Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor röptethetem a hullámos...

Szaprofita kérdése:

Mikor röptethetem a hullámos papagájt? Valami baja van?

Figyelt kérdés
Még csak öt napja van itt nálunk a papagáj, jó ötlet ilyenkor már röptetni? Vagy meddig kell/tanácsolt várni ezzel? És az gondot jelent, ha néha-néha furcsán viselkedik? PL. fejjel lefelé eszik, unalomból átfordul a két lába között, és sokszor leesik, lehet valami baja?

2016. nov. 7. 21:52
 1/6 anonim válasza:

Szerintem majd akkor röptesd, ha megszelidült teljesen, és magától ráugrik a kezdere, máskülönben nehezen fogod tudni vissza tenni a kalitkába.

Az én madaram is szokott bohóckodni, van, hogy bukfencezik a kezemben, meg fejjel lefele mászkál a kalitkában. Szerintem minden madár csinál ilyeneket.

2016. nov. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ mekkora a helye?

Egy bolti kalitkában a kis hely miatt meg az unalomtól,magánytól pótcselekvések kialakulhatnak... és idővel az egészsége is rámegy.


Azt ajánlom csináljatok neki egy legalább 100x50x100cm nagy ketrecet. A berendezése természetes legyen. Azaz nem mérgező faágak,gallyak belőlük készített játékok, ételkereső játékok... És kapjon egy párt minél előbb!

Írok privátban ezekről bővebben.


A kérdésre válaszolva: Igen nyugodtan kiengedheted és legyen kinn sokat de legyen madárbiztos a szoba. Ez fontos! Különben megsérülhet. És nem mérgező faágakból legyen neki mászófa készítve amin ellehet mert az nem feltétlenül jó ha a karnison kuksol órákig és ebből áll a kintléte.

NEM kell szelídnek lennie ahhoz hogy kiengedd. Sőt sokak szerint kinn a szobában egyszerűbb szelídíteni.

Vagy visszamegy magától vagy ha nem akkor lehet kajával csalogatni. Megpróbálni ágra ültetve lassan visszarakni. És hasonlók. A megfogás az csak a legutolsó lehetőség.

És pár alkalom után szépen elkezdik megtanulni hogy mikor,hogyan kell bemenniük illetve hogy hol tudnak maguktól bemenni.


Én 1 héten belül engedtem ki őket mindig, sose kellett megfogni őket a visszarakáshoz.


Ja és legyen ülőrúd az ajtajukban belül is kívül is és vezessen fel a ketrec tetejére. Hogy könnyen ki és betaláljanak. És a ketrec legyen magason mert alacsonyan nem szeretnek lenni amúgy se de az alacsonyan lévő ketrecbe tuti nem fog visszamenni.

2016. nov. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)

Diógallyat lehet berakni a kalitkába, vagy az mérgező?

2016. nov. 9. 18:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyedül tartott madaraknál gyakran van viselkedési rendellenesség, a tiéd új, szegénynek ahogy olvasom, nincs párja. Pedig muszáj lenne egy másik fajtársat beszerezned hozzá, mert úgy kevésbé fog félni, hidd el. Én várnék a reptetéssel. Először csak tedd madárbiztossá a lakást, aztán csak nyisd ki az ajtót, ha akar, kijön. De nem valószínű h ki fog jönni mert fél a bizonytalanságban. Ezért nem szabad kivenni sem, mert nincs kézhez szoktatva. Itt az idő dönt, várnod kell, amíg oldódik a feszültsége és amíg nem kap egy másik hulikát maga mellé. Hidd el, minden sokkal szebb lesz onnantól neki is meg neked is, mert látni fogod, hogy együtt boldogok.
2016. nov. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azóta lett mellé pár, és tényleg sokkal boldogabbnak látszik. Köszönöm a segítséget!
2016. nov. 10. 16:00
 6/6 anonim ***** válasza:

A diófa ága mérgező.

Nézd meg ezt a videót sok fontos dolog van benne többek között az adható fák is: https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M

2016. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!