Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A vihar miatt a fészkéből...

A vihar miatt a fészkéből kiesett egy cinkefióka. Nagyon fázott szegény. Féltünk, hogy elkapja valami macska. A lakásban élénk lett és egészségesnek tűnik. Mivel tápláljuk? Fel lehet e egyáltalán nevelni lakásban?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom lehet-e lakésban felnevelni, állatorvost kéne megkérdezned. A cinke bogarakkal eteti a fiókáját. Amíg kicsi félig megemésztett formában begyváladékkal, kébőbb egészben adja nekik. Megpróbálhatnátok apró kukacokat, vagy ilyesmit. Parizert inkább ne a benne lévő só és tartósítószer miatt. Ha végképp nincs mit adni, akkor inkább főtt tojást.
2010. máj. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már nagyon sokat segítettél. A tojás azt hiszem tényleg jó ötlet. Gondolkodtam, hogy a kishalaknak való szárított bolhát, nedvesen. Valamint levesben főtt és fokhagymanyomón áttört csirkehúst adni neki. A begyváladékot nem hiszem, hogy tudjuk pótolni.Szerinted?
2010. máj. 20. 07:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt sajnos tényleg nem tudjátok pótolni, de úgyis hamar kiderül, hogy ő maga is képes-e megemészteni, amit adtok neki. Legjobb, ha először tényleg mindent szétnyomkodva adtok, úgy könnyebb lesz neki az emésztés. Sok sikert! :)
2010. máj. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Keményre főtt tojás sárgája, kis vizzel szétnyomkodva, de arra számíts, hogy állandóan enni akar. Cinkéknél éhesebb kismadár nincs. Én egy kis légykapót nevelgettem két hétig, először tojással, aztán apró csíkokra vágott sovány marhahússal. Először nyitnod kell óvatosan a csőrét, aztán már tátogni fog. Ha nagyobb, jöhet a lisztkukac (ha túl nagy, vágd ketté). Nem gusztusos, de ezt így kell.
2010. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tedd vattával vagy papírzsepivel kibélelt dobozba, ne fázzon.
2010. máj. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!