Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy Balkáni gerle...

Találtam egy Balkáni gerle fiókat 1-2 hetes hogyan ettesem? Mit agyak neki?

Figyelt kérdés
Vagyis nem találtam hanem volt egy nagy barackfánk ami ki volt halva és ki fágtuk és volt rajta egy fészek és abban egy fióka és azt szeretném meg kérdezni hogy ha fel nevelem akkor ha felnő és ugye szabadban lenne akkor ugyn ugy jönni fog hozzánk például kajáért vagy csak ugy?és mit agyak neki enni?van lisztkukacunk is magvak gilisztát is tudok ásni és még annyi hogy inni kell neki adni vizet?Nagyon köszön a válaszokat.helyesirási hibékért bocsi és a fogalmazásért is sory.

2017. jún. 1. 18:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Neveltem már ilyen fiókát, nem kell neki semmilyen kukac vagy féreg, ők magvakon élnek. Ha egy két hetes akkor még csak tokosodik maximum, ilyenkor még begytejre lenne szüksége, az enyém azért már tollasodott amikor találtam a földön. Tojássárgáját főve tudsz keverni főtt magokkal, ezt picit megtöröd és úgy adod neki a pépet kb naponta háromszor, nézed a begyét közben, amikor tele van abbahagyhatod az etetését, amikor látod hogy kiürült etetheted. Vizet többször is adj neki, ne legyen kemény a begye, inkább lágyabb tapintású.


Az enyém sokáig röpdében volt a kertben amikor elkezdett repülni tanulni, egy hónapot volt még ott, utána engedtem szabadon amikor biztosnak láttam a repülését és teljesen egyedül táplálkozott. Azóta is járnak vissza gerlék az udvarba a kirakott eleségre, kitudja, lehet közöttük van ő is valahol. :)

2017. jún. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm és el irtam mert már tollasodik csak tipelltem azt hogy 1-2 hetesek mert a fészket csak akkor láttuk meg amikor vágták ki a fát.
2017. jún. 1. 19:04
 3/28 A kérdező kommentje:
ha már tollasodnak akkor is főt tojást meg magvak keverékét adjak neki?Nekünk röpdénk nincs de van egy épüet abba tanulhatna repülni.
2017. jún. 1. 19:05
 4/28 anonim ***** válasza:
2017. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
ja és akkor az ugy jó lenne hogy adok neki 7:20 fele 14:00 fele és 19:00 fele?és még valami foglalkozás kell egy nagy dobozba van puha fészekben egy tálkába viz.és kicsit simogattam.valami foglalkozás kell neki?és mikor engethetem szabadon?
2017. jún. 1. 19:07
 6/28 anonim ***** válasza:

Mi nehany napos fiokat neveltunk fel. Buzadarabol + kukoricadarabol + nagyon aprora aprora darabolt fott tojasbol + tojashej porra torve, vizzel keverve: ebbol csinaltunk egy pepes, folyos jellegu kevereket, amit egy pici fecskendovel adagoltunk neki, naponta 3-4x. Naponta tobbszor, szinten fecskendovel adtunk neki vizet is. Lassan add neki fecskendovel a dolgokat, mert felre is nyelht.


Ahogy az elso is irja, nem szabad feszesre tomni a begyet, es kukacokat nem esznek.


Egyebkent ha van a kozeletekben allatkert, akkor erdemes megkerdezni, hogy befogadjak-e. Sajnos kesobb onalloan nem biztos, hogy kepes lesz tulelni a termeszetben.

2017. jún. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
elvileg túl fogja élni a természetbe és sajna nincs a küzelünkbe állatkert.és ha már tollasodik a fióka akkor is ezt a kaját kell neki adni ugye?
2017. jún. 1. 19:19
 8/28 A kérdező kommentje:
láttam olyan videót hogy felnevelték és utána az ember kezéből evet ha szólt neki. ez lehetséges?
2017. jún. 1. 19:21
 9/28 A kérdező kommentje:
ja és ezt a pépes kajcsit medig kell neki adni mikor lehet magra váltani vagy puha magvakra.
2017. jún. 1. 19:21
 10/28 A kérdező kommentje:
és az rosz neki ha félig sötét félig világos kis épületben tartom este sötét ugye....vagy valahogy oldjam meg hogy udvaron legyen levegőn?
2017. jún. 1. 19:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!