Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy madarat. Mit tegyek?

Találtam egy madarat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2017. jún. 6. 14:18
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, elfelejtettem a leírást. Szóval ilyen barnás-szürkés tollazata van, egy városi köztéren találtam, repülni nem tudott, csak csapkodott a szárnyával, majd jó fél óra múlva visszamentem, akkor csak gubbasztott a fűben, legyek, hangyák voltak rajta, ekkor elhoztam autóval haza, itthon adtunk neki enni, inni, sokat alszik, egyelőre egy kis dobozban van, időközönként csapkod egy kicsit a szárnyával. Mit tehetek?
2017. jún. 6. 14:27
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha Budapesten, akkor Állatorvosi Egyetem vad és exotikus állat szak(bejárat-jobbra) vagy Exopet.

A doboz jó, abból hogy barnás-szürkés nem tudnám megmondani, micsoda. Mekkora, felnőtt/fióka? Lehet el volt ütve és belső sérülései vannak. Enni mit kap? Azt kéne tudjam, magevő vagy rovar.

Ha mag, általában kanári/kissebb papagáj/pintyeleség jó neki

Ha rovarevő énekes, nyers csirkehús apró darabkákra vágva(kb.csőr méret), főtt tojás, lisztkukac.

Szakértőhöz kéne vinni.

2017. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy enni fog,a sérüléseitől/betegségétől függhet. Székletét is kéne nézni, milyen színű, milyen gyakori, véres-e, stb. Kép nincs róla?
2017. jún. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Kb. 6-8 cm a madárka testének hossza, széklete kicsit híg állagú volt, mikor először etettük, azóta többször székelt, most már egész szilárd neki. Jó étvágya van. Csőre hegyes, kúpos alakú, tehát magevő lehet szerintem.
2017. jún. 6. 20:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem nagyon mászkál a padlón, csak néhány 10 cm-t, szárnyával csapkod, csak a talajt éri el vele, de felszállni még egyáltalán nem tud. Egy papírral bélelt dobozban van.
2017. jún. 6. 20:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Hívd őket. Most. [link]
2017. jún. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia, azóta már elvittem a Jászberény melletti Sasközpontba, ugyanis hozzáértő madarakat segítő ember segítségével eljutottam oda, remélem ott jó helye lesz. :)
2017. jún. 7. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!