Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Madarak

A kérdés

Rigópár magára hagyhatja a fészket?

Az ablakunk egy bizonyos pontjából pont rálátni a bokorban a fészek egy részére. Az elmúlt 2-3 nap esős időszaka alatt egyszer sem láttam ott egyik szülőt sem. A környékén sem. Ma már nem esik,kisütött a nap is de ma se láttam őket egyetlen egy alkalommal sem. Elhagyták a fészket? 3 tojás van benne.

04-21 13:37  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
igen,amint megközelíted már hagyja is ott az egészet de néha szét is szedik.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 33%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 04-21 13:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Látom nem sikerült értelmezni a kérdést.:) A kérdésem arra irányult, hogy emiatt a nagyon esős időjárás miatt meglehet-e, hogy elhagyják a fészket. Sose mentem közel hozzá de szerintem ez a kérdésből elég egyértelmű volt...:)

# 2/9Időpont 04-21 13:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Közben már írtam a madármentésnek és azt a választ kaptam,hogy ha olyan helyre fészkeltek, ahová nagyon beesik az eső,akkor ritka...de sajnos valóban elhagyhatják a fészket a saját épségük érdekében. Azt mondták hogy ha már 3 napja egyedül vannak a tojások akkor szinte 100% hogy annyi nekik. :/

# 3/9Időpont 04-21 13:55 Privát üzenet
Sok oka lehet, ha megzavarják őket vagy nem bizonyul biztonságosnak a fészek, akkor elhagyhatják. Ez végül is a természetes kiválasztódás része, az a génkészlet öröklődik tovább, amelyik szülőpár a legjobb fészkelőhelyet találja.

Nem hinném, hogy három nap eső okozta ezt, sokkal valószínűbb, hogy valaki megbolygatta a fészket.

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 04-21 13:56 Privát üzenet
Tim Webster nevű felhasználó válasza:

Ha nem láttad őket akkor valószínűleg igen. A tojásokat nem szabadna egyedül ennyi ideig hagyniuk mert kihűlnek. Lehet, hogy fiatal példányok és még nem volt elég fészkelési tapasztalatuk, és a kicsit zordabb idő beáltával feladták.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont 04-21 13:58 Privát üzenet
Nálunk a kertben egy bokorba raktak fészket, és most hősisesen kitartottak. Tök aranyosak voltak, hogy a pár felváltva jött be melegedni meg enni a teraszra :)

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 04-21 14:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Eza harmadik év hogy nálunk voltak. Annyira sajnálom őket. Nem érte se több, se kevesebb külső hatás mint az elmúlt években. Csak az erőre tudtam gondolni. Itt felénk masszívan 2 napig esett megállás nélkül,harmadik nap meg hol esett hol nem. Ebből a szempontból valóban nem a legjobb helyen volt a fészek. Az elmúlt 2 évben pont végig nagyon jó idő volt. Annyira vártam hogy lássam a kicsiket ismét ahogy elhagyják a fészket de akkor ez idén elmarad. :/

# 7/9Időpont 04-21 14:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

esőre*

# 8/9Időpont 04-21 14:18 Privát üzenet
lehet hogy éjjeli ragadozó zavarta meg őket csak a tojás ott maradt valamié

A válaszíró 33%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 04-22 06:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha egy férfi rájön hogy a gyerek akit nevelt nem az övé (esélyesen mert a nő megcsalta), akkor ott hagyhatja őket a fenébe úgy hogy nem kell gyerektartást fizetni?
Ha valaki ESTA-val erkezik az USA-ba es 90 nap alatt összeházasodik egy amerikai állampolgárral, akkor mennyi idő után hagyhatja el leghamarabb az országot? Pl hazalátogatás,..
Mi jogon hagyhatja el az országot Lagzi Lajcsi?
Hogy egy takarítónő után csordultig telt kuka összejárkált folyosó szemét stb marad? Miközben állítólag naponta takarít? Hogy hagyhatja ezt a vezetőség?
Iskola rendszerű nappali OKJ képzés tanórák közötti szünetek? Nagykorú tanuló nem hagyhatja el az iskola területét?
Szülővel hagyhatja csak el kiskorú a schengeni övezetet vagy elég nagykorú is?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Madarak rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu