Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek megtudja tanulni...

Szerintetek megtudja tanulni egy hullámos papagáj azt a nevet, hogy Hedvig?

Figyelt kérdés
Lesz egy hullámos papagájom és Hedvignek szeretném elnevezni, de nem vagyok biztos benne,hogy ezt a madár könnyen meg tudja tanulni...

2017. márc. 21. 17:46
 1/8 gellérfi lászlóné válasza:
Még olvasni is fog neked folyékonyan... :)
2017. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt most azért mondtad, hogy felejtsem el vagy komolyan gondoltad?
2017. márc. 21. 18:07
 3/8 anonim ***** válasza:

A beszéd eléggé kiszámíthatatlan dolog. Az se biztos hogy utánozni fog bármit is. Vagy mondja a nevét vagy nem, vagy megtanul más szavakat majd vagy semmit... Ha meg is tudná tanulni a Hedvig szót akkor se biztos hogy fogja mondani mert azt tanulják meg ami nekik tetszik.


Az viszont eléggé lényeges sőt az a leglényegesebb hogy a madárnak jó legyen és boldog legyen. Így én a helyedben elfelejteném hogy egyet veszek ugyanis neki egyedül nem lesz jó, magányos lesz és unatkozni fog plusz stresszelni amiatt hogy elhagyta a csapata. Ők prédaállatok és a természetben óriási csapatban élnek. Egész életüket fajtársakkal töltik, együtt esznek,együtt pihennek, együtt repülnek....

Legalább kettesével kell őket tartani ami vagy két hímet vagy egy párt jelent.


Kettővel is van rá esély hogy beszélni fog akár mindkettő. Csak állandóan beszélni kell hozzájuk, mindegy mit. Azokat a szavakat tanulják meg ami nekik tetszik... illetve azt venni észre sok esetben hogy azok a szavak előnyben vannak amikhez tudnak kötni dolgokat,eseményt és az érzelemmel telt vagy hangsúlyos szavakat is előbb szokták tanulni mint a semlegeseket de ez egyedfüggő is.

De ha mégse tanulnának meg beszélni az se a világ vége. Az a fontos hogy jól érzik magukat és boldogok ketten. A hangutánzás a madaraknak lényegtelen, nekik a fajtárs az amikre szükségük van.

2017. márc. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. márc. 21. 19:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag a fiú hullámos papagájok ügyesebbek ezen a téren.

Én is kaptam egyet, nagyon régen.

Egyedül volt.

Még az utcai zajokat is utánozta, busz ajtónyitás, fékcsikorgás.

Megtanulta a nevét. "Pityuka vagyok, nagykópé" "Szia Pityuka!"

Szabadon repkedhetett a szobában, amikor otthon voltunk. Kedvelte a függöny tetején való tanyázást is. Bár külön erre nem akartam megtanítani, de a függöny tetejéről való lecsábítást is szívesen és jól érthetősen harsogta, amikor a mutató ujjamat felé nyújtottam:

- "Gyere csak!!! Gyere"


Amúgy kézhez szoktatott, szelíd madár volt. Ha hívtam, a feltartott kezem mutató ujjára szállt. De olvasás, vagy tanulás közben is szívesen rám szállt és a vállamon, vagy a fejem tetején tanyázott. A fejem tetején gyakran a hajszálaimat tisztogatta, simította.

2017. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Neked is köszi! :)

Még az a kérdésem , hogy hogy tudod megtanítani neki, hogy szálljon az ujjadra mikor szólsz neki?

2017. márc. 22. 18:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem nimfám van, fiú, nem "beszél" de elfütyül szavakat :)


(például azt hogy "szia", elég érdekesen hangzik)

2017. márc. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem nimfám van meg hullámosom (de ha már itt tartunk kecske papagájom is van :D) nekem a hullámosok megtanulnok a nimfáktól mindenféle füttyöt, azt meg ugye tőlünk tanulják, a nimfám már a kutyánk nevét is mondogatja mert annyiszor hallotta, ne veszísd el a reményt, a neten is vannak beszélő hullámosok, csak jó sok idő kell hozzá :D
2017. jún. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!