Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet tenni ezzel a...

Mit lehet tenni ezzel a galambbal?

Figyelt kérdés
A földön hevert, furcsán áll az egyik szárnya. Hazavittem, dobozban van, csipeget, vizet is ivott. Meg lehet gyógyítani? Nem városi galamb, más a szine (rozsdabarna) és teljesen szelid.

2016. dec. 14. 12:57
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Taxán galambnak írják, húsra tenyésztik, valószínűleg megszökött és megsérült a szélviharban.

[link]

2016. dec. 14. 13:10
 2/21 anonim ***** válasza:
Húsra tenyésztikből gondolhatod.... Leszokták tekerni a fejét, nagyon egészséges a levese. Tépni kicsit maceràs.
2016. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ez lefogyott, nincs rajta mit enni. De nem is lehetne bántani, a gyerek "beleszeretett". Mint élő halat se vehetek, mert az se engedi.
2016. dec. 14. 13:35
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha Pesten van akkor van 2 szakértő orvos

Budapest, Kisfaludy u. 55/a., 1188 Berta Krisztián

Vagy be lehet vinni a Szt.István Állatorvosi Egyetemre a vad és egzotikus állatok részlegre, Pazár Péter.

Nekem most 2 mentett galambom van.

Lehet hogy ellátják állatmentők számlájára de ha fizetni kell az sem horribilis, mivel nem nagytestű emlős.

Kell beszerezni kaját(búza, és jó a téli madáreleség keverék is)

Ha van gyűrűje, akkor be lehet jelenteni galambászoknál, bár azokat sérültek nem érdeklik.

Jó kis házikedvenc lehet belőle.

Ha meglát egy állatot, nem mindenkinek az az első reakciója, hogy megeszi, kedves válaszoló.

2016. dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ez egy húshasznú állat. :))) Azért született, hogy valaki megegye.
2016. dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Mint kiderült, egy lelkiismeretlen galambász a nyáron elengedhetett egy texán tenyészetet, többet mentettek azóta állatvédők.
2016. dec. 14. 23:08
 7/21 anonim ***** válasza:

legyen előtte mindig ivóvíz, esetleg nagyobb edényben olyan amiben fürödni is tud ha akar. Szereti a búzát, árpát, apró kölet és a hántolt héj nélküli napraforgó magot is imádja. Az enyém sózott napraforgót eszi már évek óta és vizet is iszik. Azt mondják a só nem jó a madárnak, de nem vettem észre semmi gondot ettől. Próbáltam venni sótlan tisztított magot, de azt nem szereti úgy. Sőt még egy kevés kifli zsemle és fehérkenyér belét is szereti. Mit szerti, imádja, de abból nem sokat adok neki, viszont minden kis morzsáját felszedegeti. Szoktam adni neki vitamint, sőt néha bérescseppet is. Persze vitaminból csak kicsi morzsányit és nem túl sűrűn. A bérescseppből csak egy-két cseppet bele teszek kb 1 köbcenti vízbe és műanyag fecskendő végére puha szilikongumi csövet húzok, az nem sérti meg a csőrét belül. Azzal adagolom bele a vitamit. a tablettából a töredéket porrá zúzva bekeverem a fecsknendőbe a köbcenti vízbe.


Ez nagyon jól rendbe hozta már a lány galambot, amikor valami történt vele és alig tudott lábra állni (szerintem vitamin és ásványi anyag, nyomelem hiánya lehetett). Nem volt erő a lábában és rogyott össze, nem tudott rá állni. A vitamin után két-három nap alatt rendbe jött.

Akkor minden nap kapott belőle a csőrébe.



A tyúktojást amit étkezéskor használunk, azt mindig jól megmosom felhasználás előtt és a megszárított tiszta tojás héjat össze szoktam törni apróra és a lány galamb azt is nagyon eszi.


Egyébként a multivitamin tablettából a kicsi mag nagységú töredéket úgy is be lehet dobni a csőrébe, hogy bal kézzel finoman marokba fogjuk a testét, ahogy lehet a feje környékén és a mutató és nagyujunkkal megfogjuk a csőrét. Hátulról is érdemes megtámasztani térddel a testét, (mert háta kiszökik). A másik kézben tartjuk a kicsi vitamin darabkát és az egyik ujjunk bgyével óvatosan kinyitjuk felfelé húzva a csőrét, hátra hajtott fejénél pont a mélyére hullik a baadott gyógyszer, vitamin darabka. álam mindig tudja mi következik, mert kicsi korától mondom nki, hogy vitamin, amikor adom. A lány már tudja, hogy jót tett neki már többször is. Az én nevelt galambom, amelyiket 3 napos korától neveltem fel 2008 szeptemberétől, ő már nagyon sok dolgot ismert és még azt is megérti főbb vonalakban, hogy mit beszélünk mellette, mert kicsi korától ezt hallja és mindent nagyon megfigyel. Sokszor amikor beszélek hozzá, akor úgy néz rám mint egy ember, úgy figyeli amit mondok. Sőt már volt amikor megsértődött mert kinevettem valamiért.


Amikor kicsi korában tanult tőlem turbékolni,. akkor nem úgy csinálta mint a kintiek. Azt kezdte utánozni turbékolásként, amit mindig mondtam neki . gyönyörű galambom és mindig ezt hallota, hogy gyönyörű. Végül megtanulta és ez lett a neve is.

Amikor még tanulgatta és nem tudta jól kimondani, akkor úgy hallatszott, hogy gyönyűű. Mondtam neki megint helyesen, hogy gyönyörű.

Erre ő megint "gyönyű" mondta.

Akkor mondtam neki úgy ahogy ő is mondta, rosszul és megismételtem utána helyesen is. Erre nekem ugrott és össze vissza csipkedett a csőrével és jól elpaskolt a szárnyával is, hogy miért csúfolom ki.

Szóval hihetetlen.


Aztánn amikor már nagyfiú volt és megugrotta a lány galambokat. Akkor éép az ajtón ült és mutattan neki a kezemmel, ahogy egyik a másikra ugrik és mutattam amit közben csinálnak.

neki sem kellett több, az ajtóról nekem startolt és össze vissza vert, hogy miért cvsúfolom ki. :)

(szoktam agyni, hogy kifejezze a nemtetszését és az indulatait, hogy ne legyenek komplexusai, szorongásai egy esetlegesen elnyomott ösztön miatt.)


Egyébként nagyon szokta szeretni, amikor a nyakát oldalt finoman simogatod, ahogy láthatóan engedi és olyankor becsujkja a szemét is egy idő után, olyan jól szokott esni neki, el is alszik némelykor a kezemben, annyira tetszik neki. A galamb nagyon értelmes kis lény. nagyon meg tud szeretni ha látja, hogy engeded amit ő szeretne, ha azt akarja, hogy ne szorongasd, esetleg elkezd remegni, akkor azonnal el kell engedni, ne maradjon bnne félelem. Volt egy idő, amikor előfordult ilyen nála, de mivel jól reagáltam rá, így ez elmúlt. teljesen nyugodt galamb, mert szabadon megverhet ha akar (a szárnyával és a csőrével).


Szeresd a kis háziálatkádat és ő is szeretni fog.

Na de látom, hogy nem kell azt neked mondani mert jó ember vagy ami nekem ebből le jön.


Itt az én galambom videója:

https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo

2016. dec. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Egyébként mondják, hgy sok mindent terjeszt. ha otthon tartod és nem megy ki mindenbe tartósan, akkor a tapasztalataim szerint több éves lakásban való galamb tartás után mondhatomm, nem okozott semmilyen fertőzést sem. pedig az enyém ki jár a szabadba teljesen természetesen. Amikor kinyitom az ablakot és várom vissza, meglát, máris nyoja felfelé a köröket, vagy akát függőlegesen emelkedik felém és a vállamra száll, mert imád. Sok mindenben a kedvében járok, azért.


Egy dologra vigyázni kell, és erre jó ha felhívod a gyerek figyelmét is. A galamb tollának a porát nem szabad belélegezni mert az okozhaz a tüdőben allrgiás reakciót és akár maradandó betegséget is okozhat, de nenek csak akkor van veszélye, amikor jól megrázza magát, akkor legalább két percig el kell menni távolra tőle, amíg leszáll a pora. Amikor repül, akkor is van amelyiknek jobban száll a levegőben a toll töredéke és az is kerülendő, hogy belélegezzük. Ezt az egyet tényleg komolyan kell venni. Amikor nem nagyon csapkod, akkor nincs ezzel se gond. Viszont amikor jól megrázza magát, akkor el kell menni távolabb tőle.


Ha otthon szabadon van, akkor az ajtó alá, vagy ahol ülni szokott, vagy majd fog, oda újságot lehet alá tenni és azt a rajta összegyűlt anyaggal lehet kéthetente, hetente (vagy szükség szerint) cserélni.


ha olyan helyre megy ahol nem szereném, hogy pl egy szekrény szélén lepottyantson, akkor kell egy vizipisztolyt oda készíteni és amikor felrepül, akkor óvatosan finoman el lehet onnan tessékelni egy kis vízsugár spriccel. legközelebb elég lesz az is ha megmutatod neki, hogy a kezedben van és már el fog menni onnan. közben rá kell szólni szépen, hogy megtanulja ha azt mondod "nem szabad" akkor mit kel csinálni.


Mondom az enyémnek, hogy nem szabad, akkor már nagy szemelkkel rám néz, "most meg mit csináltam rosszat?". :) nagyon aranyosak ezek a kis állatkák.


Egyébként a toll töredéktől nem kell félni akkor amikor nyugalomban van, de ami leszűállt pihetöredék és netán felverjük, az is okozhat hasonló gondot. Csak leírtam, hogy tartható lakásban is, de ere oda kell figyelni.

2016. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
zeolit/zoolit illetve fürj tápot lehet adni neki
2016. dec. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

72%-os hetes és nyolcas válaszoló!!!!!!


Had mondjak pár dolgot amit tanultam az évek során többek között állatorvostól.

A sós napraforgómagtól nem is fogsz észrevenni semmit egy ideig... aztán hirtelen komoly beteg lesz vagy meghal. Ugyanis a só belülről teszi tönkre a madarat pontosabban a veséjét... Amíg el nem ér a károsodás egy bizonyos szintet addig nem fogsz észrevenni semmit, csak utána már késő lesz. Egy vérvétel megmutatná milyen állapotban van...


A kifli,kenyér,keksz és társaik szintén ugyanez. Teljesen felesleges sótöbblet, üres kalória, káros tartósítószerek,stb. Egyenes út a májkárosodáshoz,veseproblémákhoz és hasonlókhoz. Az ő szervezetük nem az emberi vackokra van tervezve.

NE higgy és gondolj dolgokat hanem nézz utána és tudj!


Egy ekkora madár a magokból, zöldségekből, gyümölcsökből, csíráztatott magokból, gyomnövényekből,stb bőven elég sót vesz magához és ilyen fajta egészséges változatos etetés mellett talán még vitaminhiányban se szenvednének. A mesterséges vitaminok meg se közelítik a természetes vitaminforrásokat.(arra azért érdemes odafigyelni hogy ne agyonvegyszerezett,műtrágyázott vackokat kapjanak mert azok nem hasznosak, illetve oda kell figyelni milyen növény mérgező)


Az alaposan kisütött tyúktojáshéj és az úgynevezett szépia fontos és nem azért mert eszik vagy mert szeretik hanem azért mert kalciumpótlás ami nagyon fontos.


NEM azért kell adni vagy nem adni nekik valamit mert szeretik vagy mert éppen nem szeretik hanem úgy kell etetni, azt kell adni ami kell nekik, ami egészséges nekik. Tehát pl. NEM kapnak sósat mert káros, kapnak helyette sótlant és majd megszokják hogy ez van.


Egy kedvencként tartott madár legyen az galamb,papagáj vagy bármi nem repül annyit mint a vadonélő társai mivel etetik és itatják, nem kell kajáért,vízért repkednie. Ebből adódóan NEM kell kalóriadús kajával tömni mert az csak az egészsége kárára megy lásd elhízás,májelzsírosodás,stb. A napraforgómagon kívül van rengeteg más olajos mag ami egészségesebb, szotyi helyett vagy mellett érdemes adni más féléket is. Pl. a máriatövismag kimondottan májtámogató, lenmag és chiamag omega-3 forrás. De összesen csak egy bizonyos mennyiségű olajos magra van szükségük naponta ami galamb esetében nem tudom mennyi de függ attól is hogy mennyit mozog a madár tehát be van zárva a madár egy ketrecbe és csak x időre van kiengedve naponta a szobába vagy egész nap a lakásban mozoghat vagy a lakásban él és még a szabadba is ki van engedve. Nem ugyanaz az energiaszükséglet.

Ugyanakkor az a jó ha minél többféle magot esznek tehát akár 20féle magból álló házilag kevert magkeveréket is kaphat, az olajos mag mennyiségére odafigyelve hogy ne legyen a kelleténél több.


Végül nem értem miért kéne "elmenekülni" amikor megrázza magát a galamb mármint a papagájaimnál én is mindig elfordítom a fejem ha közel vannak mert feleslegesen nem akarok még több pihét,tollpor belélegezni. DE a tollpor mindig ott van. Ha csak sétál vagy ha átrepül az ajtóról a válladra akkor is mindig száll ki belőle tollpor. Ha átmész a szobán te magad is felkevered,stb Így is-úgy is belélegzed.

És igen a tollpor allergiát okozhat azoknál akik érzékenyek rá vagy hajlamosak rá. Egy kanáritól,papagájtól ugyanúgy lehet valaki allergiás de allergiás ember egyáltalán ne tartson madarat. Aki viszont nem érzékeny rá annak teljesen mindegy mert ha egy lakásban élsz a madarakkal akkor úgyis,mindig lélegzel be pihéket,tollport.


Az ürülékből pontosabban a száraz ürülékből ugyanúgy száll ki por ami viszont se az embernek se a madárnak nem egészséges ezért nyugodtan akár naponta-kétnaponta lehet takarítani.


Ja és apró köveket is kell enniük, csak azzal tudnak rendesen emészteni a zúzógyomrukkal. Erre is érdemes odafigyelni.

2016. dec. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!