban nincs hely jelzem hogy de van, ha igazán akarja az ember panelban is elfér egy röpde.

Vagy másik megoldás a madarak odaadása olyan embernek aki ért hozzájuk és tudja biztosítani a szükséges körülményeket.

2016. nov. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. nov. 5. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!