Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj tojóm viaszhá...

Hullámos papagáj tojóm viaszhártyája fölötti toll hullik. Ki hallott már ilyet?

Figyelt kérdés

Miért lehet ez? A madár szép, nem beteg, de mostanában láttam, hogy hullatja a tollait, ma alaposabb megfigyeléskor láttam, hogy a viaszhártya fölötti toll kopik felfelé a homloka felé. Nem a párja tépkedi ki neki! Vitaminhiány lehet? Nem atka, nem is repedezett a csőre körül.

Hozzáértő állatdoki nincs a közelben és a környéken sem. :( Állatpatika van, de gyanítom csak tyúkvitamint tudnának adni, de oda ilyen hidegben nem vihetem el, még nagyobb kárt tennék. Valaki, aki tapasztaltabb, tudna tanácsot adni?


Sok éve vannak madárkáim, ilyet még nem láttam. A másiknak semmi baja.



2017. jan. 12. 15:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

A madárkáról hetekig kérdezgettem itt az oldalon, hogy tojó vagy hím-e, mindenki szerint egyöntetűen lány, akkor senki sem ért hozzá az oldalon. :) Rengeteg képet tettem fel róla. Ez volt kb másfél éve. Arra jutottam, hogy egy túltenyésztett hibrid, akinek nem lehet megállapítani a nemét :)

Abszolút mindegy is, jó madár, nem veszekszik a hímmel, ami "normális" kék viaszhártyás, szépen elvan vele, nem akarunk tojást sem, de akkor így még jobb is, ha 2 fiú van el :)

Tojást szoktak kapni, de csak a kék madaram eszi, a fehér meg etetteti magát állandóan, de így is megkapja mert a kék ellátja, eteti, a kék mindent megeszik, kettő helyett is. A többi ötletet megnézem, és köszönöm! :)

2017. jan. 12. 19:44
 12/13 A kérdező kommentje:
Édesburgonyát gondolom főve, ezt mindenképp adni fogok, nem próbáltam, a csíráztatott köles menő az biztos, de pillanatok alatt elfogy :) Ismét köszönöm az ötleteket!
2017. jan. 12. 20:14
 13/13 anonim ***** válasza:

Évek óta nem jártam az oldalon, nemrég jöttem újra válaszolgatni a kérdésekre de ezek szerint nem értettek hozzá a válaszolók. Ő egy teljesen normális madár csak épp a színváltozata recesszív tarka és nekik meg még néhány színváltozatnak sose kékül be a viaszhártyája. Hibrid hullámos nincs, beltenyésztés van...

2 hím hullámos jól kijön és tökéletesen elvan mint egy "pár".


Ha érdekel hogy mit ehetnek és miből mennyit(remélem igen) akkor ajánlom a facebookon a Papagáj takarmányozás nevű csoportot.

Kölesen kívül rengetek magot lehet még csíráztatni búza, mungóbab, hajdina, brokkoli, görögszéna... Bioboltban vagy hasonlóban lehet sokféle csíráztatásra való magot venni. Persze az új dolgokat ajánlott megkérdezni hogy adható-e.

Az édesburgonya(batáta) nem rokona a sima burgonyának hanem teljesen más növény és nyersen is ehető.

2017. jan. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!