Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi történhetett a rigómamával?...

Mi történhetett a rigómamával? Lehetséges, hogy egyben felfalta egy macska a fészekben? Ez olyan valószínűtlen.

Figyelt kérdés

Ablakunk előtti bokorra feketerigó tojó épített fészket. 5 szép tojást rakott le. Elkezdődött a kotlási idő, minden rendben ment. A tojó már öt napja ült a fészken, amikor egyik reggelre egyszerűen eltűnt. Megvizsgáltam a fészket. Az egyik tojás el volt törve, a többi négy épen maradt. Mi történhetett? Annyira bánt ez az egész!! :'(

Úgy megszerettem ezeket a tollas kis énekesmadarakat! A feketerigó hím néha-néha még odaszáll, ki is vette az eltört tojást a fészekből, és valahová elrepült vele. Mi lesz most a többi tojással? Olyan szomorú vagyok! Úgy vártam a kis fiókák érkezését, hogy minden nap vidám csipogással felvidítsanak! Az lehetséges,hogy a fészekből rabolta el a tojót egy macska? Előre is köszönöm annak, aki megért és nem hurrog le.


2010. jún. 26. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyest vagy menyét is lehetett az elkövető, nem feltétlen macsek. Sajnálom a történteket, nálunk sok rigó van, és érdekes, hogy sem a kutya, sem a macska nem bántja. A verebeket bezzeg kergetik, a rigó meg még a kajájukból is ehet.
2010. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehetett macska, lehetett bagoly is, de a szarka, a dolmányos varjú és más ragadozók is rendszeresen rabolják a fészkeket. A szarka és a macska a két legveszélyesebb, rigók szeretnek alacsonyan fészkelni.
2010. jún. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy nyírfára fészkelt rá egy rigópár ki is keltek a kick és nagyon cukik voltak. Még néha most is ottvannak de nemsokára kierepülnek. Nagyon sajnálom ami a kis rigóiddal történt. Ha a nőstényt nem látod akkor valami ragadozó vitte el. A tojások sajnos megzápulnak. De ha kivennéd őket én megpróbálnám meleg takaróval ás UV lámpákkal kikelteni őket. Semmi sem lehetetlen, bár nagyon számít hogy meleg nélkül mennyit töltöttek kinnt.
2010. jún. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát.. eddig még csak 1 napja vannak szabadon a tojások! Most is kinéztem, és láttam az üres fészket, és annyira sajnálom szegénykéket. Szegény hím rigó pedig olyan tehetetlen! Csomószor jelzett már a tojónak, hogy jöjjön, de az sajnos végleg eltűnt. Még a 3 m is alacsonynak számít? Mert a fészek kb. 3 m magasan van.
2010. jún. 26. 17:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Leírták előttem,hogy mi történhetett,viszont 1 nap eltelt éd nem hiszem hogy még vissza fog térni a tojó.Ha van lehetőséged rá akkor szerintem fogd a tojásokat és rakd őket meleg helyre,aztán vidd el őket menhelyre(nálunk a tojásokat is befogadják,nem csak háziállatokat),állatkertbe,állatvédő szervezetekhez.Vagy esetleg szólhatsz egy ottani állatorvosnak is,hogy beviheted e hozzá.Elvileg ha az önkormányzatnak szólsz akkor kell keresniük neked egy szervezetet ahova elviheted őket,mivel védett madárról van szó.Mert ha ezt nem teszed,és a mama nem tér vissza akkor elpusztulnak.De lehet hogy már így is késő...
2010. jún. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ügy megoldva.

A rigó az úton feküdt kilapítva. Tudom, hogy ő volt.

Szörnyűség!!!

2010. jún. 27. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!