Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madár érzelme kotlani...

A madár érzelme kotlani terméketlen tojáson?

Figyelt kérdés
A madarak pszichológiája kapcsán érdekel, miként éli meg, hogy potyára költ (adott esetben) terméketlen tojáson? Ül, csak ül szegényke rajta, abban reménykedve, hogy majd kikel, holott nem fog... Ezt vajon puszta ösztönből teszi és nem fog csalódni egy idő után, hogy nem kel ki, vagy vajon a tudósok valaha is állapítottak meg olyat, hogy valamiféle csalódottságot él meg?

2016. nov. 8. 12:52
1 2
 1/13 anonim válasza:
40%

Szerintem valahol megviseli, de túllèp akár az ember. Üzenetben kifejtettem.

En..ő

2016. nov. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez pusztán ösztön, fajfenntartási ösztön.


Ül, ül és belé van kódolva hogy mennyi ideig tegye, ha addig nem történik semmi akkor leszáll róluk és éli tovább az életét. Ha meg kikel akkor a fióka csipogása előhozza a fiókaneveléshez szükséges ösztöneit... Aztán szintén az ösztönei alapján simán megöli, kilöki,megeszi a fiókáját ha úgy adódik de a tojással is szokták csinálni. Szóval én nem látok bele érzelmeket. De ez csak az én véleményem.


Van egy pár nimfapapagájom. A tojó notorikus tojásrakó volt régen évekig azaz évente több fészekaljnyi tojást tojt de mai napig szokott tojni időnként. Minden tojás üres mert rendesen nem párosodnak amit egyáltalán nem bánok sőt... Szóval ült, ült majd gondolt egyet és szinte egyik napról a másikra egyáltalán nem érdekelték a tojások, akkor szoktam kidobni őket.

2016. nov. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ne vetítsünk ki rájuk emberi érzelmeket. Csak ösztönből teszi. Egy jó kotlós elüldögél jó darabig, és nem viseli meg, ha nem kel ki egy csibe sem.
2016. nov. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Előző, láttál már valaha kutyát? Pl amikor örül, mert megjött a gazdi, és néz a gazdira lelkesen, csóválja a farkát...


Vagy pl a rettegést az állatokon a vágóhídon...


Tehát szerinted az állatok gépek. Érdekes meglátás... Végül is szólásszabadság van, illogikus dolgokat is lehet mondani. Ha nem így lenne, meglepődnék ezen a világon.

2016. nov. 18. 19:10
 5/13 anonim ***** válasza:
Láttam. Koltó tyúkot is láttam. Egyik sem ember. Nem gépeknek látom őket, csak csupán annak, amik. És nem képzelek a viselkedésükbe olyat, ami nincs. A kérdésed az volt, megviseli-e a kotlóst, ha nem kel ki csibe. A válasz (akár tetszik, akár nem) az, hogy NEM.
2016. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk, akkor szerinted, ha rákapnak a tyúkok a tojás evésre, az kannibalizmus? Mert ilyen is van, nem is ritkán.
2016. nov. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"A válasz (akár tetszik, akár nem) az, hogy NEM."

Úgy gondolom, eben tévedsz. Ugyanis a helyzet az, hogy ez is egy válaszlehetőség. Természetesen tarthatsz misét egy templomban, ha engedélyt adnak rá számodra, én nem fogom megtiltani. De ez egyébként a gyakorikerdesek.

2016. nov. 21. 17:38
 8/13 A kérdező kommentje:

" nem képzelek a viselkedésükbe olyat, ami nincs."


Miért képzelsz az állatokba érzelemmentességet?

2016. nov. 21. 17:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül szokták mondani, hogy tyúk eszű.... Nincsenek érzelmei. ösztöne van. A kotlás is egy ösztön, ami női ágon jól öröklődik. ENNYI. Hiába vitatkozgatsz itt velem, mert nem tetszik a válasz, meg már dafke csakazért is. A tény attól tény marad. És valószínűleg több kotlóst láttam eddig, mint te.....
2016. nov. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Olvasd el, kérlek, még egyszer, ezt:

11-21 17:38

Kivetíted másra a saját hibádat. És ennek semmi köze a kérdéshez, ez a gondolkodásmódoddal kapcsolatos hibád.

2016. dec. 7. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!