Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy vadgalamb tojást...

Találtam egy vadgalamb tojást hogy neveljem fel?

Figyelt kérdés

Vagyis nem én találtam hanem a Zagyva parton voltak az osztály társaim és le szedtek egy fészket amin egy vadgalamb volt és azt láttam hogy földhöz vágta a tojást de marad még egy azt ki vettem a kezéből és haza hoztam mennyi fok kell neki hogy ki kelljen meg mivel kell etetni?

telón agyok helyesirásért bocsi



2017. ápr. 13. 15:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mert?Akkor törjem össze vagy mi?
2017. ápr. 13. 16:37
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem csak úgy lenne érdemes megpróbálni ha van "pótszülőd" hozzá. Én egyszer ugyanígy jártam, az ismerősöm kutyája vert le egy alacsony ágról galambfészket és mivel nekem vannak galambjaim és éppen költöttek, usgyi haza és beraktam a kotló tojó alá aki hozzáértően kikeltette és fel is nevelte őket egészen amíg ki nem repültek.


Nem azt mondom hogy nem érdemes de főleg ennyi idő után ki is hűlhetett már a tojás és keltető nélkül nem is tudom hogy tudnád a megfelelő hőmérsékleten tartani és forgatni szóval így nem sok esélyt látok a sikerre.

2017. ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Galambfiókát nehéz nevelni, mert begytejjel etetik a szülők. Nagy felelősség, óra/félóránként eszik, hajnaltól estig.

Szerintem erre nem lenne időd. Ha esetleg kikelne. Ha egyszer kihűlt a tojás, nem látok sok esélyt rá. Inkább magyarázd meg az osztálytársaidnak, hogy igazán szemét dolog volt, amit csináltak. Mi lenne, ha valamelyküket kitépné egy óriás a családjából, elkergetné a szüleit, lerombolná a házukat, és a sorsára hagyná? Mert emberre fordítva ezt tették.

Szép tőled, hogy megpróbálnád. De nehéz dolog. Először menj el önkéntesnek vagy szegődj valaki mellé, aki madarakat ment. Én is úgy kezdtem.

2017. ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Már neveltem fel 3 napos korától kisgalambot. Akkor még sárga se nagyon volt. Először fecskendőből etettem búzadara és víz keverékével.

Nagy két literes műanyag flakont megtöltöttem 40 fok körüli melegvízzel és egy ruhával letakartam. Mellé tettem a kicsit és még egy ruha jött a tejére, de mellette volt egy kis rés, hogy tudjon helyezkedni közelebb és távolabb, ahogy a kicsinek jólesik. Éjszakánként csak egyszer kellett cserélni a vizet, mert már csak langyos volt. Enni nem kellett túl gyakran adni neki. mindig addig etettem, amíg a kicsi bögye érintésre tele nem volt, jól dudorodott. Azután pár óráig nem volt vele sok tennivaló. mindig megtapintottam a begyét és ha már nagyon laposodott, akkor adtam neki megint amíg tele nem lett a vízzel kevert grízből.

Balkézzel a kicsit tenyérbe fogtam és a mutató és hüvelyk ujjammal megfogtam a kis csőrét és a jobb kezemben lévő fecsiben megráztam a víz és gríz keveréket, hogy fellazuljon és egy kicsit mindig apródonként töltöttem a csőrébe, ahogy nyelte. Nem volt túl híg, csak ami éppen kijön a fecskendőből. Pár napig, talán egy hétig is így kellett etetni, mire megnött annyira, hogy bele fértek kicsi búzaszemek a csőrébe. Eleinte válogatni kellett a kisebb szemeket ami befér, és egyesével adtam a csőrébe. Később már önteni is lehetett az egyre csak nagyobbra növő kismadárnak a kis pofijába a tenyeremből. Egyszerre több mag is be tudott így jutni.

Már tudom, fel lehet így nevelni egészen kicsi korától is a kisgalambot. Sokan azt mondják, hogy nem lehet, mert még nem próbálták, de működik. Megemésztik a grízt is már egészen kicsi korukban.

2017. ápr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Ha közelebb laknék akkor betenném a galambom alá és kikeltené, de Bp. az messze van. Meg már ül tojáson és nem várná meg mire kikel az is. Ha nem kel ki (szerinte) időben, akkor elhagyja és csinálnak újat.
2017. ápr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hülyegyerekek
2018. ápr. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!