Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagyobb városok főterein,...

Nagyobb városok főterein, miért van olyan sok galamb?

Figyelt kérdés
Személy szerint nincs velük problémám, csak érdekel.
2017. jan. 12. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
En is gondolkoztam mar ilyenen. Hulyen hangzik, de arra jutottam, hogy szerintem ott laknak. Amugyis sziklas helyeket szereti a galamb, az ember meg mar evezredek ota ilyeneket epit. Van eleg kaja, meg viszonylag jobb az ido, es kevesebb a ragadozo.
2017. jan. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ott élnek,na meg az ember annyi piszkot csinál meg a minden,a városokat amúgy is álltalában szántók veszik körül,van kaja bőven+a házak tökéletes fészkek is,pl apám régen építkezésen dolgozott,állványon munkálkodtak,szigetelte és egyéb és az 1. héten az állványra fészkeltek a galambok,1 hónapon belül ki is ürült a fészek,ez így ment egész évben,szóval alkalmazkodnak :)
2017. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Azért, mert a sok kőből készült épület, amikben az emberek laknak, hasonlít a természetes élőhelyükre. A szirti galamb, amiből a városi galamb kialakult, eredetileg sziklapárkányokon fészkel, ma is vannak ilyenek Anglia partjain. A városban meg kedvező helyet találtak, mivel egy csomó párkány, kiszögellés van, amit annyira szeretnek. A fecske is ilyen, a füstifecske meg a molnárfecske is eredetileg sziklafalakon fészkel, de mivel az ember kedvező feltételeket teremt neki (istállók, régi házak + a sár jelenléte), ezért odaköltözött az emberhez.
2017. jan. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ember fogta be őket, postagalambnak hazsnálta,megette, tenyésztette stb. Mikor megunta, kirakta őket. A rengeteg szemetünk miatt kaptak bőségesen élelmet. Városban kevesebb a ragadozó. Sok a fészeklehetőség a sok reklám, tábla, légkondi, ilyen tartózékok mögött stb találnak helyeket. A padlásokon már nincs bagoly.Régebb nem volt ennyi'szar'. Falun kevesebb galamb van, pedig gabona van, de vannak baglyok, ragadozók, szóval..elb_sztuk.

Nemrég esett egy sérült postagalamb az udvaromra, rendbehoztam. De a gazdája kussol ugyebár, mert sérülten már nem üzlet. Ez is tovább szaporodna(ha elengedném). Szóval lóf_sz a galambászok seggébe. Hogyan lesz a kóbor kutya is?

2017. jan. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
utcsó:ilyenek a galambászok :DD,vigyázz velük,mocsok mind(engem kivéve) :D
2017. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!