Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Rigópár magára hagyhatja a...

Rigópár magára hagyhatja a fészket?

Figyelt kérdés
Az ablakunk egy bizonyos pontjából pont rálátni a bokorban a fészek egy részére. Az elmúlt 2-3 nap esős időszaka alatt egyszer sem láttam ott egyik szülőt sem. A környékén sem. Ma már nem esik,kisütött a nap is de ma se láttam őket egyetlen egy alkalommal sem. Elhagyták a fészket? 3 tojás van benne.
2017. ápr. 21. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
igen,amint megközelíted már hagyja is ott az egészet de néha szét is szedik.
2017. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Látom nem sikerült értelmezni a kérdést.:) A kérdésem arra irányult, hogy emiatt a nagyon esős időjárás miatt meglehet-e, hogy elhagyják a fészket. Sose mentem közel hozzá de szerintem ez a kérdésből elég egyértelmű volt...:)
2017. ápr. 21. 13:46
 3/9 A kérdező kommentje:
Közben már írtam a madármentésnek és azt a választ kaptam,hogy ha olyan helyre fészkeltek, ahová nagyon beesik az eső,akkor ritka...de sajnos valóban elhagyhatják a fészket a saját épségük érdekében. Azt mondták hogy ha már 3 napja egyedül vannak a tojások akkor szinte 100% hogy annyi nekik. :/
2017. ápr. 21. 13:55
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Sok oka lehet, ha megzavarják őket vagy nem bizonyul biztonságosnak a fészek, akkor elhagyhatják. Ez végül is a természetes kiválasztódás része, az a génkészlet öröklődik tovább, amelyik szülőpár a legjobb fészkelőhelyet találja.


Nem hinném, hogy három nap eső okozta ezt, sokkal valószínűbb, hogy valaki megbolygatta a fészket.

2017. ápr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem láttad őket akkor valószínűleg igen. A tojásokat nem szabadna egyedül ennyi ideig hagyniuk mert kihűlnek. Lehet, hogy fiatal példányok és még nem volt elég fészkelési tapasztalatuk, és a kicsit zordabb idő beáltával feladták.
2017. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a kertben egy bokorba raktak fészket, és most hősisesen kitartottak. Tök aranyosak voltak, hogy a pár felváltva jött be melegedni meg enni a teraszra :)
2017. ápr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Eza harmadik év hogy nálunk voltak. Annyira sajnálom őket. Nem érte se több, se kevesebb külső hatás mint az elmúlt években. Csak az erőre tudtam gondolni. Itt felénk masszívan 2 napig esett megállás nélkül,harmadik nap meg hol esett hol nem. Ebből a szempontból valóban nem a legjobb helyen volt a fészek. Az elmúlt 2 évben pont végig nagyon jó idő volt. Annyira vártam hogy lássam a kicsiket ismét ahogy elhagyják a fészket de akkor ez idén elmarad. :/
2017. ápr. 21. 14:18
 8/9 A kérdező kommentje:
esőre*
2017. ápr. 21. 14:18
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet hogy éjjeli ragadozó zavarta meg őket csak a tojás ott maradt valamié
2017. ápr. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!